Tılsım ve işaret

kenan12545

Yeni Üye
S.aleyküm arkadaşlar 2 metre toprağın altından işarete benzer bir taş çıktı anlamı nedir bilmiyorum ve bu yer tılsımlı işaretin tam altı sadece kum çikiyor yardımcı olursanız sevinirim ...
IMG_20220922_233203.jpg

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Kenan hoş geldin kardeşim. Bu tılsımlı işaretten kasıtlı işaret nedir? Salyangoza benzer midir?
Bu taşı çıkmadan önce ki çalışma sahanda toprak-çakıl mı çıkardın?
Bir o kadar daha sarımtrak başlayıp, griye dönecek daha sonra tekrar sarıya dönüp, sona yaklaştığını gösterecektir, tecrübeme göre.. Fakat bu tılsımlı işaret dediğin işareti görmek lazım.

kenan12545

Yeni Üye
Kenan hoş geldin kardeşim. Bu tılsımlı işaretten kasıtlı işaret nedir? Salyangoza benzer midir?
Bir o kadar daha sarımtrak başlayıp, griye dönecek daha sonra tekrar sarıya dönüp, sona yaklaştığını gösterecektir, tecrübeme göre.. Fakat bu tılsımlı işaret dediğin işareti görmek lazım.
Hoşbulduk calişma yaptığım yer tılsım sürekli yerini değiştiriyor
Salyangoza benzer bir işaret yok
Çalışma sahamda toprakta değişik toprak yapısı çıkıyor küp parçaları çıkıyorve bu taş 2 metre kazdiktan sonra çıktı taşın altı tamamen kum
Hocam ilk dediğiniz gibi toprak sarı renkteydi daha sonra gri renkte belli bir katmana rasladim ama tabaka inceydi daha sonra toprak çok temiz ve sadece kürekle kaziliyordu okadar yumuşaktı

kenan12545

Yeni Üye
Taşın altından çıkan toprağın resmini atayım hocam

Ekli dosyalar

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Bu şekilde bir şey diyemem maalesef üzgünüm

kenan12545

Yeni Üye
S.aleyküm ustalar bu şekilde küp parçaları eski pişirilmiş tuğlalar ve kemik parçalari çıkıyor çalışma yaptığım yerin 100 metre ilerisinde kilise var ama sonradan camiye çevrilmiş 2 metreden sonra işarete benzer bir taş çıktı üzerinde oyuklar var resmini attım üstadlardan yardım bekliyorum...

Ekli dosyalar

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
YA ARKADAŞ BU KONU DA SENİN DEĞİL Mİ? 1 HAFTA DA AYNI KONUTU KAÇ FARKLI BAŞLIKLA AÇTIN BEN ANLAMADIM!!!
NEDEN BÖYLE BİR ÇABA İÇERİSİNDEDİR ANLAYAMIYORUM.
YA KİMSE DE BİR ŞEY DEMİYORUM, BUNU DA HİÇ.
BİR ŞEKİLDE ANLAYAMIYORUM.
ARKADAŞLAR KONULARINIZIN ALTINA "GÜNCELDİR" YAZMANIZ YETERLİ. BOŞUNA FARKLI BAŞLIKLA AYNI KONUYU İŞLEMEYİNİZ LÜTFEN!!

kenan12545

Yeni Üye
Arkadaş burada yeniyim sitenin nasıl kullanicagimi bilmiyorum bilmediğim için birkaç defa paylaşmişim konu paylaştığım halde yayınlanıp yayınlanmasından emin değildim oyuzden böyle oldu biraz sabır anlayış göstererek yeni gelenlerin sitenin nasıl kullanicağını öğrenmesi beklenmelidir