Tek para avciliği ve orjinal amerikan garrett gta 1000 serisi ilk tecrubem öneriniz!!

acemimezar

Yeni Üye
merhabala ustalarım dostlarım. geçen bi arkadaşım merakından yurtdışından gelen akrabasına ülkemizdede bazı modelleri olan ama bu serisinin ihracatını türkiyeye yapmadığından türkçe açıklamasını ve vidyosunu bulamayıp. netten uzun uğraşlar sonucu az çok kullanmayı başardığım makinada ilk avımda kayda değer 1983 ten kalma 5 kuruşumu buldum: vatana millete hayırlı uğurlu olsun:) yaklaşık 2 saattlik bi gezintide dağ bayır 3 VE 5 adet civi bi kaçtane 3 lük civata çok sayıda sijara folyosu rakı kapağı demirden paslanmış kolye gibi emarelerle karşılaştım. ama parada aldığım ses farklıydı. şimdi benim bu işte ilk tecrübemdi dedektör bana çok iyi geldi ve pinkpoint (yakınlık ) özelliği nerdeyse cm cm tutuyor sizce bu yerli firmalardamı aynı işi yapar yoksa bu dedektör kalitelimi arkadaşıma bana sat dedim 1500 tl para istedi. ben bişeler çıkarttığı için almaya niyetim var.
sizin yoromunuz nedir bulduğum para aşşağıdadır. ve size dedektörle ilgili bi yabancı video paylaşıcam. yorumlarınızı lütfen esirgemeyin.

ve bana tektekçilik hakkında nerelerde arama yapmam gerektiğinide söylerseniz sevinirim.

dedektörün yabancı vidyosu : https://www.youtube.com/watch?v=GK2tbrfgJs8&t=247s

Son düzenleme:

CANADALI

Aktif Üye
Eskiden benimde garrett ace 250 dedektörüm vardı sağolsun bir arkadaş istedi verdik memleketine gitti ordada dedektörü jandarmaya yakalatmış üstüne soğuk su içtik.2008 yılında aldım ve yaklaşık 2 sene bende kaldı cihaz.Dediğin gibi bizde bol çivi gazoz kapağı hatta bir yerde sahil kenarında rakı kapağı yakaladık işte bunlarda ses farklı ton ama gelelim altına işte onda ses çok değişik ve kesinlikle iyi sonuç verirdi.
Hatırladığım altında ortalarda göstergede 5-6 gibi bir yerden işaret ederdi.işte o sesi alıncada pinpointe basar üstünde gezer ve o zaman pinpoint tam noktada sıfırdan en son ayara uzar ve deli gibi ses çıkarırdı cihaz.şimdi yıl 2017 olmuş benim kullandığımın üstüne sanırım 3-5 nesil yenisi çıkmış hatta dedektör başlıklarıda daha değişik görüyorum.Ama garrett sen dediğin gibi kullandı isen ve kafana yattı ise o model yada işte başka model al dene derim.Yalnız şunu bil bu tip cihazlar genelde azami 10-15-20-25 cm gibi tek para yakalar.benim görüşüm bu azami 1metredende 30-50 cm gibi çaplı küp yakalar azami derim ama o başlıkla 2 metreyi lağım kapağı olsa yakalamaz derim.İşte nerde arama yapacan daha önceden sikke çıkmış yerleri araştır oralarda dene birde dedektörle araştırma yapmak yasak bilgine ön araştırma falan filan derler geç onları alayı yasak işte yabancı yerde araştırma yapma alo jandarma derler gelirler alıp karakola götürürler bilgin olsun.çaktırmadan araştırmanı yap.

Not :sana panel örneği attım garrette zamanında yaptığım araştırmada yabancılar derdiki bu cihazı allmetalda kullanın sonra derinlik hassasiyet en sonda olmasın o zaman deli gibi öter oda işte 5-6 olacak derlerdi.gelelim altına dikkat et orda resimde hani bira kutusu açma kapağı gibi metal parça var işte oralardan altını verirdi.ve ses tınlamalı çıkardı.Bu resmi örnek attım adam ayar yapmışta işte altın sesini kapamış görünen allmetal oldumu her şeye öter ama gözün göstergede olacak ortada verdimi altın yada bronze olur gümüşü ise en sağda verirdi şimdikilerde gösterge aşağı yukarı aynı ama işte mantık ve garretin ana çalışma prensibi bu şekildir.

CANADALI

Aktif Üye
minelap x terra 705 onun yerine bunu al yok ben nal çivi folya ok ucu toplayacam dersen garreti alabilirsin (bu özllik ve fiyat açısından)
-Viasat explorer denen kanal var bende kablo tvde şimdi şöyle anlatalım bu kanalda avustralyada altın arayanlar diye bir program var bu programda işte yılın 3-5 ayı avustralyada yaz dönemi altın arama mevsimi ve orda isteyen altın arıyorda öncelikle izin alıyorlar.izin almadan kaçak arayanda varda işte yakalananı hem hapis hemde bol para cezası bekliyor.

Bunlar define aramıyor dikkat ederseniz altın diyorum.adamlar avustralayada minelap anavatanı bu dedektörleri kullanıyor ve kullandıklarıda en pahalı olan modeller orda fiyatlar 5000 dolar der tvde gelelim zurnanın zırt dediği noktaya şimdi bunlar dedektörle arıyorlar buluyorlarda ama işte ordaki altınlar aynı ceviz içi düşün toprağa karışmış nuget altında mesele şu geçen bir yerde adamlar ararken bir toprağa geldiler sinyal var kazdılar mal yok yalnız kazdıkları yerin hemen yanında yere devrilmiş ağaç kütüğü vardı ona tuttu gene sinyal var kütüğü kazma ile deşti ve içinden boş cocacola teneke kutu çıktı.Bu arada bol bol arazide gereksiz buldukları çivi değişik absürt metalleri görseniz adamlar ne küfrediyorlarda işte orda bipppp diyor.
-Lafı nereye getiriyoruz bunlar metal dedektör dikkat ederseniz yani gördüğü her metala öter işte maharet odurki kullanan sinyali çözerse ve çok pratik arazide yaparsa altını bulur çözemezse çivide çıkar nalda çıkarda yeri gelir bizim tarlalarda eski pulluk parçası bile bulursun.

-Dikkat ederseniz yukarıda en pahalı minelap dedektör kullanıyor dedim ve oda çiviye nala ota boka ötüyorsa buradan ne anlıyoruz.
Marka model mühim değil mesele alacaksın bir cihaz ve o cihazı iyice kullanmayı öğrenecen yoksa elindeki 5000 usd lik cihazda olsa boşa kazdırır özet bu…

-tabii bir de aradığın yerde altın olacak adamlar deli dana gibi dolanıyor tvde görseniz bazı günler 1 gram altın bulamıyor nasipten ötesi yok…

SatukBuğra

Member
Dandik dedikleri 300 i garret le neler bulduk ah bi bilsen :))) sahilde diyelim şuraya not olarak