tesadüfen bulduğum taş,yorumlarınızı bekliyorum üstatlar

merhaba arkadaşlar,dağlık bölgede gezinirken tesadüfen çay kenarında sağdan kaplumbağaya soldan bakınca civcive yada kuşa benzeyen iki partiden oluşan taş gördüm,kaplumbağanın kafasının üstünde X işaretine benzer işaret var,taş sanki bir yeri işaret ediyor sanki ,tam önünde hafif yükseklikte kayalık var,kayalığında resmini atıcam yorumlarda,kayalıkta sanki dörtgen kesilmiş kapı yeri gibi bi şey var,taş baya kalın 50—60 sm gibi sanırım,bide kayalığın sol tarafında bi taşda kalbe benzeyen bi işaret var,,arazinin tarihi çok büyük,kafkaslarda bi yer,albanlar yaşamış ,çok sayıda alban kilsesi mevcud,ayrıca yüzlerce üzerinde haç olan mezar taşları var 1-2 km mesafede,söylentilere göre arazide tesadüfen çok kişinin karşısına küçük küpler içi altın dolu çıkmış,,geçmişde araziden ipek yolu geçmiş ve çok sayıda harami,eşkiya varmış buralarda,,gün doğduğunda kaplumbağaya benzeyen taşı ve mağaraya benzettiğim yeri aydınlatıyor hemen,mağaranın tam tepesinde,sırtında kayada oyuklar var,,bide kapı kısmı dediğim yerin alt kısmında bi oyuk istikameti hafif yukarıya açılı şekilde derinlere gidiyor,delikte yosun falan var,,detaylı inceleme yapamadım hem hazırlıklı gitmemiştim,hem hava soğuktu,,,,üstatlar yorumlarınızı alayım lütfen bi şey çıkarmı burdan not resimleri yorumlara atıcam,mobildeyim şu an ,,,

mayhem

Co Admin
Co Admin
Hoşgeldin Anlatmanıza göre araştırmaya değer . gidince bol bol resimleyin etrafı ve işaret olarak düşündüğünüz yerleri çevre resimleriyle ekleyin bu konuya arkadaşlar fikirlerini yazıcaktır iyi forumlar.

DİVANE

Moderatör
Moderatör
araştirmacı kardeşim anlattıklarınıza göre yeriniz güzel yalnız saydığınız işaretleri ayrı ayrı değerlendirip yorumlamak gerekir resim olmadan fazla birşey söylemeye gerek yok mayhem ustamın dediği gibi ayrı ayrı detaylı bir şekilde fotoğraflayın yazdığınız işaretlerle ilgili birçok değerli ustamız size yardımcı olurlar kolay gelsin

ragıp

Uzman
@araştirmacı
hoş geldin
iyi formlar

ilk fotoğrafta, kaplumbağan başı çok güzel, çok bariz.
diğer fotoğraflar da yeterli değil. her biri çok dar açılı çekilmiş
bu haliyle nokta atışı yapmak veya doğru yorum getirmek zor
çok daha bol ve geniş açılı resimler şart
selametle

kaplumbağanın sol taraftan resmini atıcam,kartal ortada balık gibi bi şey sonra kaplumbağa geliyor,,3 tane taş var orda ,kaplumbağaya. sağdan bakıldığında 1 taş gibi gözüküyor