Toprak katmanı

kertenkele

Editör
Ustalar geçenlerde dağın zirvesinde çalışma olmuş kayalık biyer kepçe ile işlem yapılmış kayaların çogunda yuvarlak oyma var adamların girdiği yerde bir karışta beyaz bi tabaka çıkmış kalınlık 20cm falandı alttaki yapıyı sudan korumak için geniş bi alanda vardı 1 mt sonra yapının tavanına gelinmiş orayıda kırmışlar altından taşla örülü duvarları oda beyaz harç idi yapı kare veya dikdörtgen değildi küp şeklinde idi ama baya büyük 6 kişi girer içine ustalar şimdi bu dediğim yer mezarmı mahzenmi nedir diğer taraflara baksak onlarda aynımıdır acaba bilgi edinmek istedim şimdiden tşkl cevaplar için

kertenkele

Editör
Ustalar yardımlarınızı bekliyorum soruma yanıt verecek ustalar nerdesiniz yardım lütfen

edirne22

Editör
muhtemelen mezarı açmışlardır.
genelde küpler, iki şekilde kullanılır.
birinin içinde ölüyü cenin pozisyonunda koyup gömerler.
diğerinde ölüyü yakıp, küllerini küpün içine koyup gömerler.
çok büyük diyorsan, birden fazla kişi için yapılmış, bir mezar odası olabilir....
resim görseydik iyi olurdu.

Son düzenleme:

kertenkele

Editör
edirne22 ustam resim çekmedim içinden adamlar 5 tirilyonluk mal çıkarmışlar ve satmışlar

kertenkele

Editör
Ustalar nerdesiniz yorumlarınızı bekliyorum

kertenkele

Editör
Ustalarım Allah rızası içün yardım edin nerelerdesiniz hepiniz terkmi etti siteyi

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Usta Bi sakin ol selam nasılsın. Anlattığın durum. Doğaüstü değil. Çok oluyor. Sende biliyon. Senin şanssızlığın. O ekipte olamamanmış..bahsettiğin meblağı nası ogrendın ve okadar çalışma yapan ekip orda bişey bırakmamışlardır orda. Sende raconu bılırsınki. Mekanın fotoları lazım yorum için belki onların gozden kaçırdığını burda ustalar gorür.bol nasipler selametle