• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Tek tekcilik

Tektekcilik

• Tektekcilik için ruhsat varmıdır ?

Kullanılan: 2 100.0%
  • Tektekcilik için ruhsat nerden nasıl alınır?

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2

aRee14

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
thumbnail_Screenshot_2017-11-11-22-47-24.jpg Şimdi arkadaşlar ben bi dedektör alıcam Pahalı birşey deyil 800 1000 tl arası. Araştırıyorum arastırıyorum kesın bı kanı ıcerısıne varamıyorum kimisi ızın alman gerek kımısı bısey olmaz kımısı cezası var vs.
Bu dedektörleri Kullanamıcaksak devlet neden satısını yasaklamıyor.
Dedektörle ızınsız arama yapmanın Yasagı nedır Niye vardır ?
Hobi amaclı alıcam yanı gercektende öyle bi sürü tatavana cıkartıolar.
Hobı amaclı alıcam gelır konusuna gelınce ben gezerken cekecgım vıdeodan gelır saglıcam bulduklarımdan deyıl.
Smdı arkadaslar bana birileri bu işin ehli olan insanlar yol göstersin.
Bulundugum yerde saglayabılecgım tek sosyal faliyet bu oda yapıcak olursam.
Cevap yazanlara smdıden Tesekkur ederim Merakla beklıorum.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
1.000/liralik cihaz alacaksan alma.
İse yaramaz.
Hic degilse Garret2500 veya ayarunda bir cihaz al.
Yaklasik 4-5 bin lira civarinda herhalde.

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Satışı serbest, hertürlü arama yapmak ve kazı yapmak yasak. izin ise 100 metre kare için alabilirsin. maliyeti yüksektir.

aRee14

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ya ben cok bişey beklemiyorum arkadaslar 10 cm 15 cm veya 5 cm gostersın yeter. Ben sadece vıdeo cekıp youtube koyacagım benım ıcın onemlı olan kısım orası. Kalitelı bır dedektor olmasada olur tesekkur ederım BulursamKader25.
Bozoklu kardeşim peki o 100m2 içerisini biz dedektörle yer tesbiti yapmadan nasıl bulacagız ? Burada bir mantıksızlık yokmu yani Anayasanın kanunlarımı bu şekilde acaba bilemiyorum ama eğer böyle ise yasaklasınlar butun cihazları.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Cihazi al.
Faturasinin fotokopisini cihazla tasi.
Asli evde kalsin.
Arabanda kazma kurek olmasin.
Sadece yaninda dedektor ve uzun agizli bir adet keser olsun. 15 de calisacaksan yeterlidir.
Jandarma gelirse tespit yapiyorum de ve makinanin yuzeysel makina oldugunu bastira bastira soyle.
İsi uzatip savci karsisina cukarirlarsa, savci beye de anlat isi. Elimde bir dedektor birde keser var. Keserle kac metre kazilir savci bey de. Makinamda faturali de. Fotokopisi de evde istersenuz getirteyim de.
Savci bey seni birakacaktir. Birakmazsa 1 ay sonra hakim seni evden cagirir. Gidince Hakim Beye de aynisini soyle. Ve ilave olarak ben insanlarin kaybettigi takilarini ve bizuk paralarini ariyorum, ayni sahilde arama yapanlar gibi de.
Bu arama yaptigun yer sit alani olmasin kesinlikle.
Hakim Bey kesinlikle seni birakacaktir. Verecegi bir ceza yok. Makinani almaya kalkarsa, ekmek teknem birakmam hakim bey de. İsrar ederse dava acacagini soyle.
Makinayi alinca jandarmanin seni yakaladigi yere git.
Yine orada islem yap. Gerekirse kendini ihbar et. Gelirlerse seni gorurlerse ya bir onceki isleme tabi olacaksin, yada seni birakip gidecekler.
İlk isleme tabi tutarlarsa yolda giderken ayni savcuya gideceginizi savcu beyin kendilerine bir guzel firca cekebileceguni onlara hatirlat.
Bu hikaye boyle devam etsin gitsin.
Bir daha sana uslem yapmazlar.
Elinde sadece dedektor ve keser olsun.
Mumkunse yalniz dolas.
Yanindaki kisiler kendilerini dogasever olarak tanitsinlar. Ne yapiyor merak ettik bakmaya geldik, keser ile yeri kaziyordu desinler.
Uzerinde de bulduklarini yakalamasinlar.
Onlari gorunce musait bir cukura kotele gitsin.
İsin ozeti biraz cesaretle mucadele ister bu is.
Meselenin hukuki ve akli boyutuna girersek bu roman bitmez.
Kolay Gelsin.

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
nasıl tespit edeceğine devlet karışmaz. ada parsel belirterek izin alırsın. yetkililer gelir. yol yemek ve yevmiye gibi tüm masrafları sana aittir. kanun bu şekilde. Hobi olarak yapacaksan insanların seni görüp şikayette bulunmayacağı alanlarda araştırma yapabilirsin.

aRee14

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bozoklu ve bulursamkader25 Ne zamandır aradığım yazıyı sız yazdınız suan bana.Bu şekilde yazı hiçbir yerde yok Bu işten video seklınde para kazanıcak arkadaslara yol açmış olduk en azından. Belki dogru belkı yanlıs ama bırazcıkta yasamak gerekıcek bazı seylerı.
Hepinize cok tesekkur ederım Allah razı olsun :)