Toprak yapısı

Hayatbinkays

Yeni Üye
Sa arkadaşlar bu toprak yapısı hakkında bilgi alabilirmiyim çok sert bir toprak sadece hilti ile kırıyoruz bu yapı nedir.

Creslys

Yeni Üye
Kanaatimce 8.5 Metrede felamsiniz Sıkıştırılmış Killi toprağa benziyo Güçlü bir ışık vurun Parlıyormu eğer parlıyorsa araları horasanla kapatılmış demektir'ki bu herşeyi açıklar Büyük ihtimal timülüstesiniz ve sapmışsınız ANA Kaya tabakasına gelmişsiniz Ya da Yıldırmak içinde yapılmış olabilir yada Eğer Kubbe tarzı bir yerdeyseniz Kubbede olabilir

Creslys

Yeni Üye
Kanaatimce 8.5 Metrede felamsiniz Sıkıştırılmış Killi toprağa benziyo Güçlü bir ışık vurun Parlıyormu eğer parlıyorsa araları horasanla kapatılmış demektir'ki bu herşeyi açıklar Büyük ihtimal timülüstesiniz ve sapmışsınız ANA Kaya tabakasına gelmişsiniz Ya da Yıldırmak içinde yapılmış olabilir yada Eğer Kubbe tarzı bir yerdeyseniz Kubbede olabilir
Burda 7.5 metre yazacaktım saçmalık gibi gelcek ama bu kayalığın 1.2 metreden çıkması Güç bir ihtimal

34istmoruk34

Yeni Üye
bencede hocam bu 1-2 metereden çıkacak bir toprak yapısı değil en az 6 metreyi devirmesi lazım neye Karakil toprak bence Horasanla karakil birleştirilip yapılmış Ama merdivenden anladığım kadarıyla 3 metrede Şanslıymışsınız

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu işlem yaptığınız yer nedir?
Neye istinaden bu işlemi yaptınız?
Bu noktayı bu derinliği tespit etmek için ne kullandınız?

Hayatbinkays

Yeni Üye
bencede hocam bu 1-2 metereden çıkacak bir toprak yapısı değil en az 6 metreyi devirmesi lazım neye Karakil toprak bence Horasanla karakil birleştirilip yapılmış Ama merdivenden anladığım kadarıyla 3 metrede Şanslıymışsınız
Evet tam 6 metre gibi bir yerde çıktı bunlar baya bir uğraş veriyor.

Hayatbinkays

Yeni Üye
Bu işlem yaptığınız yer nedir?
Neye istinaden bu işlemi yaptınız?
Bu noktayı bu derinliği tespit etmek için ne kullandınız?
Bir kaç konu açmıştım zaten 3x3 oda olduğunu düşünüyoruz çubukla bakan bir kaç kişi geldi ve bir alan tarama cihazı ile baktık nasibimize bakacağız derinlik gelen cıbukcular ve cihazla tesbit edilen derinlik 7 ve 8 metre denildi şöyle bir durumda var çok eskiden dere yatağı imiş zamanla kapanmış 20 yıldır bizde olan bi bahçe öyle

eski

Editör
kazma kürekle 10 metreden derin kazı yapıldığını gördüm içine kamyon koy tekerleri üzerinde sığar, niçin kazmışlar -çubukçu aşağıda 2 odalı yapı var demiş...
o demiş
bu demiş
şu demiş ...
Kelin ilacı olsa kendine sürer...

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bir kaç konu açmıştım zaten 3x3 oda olduğunu düşünüyoruz çubukla bakan bir kaç kişi geldi ve bir alan tarama cihazı ile baktık nasibimize bakacağız derinlik gelen cıbukcular ve cihazla tesbit edilen derinlik 7 ve 8 metre denildi şöyle bir durumda var çok eskiden dere yatağı imiş zamanla kapanmış 20 yıldır bizde olan bi bahçe öyle
Evet konularınıza tekrar göz attım. Giriş, gelişme ve bu da sonuç kısmı olacak sanırım. Ben umutluyum odayı bulacağınıza ve hatta eminim bile diyebilirim :)

OZY.YA

Moderatör
Moderatör
çubuk ve alan tarama ile tespit yapan arkadaş neden girişini söyleyememiş te sizde bu kadar zahmetten muaf olamamışsınız ki ?

Hayatbinkays

Yeni Üye
Neyse görelim mevlam neyler neyler ise güzel eyler.

oda girişinide verdi lakin orası problemli
Kelinde ilacı olsa başına sürer evet kel değiliz çok şükür.

inşallah sonuç güzel olur ufak bulgulara ulaştık.