• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

TC . Hatıra paraları .

Mehmet_mehmet

Engellendi
Siyasi maksatla yapmadım paylaşımı. Bizler tarihi seven bilen insanlarız. Başa kim geldiyse halk seçmiş gelmiş saygim sonsuz. Ben eskiye benzerliğe dikkat çektim. Bir de 1 tl sikkeyi neşeli yorumlar gelir diye paylaştım. Siyasi anlaşıldıysa özür dilerim.
Rica ederim Böyle cevap vermen senin büyüklüğün.siyasettir.
Boş ver kardeşim bizlerin bu halde ve dahada kötüye gidecek. Tek sebep bu siyasetçilerdir yıllarca insanı fakir eğitimsiz bıraktılar,dış ülkelerin politikası

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Türkçe olimpiyatları,15 temmuz ve bu parayı saklayınız.ilerde çok değerli olabilir.
tükçe.jpg

Son düzenleme:

Archeologist

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Türkce olimpiyatları lanetli para oldu artık. Aynen üstad bende de var birer tane. Yenisini de dört gözle bekliyorum.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
İyi yapmış, sonuna kadar destekliyorum :)

ASKER.

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar bunlardan kaçartane basılmış ne kadar az basılmışsa gelecek tarihlerde değeri o kadar yüksek olur değilmi

saftilki

Moderatör
Moderatör
tarihte zaman zaman numune sikkeler basılmıştır, hatta süleyman şah oğulları adına da basılmış ama yanlış basılmış olup tedavülden kaldırılmıştır,

(konu başlığı'da değiştirilmelidir)

Archeologist

Member
Kayıtlı Kullanıcı
tarihte zaman zaman numune sikkeler basılmıştır, hatta süleyman şah oğulları adına da basılmış ama yanlış basılmış olup tedavülden kaldırılmıştır,

(konu başlığı'da değiştirilmelidir)
Konu başlığını kötü niyetle yazmadim üstad. Hem ilgi çeksin hem de ironi olsun diye yazdim. Kimsenin padisahlık sisteminden bahsettiği yok lakin elestirenlere malzeme olmus bu para ve akide şekerinin dağıtılması.

saftilki

Moderatör
Moderatör
malzeme arayan yok, bu tür konular birer fitil gibidir ateşlenmeye hazırdır,
niyet bazen kötü olsada kalp kazanır iyi olsada kalp kırar,

(yineliyorum konu başlığı değişmesi gerekir)

Mehmet_mehmet

Engellendi
Benim sultanım değil hiç birzaman olmadı ve Allah'ın izniyle olmayacak.. Allah beni cehennemine nasip etmesin

H. Y. Ş

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Tc paraları ne kadar az basılmışsa o kadar değer kazanır ama kondisyonu çil kategorisinde olmalıdır. Çok iyi durumda da olsa alıcısı olmaz. Yani piyasadaki para eline geçince saklamanın faydası yok. Yeni darphaneden çıkmış gibi duruyorsa at kenara ama tekli bir naylonla. Onun da ederi 300-500 $ olur diye beklenti olmasın. 50 yıl sonra torun satayım dese, muhtemelen 20-30 $ civarı olur.Misal:
IMG_20180711_175234.jpg

Son düzenleme:

Mehmet_mehmet

Engellendi
Sene 2012 çok yakın bir sene batı avrupanın bir ülkesinde, heryerde euro parası geçerli elimdede türk parası var, yemeğe ulaşıma ihtiyacım var.. Elimdeki türk parasını euroya çevirmek için herhangi para bozma ofisi ve bankaya gitsem, elimdeki türk parasını görünce benim biran önce dışarı çılmamda ısrar ediyor ve parayı düşük kurlada olsa bozdurmuyorlardı,ilkin gördüğüm durumun karşısında bende inanmamıştım, 3-4 yerde aynı muameleyi görünce anladım, ben şuana kadar kendimi ve kimseyi kandırmadım aslada kandırmıyacam,kendime kazık atacak davranışlardada bulunmuyacam

Üst Alt