Tılısıma farklı açı

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Her şeyin çözümü var gibi gözüküyor bu işte yada olurmu diye bir arayış var hep!

İşin belki sonuna gelindiğinde ise bir engel ve her şey yerle yeksan. Bu kez çözülmesi zor isaretleri şifreleri bırakıp şu an ne oluyor diye düşündüğün zamandır.

İlk başta akla tılısım büyü gelsede bazen öyle olmuyor.

Bu gün kâfir dinsiz imansız inançsız sandıgın kişilerin o günkü yaşamıyla alakalı hiç bir fikrin yok belki, ama sen gitmiş bilmedigin bir medeniyetin bir dinin mensubu olan şahsın mezarına çomak soktun lakin yine farkında değilsin hem geçmişin hem bizzat geleceğinin.

Konuyu açmak gerekirse önce inanıyorsan tabii İslam inancına ve tarihine bak bizde ölü gömme geleneği ve ölüye saygı ( varmı varsa neden) ve İslam Tarihi nerden nereye kadar?

Ve İslam öncesi gerçek hak dinler neler ve ne zamana kadar? Bunları incelerken islam ve Kuran sonrası aynı isimle günümüze gelmiş diğer dinleri es geçiniz. Zira Hz. Muhammed in Tebliği ile diğer dinler belki isim olarak aynı kalsada içerik olarak her şeyini kaybetmiştir.

Şunun altınıda cizelim Hz. Ademden bu güne aslen tek bir din vardırki İslamdır. Allah a giden yolda dinde Tektir. Sadece tebliğ edenler farklıdır ama hepsi bir öncekinden biraz daha fazla yada az tebliğ ile gelip gitmişlerdir.

Bu gün Hz. İsa'nın babasının Haşa Allah olduğunu yazan kitapları yada Tanrı diye kaleme alınmış kitapları tanımıyor ve red ediyoruz elbette.

Lakin demek istediğim Kuran henüz ortada yokken elbette gerçek ve Allah ın kelamı olan kitaplar ve imanlı insanlar hep vardı!

Bu gün bir defineci Evliyâ atfedilen yada Hz. Muhammed in mezarını kazmaya kalksa kazı calışmasında neler olur? Yada Hz. Mevlana'nın türbesini merak edip açmak bakmak isteyen Türbe mudurünün hikayesini bilen varmı?

İşte geçmiştede Müslüman olmayan fakat Allah ın veli kulu olan birinin belki 2000 yıllık bir mezarına denk gelirseniz olacaklar sizi şaşırtabilir. 2000 yıl öncesi bir mezarı Allah ın koruduğunu Meleklerin koruyabilecegi aklınıza belki hiç gelmeden burda tılısım var cin koruyor diyebilirsiniz.

Elbette o tür tılısımlı yerler vardır hatta bahsi geçen veli Kulların mezarındanda çoktur.

Demek istediğim bilmediğiniz her deliğe el uzatmayın uzatıyorsanızda neler olabileceğini ve olan şeyin nedenini çözecek kapasitenizi tartın.

Her şeyi Cine tılısıma yormayın, unutmayın bu gün Allah katında sevilen bir Müslüman ile İslam öncesi Allah katında sevilen bir Hıristiyan yada Musevinin hiç farkı olmayabilir.

Bu gün farklı dinler arası dialog diyenlere kanmayın bu gün tek bir din var oda İslam. Değişmeyen tek kitap var oda Kuran.

Ben zaten bir eskiyanın bir kese bir küp altınına ulaşma olasılığını sadece şans gören biriyim. Benim için kolayı ama yine en zoru medeniyet işidir. Onuda bıraktım hatta yazmayıda bıraktım böyle eserse ara sıra.

Şimdi konunun ana fikrini temasını anlayan olduysa ne alâ.

Tılısım konusunu cinlerin kavimlerini diğer bir konuda dilimizin döndüğü kadar yazmıştık.

Sadece okuyun merakınız gidersin bu işide biran önce bırakın gitsin.
Aramak araştırmak bu konularda bilgi edinmek kolay iş. Gün gelir bu bilgiler tam işinize yarar o anda ise boşuna ugrastıgınızı anlarsınız. Devlet hep ölmüş gibi davranır yok gibi hissedersiniz tam gün gelir ensenizde biter. Bizde kanunlar böyle olduğu sürece bu iş yapılmaz!

Beş ay belki bir yıl ugraştıgın yerde kuş uçmaz son gün son dakika gelir, kuş uçmayan yerde kurşunlar uçmaya hazırdır ya kaçacak bırakacaksın onca emeği yada kolunu uzatıp vuracaklar kelepceyi ))) En iyi ihtimal pazarlığı yaptın hayal kurmaya başladın değiş Tokuş günü geli O öldü sandığın devlet! Yada hep ne olacak endişesi. Yani cıkarmaktan zoru cıkardiktan sonrası! Ya birde her şey tamam da uzanıp alamıyorsan ))) Ya boş verin inşaatta amelelik yapıp hafta sonu üç kuruş paranı almak daha iyi ))) bu işler insana kafa yedirtir, şahsen kendime bakıp örnek veriyorum ))) Belki en iyi yönü Hayallerle yaşamak )))

Bir Sevgilim vardı burda ben yazdıkca daha çok aşık olurmuş yada her gün define bulan biri sanırmış heralde belki o yüzden aşkı ))) Bir gün benden altın yılan bileklik istemesinmi )))) Hemde Roma dönemi ))) Neyseki her gün define bulmadıgımı öğrenince terki diyar etti ))) İyide yaptı şimdi mutlu mesut inşallah! Nerden çıktı bu sevgili şimdi konu neydi nereye gidiyor ))) gideceği bir yer yok ))) Hiç bir şey yazılıp cizildigi gibi değil arayan çok ulaşan az dostlar!
Ulaştığın zaman ise işin zoru başlıyor. Nerden ne oldu anlayamazsın işin diğer yönünü yazan çizen hiç yok. İşaret çözmek her şey değil.

Son düzenleme:

Jookerturk

Bilgili Üye
Ben şahsen çalışma yapacağım bölgeye gusül abdesti alıp hatta elbiselerimi dahi tamamen değiştirip öyle gidiyorum. Gittiğim zaman bölgede en az 30 dk boyunca oturup defalarca Ayetel Kürsiyi okuyorum hatta evde eşimi tembihliyorum Vakıa süresini ve Ayetel Kürsiyi oku diyorum sağ olsun oda hiç tereddüt etmeden okuyor. demek istediğim biz bu şekilde gittiğimiz bölgede Veli bir insanın mezarını açmaya (bilmeden) Rabbim bizi yöneltmez diye düşünüyorum. Tabi O herşeyi en iyi bilendir.
Sizin dediğinizi günaha meyletmiş ve el verişli insanlar yapacağı kanaatindeyim. Örneğin cinler kimi çarpar? Günaha yönelmiş gaflete düşmüş insanları. Sürekli Allahı zikreden bir insana yaklaşmazlar dahi.

Saygılar.

Hayyam

Yeni Üye
Guzel bir konu emeginize sağlık ,,,,
Tılsım olayı yıllardır tartışılır
Ve bu konu ismini bulmuştur farklı bir acıyla yerini bulmuştur
şahsen karşılaşıp birden fazla yasamasam bire bir belki bende inanmazdım yada inirdim bilemem
Ama yasadiklarimdan sonra olduğuna kanaat getirdim

Tekrar emeginize saglik

mayhem

Co Admin
Co Admin
Dağın altında olsanda Nasibin sana isabet eder . Herzaman yazar çizeriz nasip sözünü nasibinde varsa oluyor Nasibinde yoksa istediğin kadar uğraş olduramazsın . Dediğin gibi belki 5 tane yer var bildiğim kimi yer sit alanı kimisi dağın başı kimisi türbenin yanı hele bir yer var oturuyorsun dümsüz tarla derlerya incin top oynuyor aynen öyle eskiden daha fazla imiş şimdi zamanla daha seyrek görülüyor .Bu dediğin mesele daha farklı bir boyut orda bir zat varsa incin hak getire o zatın dediği olur türbesi yoksa o arsanın yerini çizer gösterir karşılığını alırsın mesela buna şahit biriyim Ya zamanı vardır yada şurdan al der Ben az uğraştım böyle bir yerle ve yasadıklarımız ve yaşananlar beni korkutmadı sadece varsa bile ellemiyeceksin aynen dediğin gibi belki amalelik daha hayırlıdır bilemeyiz . Nasibini ara durman gerektiği yeri bil yeterli benim fikrim böyle Sedegor Tabi herkezin pirensipleri var sır senin bildiğin 3-5 kişinin obildiği zaten sır değildir kuşta uçar tilkide olur . Ormanda sadece odun ağaç olmaz orman olması için içinde herşey olması gerek ormana giriyorsan bunları yaşarsın .