titan ger 1000 hakkında

spiderzx6r

Yeni Üye
sağda solda tanıtım videosu ile sıkça karşılaştığım bu cihaz hakkında bilgisi olan var mı? videolara bakılırsa al arkana bakma ama işin aslı ne ? cihazdan emin olursam almanyadan akraba gelirken ben getiriyim diyor ne desem bilemedim tr fiyatı 53.000 tl

Glik

Aktif Üye
Valla videosu na göre acayip bir âlet ama fiyatı da iyi.

kaan5557

Engellendi
Alantarama cihazi...bu alantaramacilar yer altındaki metallerin sinyal yaydigindan dem vururlar ve tekrarlaya tekrarlaya bu yalanı diğer tüm insanlara inandirdilar...şimdide doğrusunu inandiramiyoruz...yeraltına belirli frekanslar göndererek anomaliler tespit edilir...tüm sismik cihazlarda böyledir...lakin bu keriz kek avcısı herifler iyon..koku..gibi..köpek lere ait bir özelliği cihazlara ve akıllara adapte ettiler..illaki alacağım diyorsanız 50 tl veriniz..vermiyorsa kendi bilir...ederi budur...

MendereS

Bilgili Üye
ilk defa duydum baya bi inceledim anladığım kadarıyla aramaya alan tarama ile başlıyorsun, bu bildiğin alan tarama, alan tarama ile geldiğin noktada cihazı alan taramadan çıkarıp radar moduna alıyorsun, bildiğin yeraltı radarı neyse odur, 3. sistem ise radarın verilerini 3d ile ekrana taşıma yani yeraltında ne varsa. 4. sistem ilginçtir metal ayrımı. 5. ve son sistem bildiğin pulse dedektör oluyor kısacası define aramalarda kullanılan tüm yöntemler tek bir cihazda toplanmış. kısacası alan tarama ayrı elinde, yeraltı radarı ayrı elinde, pulse dedektör ayrı elinde değil hepsi biyerde. hoşumada gitmedi değil benim en çok merak ettiğim pulse nasıl mineralden etkileniyormu. alırsan verileri mutlaka paylaş özellikle pulseyi.

bermina

Aktif Üye
Kaan ustam diyorsa dogrudur baska laflara inanma.

spiderzx6r

Yeni Üye
almanya fiyatı gelsin ona göre değerlendireceğim türkiye satıcısı metalin toprak altında biraz kalması gerekir manyetik alan oluşturup sinyal alabilmek için felan dedi bu kafamı karıştırdı hatta haftaya 2 cihaz gelecekmiş istanbula gelip burada gözünle görüp deneyebilirsin dedi diyemedim gel bizim tarlada test edelim diye az para değil alıp patlamak çok koyar

spiderzx6r

Yeni Üye
@MendereS ustam videolardaki gibiyse o para az bile direk git al bak keyfine türkiye distribütörüde 5i 1 yerde diyor test alanı yada ofiste değilde gerçek zamanlı olarak arazide denetmek lazım satıcıya boşluğu onlar bulsun da gerisi sorun değil teyit etmek için çalışmak bizden olsun

MendereS

Bilgili Üye
@MendereS ustam videolardaki gibiyse o para az bile direk git al bak keyfine türkiye distribütörüde 5i 1 yerde diyor test alanı yada ofiste değilde gerçek zamanlı olarak arazide denetmek lazım satıcıya boşluğu onlar bulsun da gerisi sorun değil teyit etmek için çalışmak bizden olsun

zaten radar test edilmeden alınmaz mutlaka kendin testlere katılacaksın. şahsen alan taramaya güvenmem onu hiç saymıyorum ama pulse nasıl merak etmedim değil. birde vlf var ala ala adam ne varsa eklemiş. gerçi buradaki fiyatın 15 bini diğer özelliklere ayır radara 35 bin veriyorsun bu ayrışmalara dikkat et. yani sadece radar olsun daha kaliteli olsun bana pulse alan tarama ve vlf gerek değil şeklinde düşünebilirsin ince eleyip sik doku.

spiderzx6r

Yeni Üye
zaten radar test edilmeden alınmaz mutlaka kendin testlere katılacaksın. şahsen alan taramaya güvenmem onu hiç saymıyorum ama pulse nasıl merak etmedim değil. birde vlf var ala ala adam ne varsa eklemiş. gerçi buradaki fiyatın 15 bini diğer özelliklere ayır radara 35 bin veriyorsun bu ayrışmalara dikkat et. yani sadece radar olsun daha kaliteli olsun bana pulse alan tarama ve vlf gerek değil şeklinde düşünebilirsin ince eleyip sik doku.
cihazlar ve çalışma prensiplerini vaktim oldukça uzun uzun okumaya çalışıyorum kafam çok karışık hangisi alınır diye kara kara düşünüyorum

spiderzx6r

Yeni Üye
İlk 2 sistemi geç, bol teknoloji içeren safsata fantaziler.
3.sistemin gradyometreden farkını göremedim, başarısını bilmediğim için yorum yapmıyorum.
4. sistem kabul gören ve kullanılan bir sistem (manyetometre) ama ona da toprak altı 45 metre demiş
kusura bakmasın ben de ona o ha diyorum.
5. sistemi standart Pulse gördüğüm kadarıyla,
onun da başarısını denemediğim için yorum yapmayacağım.
Özetle işe yarama ihtimali olan bir gradyometre ve bir de Pulse dedektör kalıyor geriye.
Onlara da 53 bin tl. verilmez kardeşim, yazıktır.
İşe yarıyorsa ancak 5 bin 300 tl verilir.
kendi sitesindeki fiyatı 14.500euro yarın akrabaya aratacam bakalım ozaman ne fiyat verecekler işaretten bol bişey yok arşiv fena ama ordamı burdamı diye köstebeklik yapmak istemiyorum şimdilik sahilde dolaşıyorum :)

spiderzx6r

Yeni Üye
Konu açmışsın ve 53 bin tl. ciddi rakam.
Ben elektrik/elektronikçiyim, bildiklerimi yazmasaydım vebal altında kalırdım,
yorumum yukarıda, karar senin.
:)
fikirleriniz değerli olmasa hiç sormaz alır bir cihaz kafama göre yalan yanlış dolaşırdım ilgin için ayrıca teşekkür ederim. ama sende hak verirsin ki tanıtım videolarını izleyince işte aradığım bu elimle koymuş gibi toprak altında ne varsa benim olacak hissi veriyor insana :)

bermina

Aktif Üye
Bana 10 yorumdan biri olumsuz yorum yapsin o cihazin birak reklamini izlemeyi adini bile elaffuz etmezken, milletin sana alma demesine ragmen hala reklam filmine takilmana sasirdim dogrusu.