• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Toplu hac

Vanli651

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Mrb arkdaslar uzaktan cektigm resimdeki kayada toplu haclar var bizm arsanin icinde bir suru hac var kayaya oyulmus video yuklenseydi video atardm olmadi resim yukledm biraz. 1000 eyakin ermeni ve urartu mezarlari var kayanin 20 30 metre onunde ve koyun farkli bi yerinde daha var urartu ve ermeni mezarlari. Yikilmis kilise degirmenler hepsi mevcut. Ellenmemis bizm koyde bitane mezar patlattm icinde ufak tepek seyler cikti yuzuk heykel tabak canak falan iste yuzkler altn imkani olan iyi bi r makinasi olan bana ulassin

Ekli dosyalar

Vanli651

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yerlerm saglamdir ve doludur kayada mezar odasi bar sanki hiltiyle deldim uzun ucla bosa gitti. Bama mezarci lazim en kolay is o 1 metre en fazla :) binlerce mezar var be kale var bizm koyde magara var ucsuz git gidebildgn kadr kisme gidemiyor sonuna kadr. Yanliz dgm icin tek olmuyor.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
......... :200: :200: :200: .......

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
ne yapmak istiyon anlamadım bir metre diyon onu acmaya üşeniyon medeniyet işi yapacan garip

28karayel28

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Toplu mezarlık alanı resimler yetersiz, çevreye hakim yerleri ve işaretlenen yerlerde araştırma yap resim çekin

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Tamam işte ne güzel hiltinin ucu boşa düştü sür ileri hemen.Ne yapacan elin adamını yok mu akraban falan güvendiğin kişiler çevrende.

akyol

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
duvardaki haçlarla birlikte eline almışsın bir heykel iki yüzük bölgene adam çağırıyosun senin hiçmi yok eşin dostun akraban bölgem dolu ama paylaşmak istiyorum diyorsun bırakın bu işleri niyetinizin ne olduğu belli eger gerçekten bilgi istiyorsan çek geniş açılı resimleri ustalar yardımcı olsun size

timur964

konularim
Süper Moderatör
gelen özel mesajları silme:174::227:

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
hakkında hayırlısı

Vanli651

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Guzel kardesm biz kimseden para talep etmiyorz ben yanliz biriym akrabalarm falan bu islerle bi ilgi alakasi yk anlamiyorlar zatn ben yalovada yasiyorm her yazn vana giderm tatile bizm koye. Dedifm gibi tek olmuyor bende anlamiyorm fazla mezarlik yerini biliyorm basindaki taslari hep toplamislar. Duz tas diye ev yapmakta kullanmislar dumduz alan. Makinayla yada sisle tespit etmek lazim yani anliyacaginiz tecrubeli biri lazm bosuna orayi burayi kazmamak icin

Vanli651

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Uzaktan cektim kayayi daha nasil resim cekeyim

Jookerturk

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Kimsenin işi gücü yok vana gelecek öyle mi? Köylü olupta bu işe merak sarmayan köylü olmaz! Hepsi modern bi hayat sürüyorsa ona birşey diyemeyiz!

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Van gölünde balık tutmak yasaklandımı bilgin varmı . Dağda av yasağı hep var nasıl çıkıyorsun güvenlik sıkıntı cihaz götürsen ötse ne olucak ya mayınsa :137: