• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

tesadufen gelen bu yazı

Mavituna69

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle site kurucularına ve emeği geçen tüm dostane
İnsanları sevgi saygıile selamlıyorum.
Elime tesadu,fen geçen bir resim üzerindeki yazılar
Bu hangi dil ve anlamı ne olabilir bu konuda siz değerli
İnsanlardan yardımınızı bekliyorum çok teşekürler.
inşalah yanlış yere açmamışımdır konuyu
20180516_163749.jpg

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Yazı Ermenice, sözde define haritası,

Kiliseye ait olan yerin papaz evi gibi, altındaki mahseni ve dereden giden tüneli yazıyor. Karşı tepe ve taşıda vermiş

Eğer gerçekse paylaşmanda sakınca var

sakınca yok diyorsan Sol üstü resimle

Burdaki saçmalık neden 1915 rakamı altı cizilerek Ermenice değilde senin okuyabildigin şekilde?

Ayrıca bilmen gereken ikinci şey define haritası tek olmaz tek okunmaz. Yazıdada şaibe var.

tesadüf olan bir şeye kafa yormaya değmez.

Son düzenleme:

Mavituna69

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
gördüğüm kadar bez üstüne yazılan ve tek gövde üç kafalı insan koları sağa sola hafif açık ve saat solunda ay anahtar resimleri küp taş öbeği
kale başka kilise yel değirmeni var ve üç ayrı noktayı gösteren ok işaretleri var

Gemo

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Aynı harita bu siteye üçüncüye soruluyor.

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Daha öncede gördük bu haritayı, gerçek değil bu sahte harita. Ermeni gerçek define haritası piyasada dolaşmaz. Dolaşıyorsa da işi bitmiş haritadır uğraşmaya değmez

Mavituna69

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sağ olun hepinize teşekür ediyorum ilgi ve alakanızdan dolayı

vakko

İnterPreter
Kayıtlı Kullanıcı
Gerçek haritada insan resmi olmaz.
Gerçek haritada çocuklar yakartop oynamaz.
Gerçek haritada duvar saati olmaz.
Gerçek haritada metre verilmez.
Gerçek haritada ev veya yapilar bu şekilde çizilmez.
Gerçek haritalar tesadüfen gelmez.

Gerçek haritada yön belirtme kuzeyden sağdan aşağı güneyden yukarı şeklinde yazılır veya belirtilir.İtimat etmeyiniz bu tarz çizim ve yazılara.

Son düzenleme:

vakko

İnterPreter
Kayıtlı Kullanıcı
Su kagittaki yaziyida aciklayalim heryerde dolasiyor bu ve bunun gibi sacma sapan kagitlar deriler herkez bilgi sahibi olsun.Arkadaslar bu ve bunun gibi yazitlarin cogu vasiyetnamedir.Bu yazitlar Define degildir.bu yazitlarda Define yeri anlatilmamistir.Defineyi anlatan haritalarda kullanilan yazi karakterleri semboller cok farklidir.Kesinlikle bilgi sahibi olmadan bir uzmandan yardim almadan elinize para karsiligi gelen veya gel beraber bulalim gibi bu sekildeki kagit parcalarina para odeyip araziye cikip arastirma yapma sevdasindan vazgecin.Kesinlikle itimat etmeyin.Lutfen bilgi sahibi olmadan bu tarz yazitlara sallamasyon cevaplar yazmayin.

Buda bir vasiyetname ornegidir.Olen kisi olmeden once vasiyet etmis.Bu adam buyu yapan biriymis buyuyu nasil yaptigini anlatan belgeleri ve sahsina ait olan tum esyalarini Aram,Makar,Karapet adindaki ogullarina verdigini belirtmis.( Buyu olayini sadece tilsim olarak dusunmeyin sifa dagitan birisi ilac yazan birisi vs bu belirtilmemis sadece buyu olarak yazilmis )Yabanci insanlarin sahip olmasini istememis.Yazilanlar bundan ibarettir.Kullanilan harfler gunumuz ermenicesi degildir.Yazilan tarihte adamin oldugu tarih.Muhtemelen olum tarihi vasiyeti alan ogullari tarafindan babalari oldukten sonra yazilmis.Dipnot..Bu tarz eski ermenice harflerini google ile cozemezsiniz.Gunumuzde kullanilan ermenice degil.Vermis oldugum bilgiye itimat etmeyen varsa istedigi tercumanlardan yardim alip tegit ettirebilir.

Son düzenleme:

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
bu gercektir van bölgesine ayittir bazı yerlerini gidip kendi gördüm kim ne düşünür keyfi bilir

ÜstaD1

Editör
EDİTÖR
Ben de gerçek olduğu kanaatindeyim ancak belgeyi burada paylaşmış olmanız bence de sizin için sakıncalı. Üzerindeki yazıları okuttuktan sonra kroki olarak çizip verdiği yönleri paylaşmış olsaydınız daha sağlıklı olurdu. Şimdi bunu kime okutup çeviri yaptıracaksınız? Belgenin tamamı görülmeden zaten size burada konu hakkında kimse sağlam bir yorum yapamaz. Bu konu hakkında ise kimseye güvenemezsiniz, kendiniz karar vereceksiniz.