Tosbağa mı buldum ne?

bestami

Aktif Üye
Ustalarım güzel bir yere benziyor, burda ne var acaba, ben tosbağaya benzettim, sizin tavsiyeve öneriniz, fikriniznedir?yardım ederseniz sevinirim,,,, hepinize çookkk teşekkürler gardaşlarım

bestami

Aktif Üye
bu da tam karşısı

bu manzara da 1 ve 3. resimler tosbağa nın tam karşısı zirvede, ortada çizdiğim yer tosbağa dediğim yer ustalarım bakalım bir, ne var ne yok, teşekkürler

bestami

Aktif Üye
Son düzenleme:

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
bestami....

Merhaba sevgili kardeşim.
Bu işaretlediğim alan Bana çağrışımlarda bulunuyor .
Pemebe daire içine aldığım yere dikil önce bu yeşil alanın yakın fotolarını çek.
Sonra oraya sırtını ver ve bak bakalım oklarla gösterdiğim yönlerde ilgini çeken bir şeyler mevcutmu. Bana o yeşil içine aldığım yerde bir şeyler var gibi geldi. Pembe çember içine aldığım yeri iyi incele boşluk bak... Sevgiler
Ekli dosyayı görüntüle 212383

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
bestami...
Şimdi sevgili kardeşim bu resim hakkında ve bu resimle ilgili konuşmak biraz zor.
Tamam bu şekli ile bir hayvan figürünü andırıyor. Sevgili kardeşim bunlar hakkında daha iyi karar verebilmek için burayı önden yandan ve arka bölümden resimlersen bence üzerinde net konuşulabilir. Şimdi sana budur şudur demek bana zor geldi. Sadece size bu daire içindeki taşların döşeme olduğunu söyleyebilirim
Ekli dosyayı görüntüle 212387

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Şüpheli duruyor. fotoğrafları yaklaştırınca pixel dağılıyor net göremiyorum. Şöyle net bir şekilde şuna bakta diyemiyorum. Kaldı ki bu tür yerler ağır işçilik ister bu kabiliyette misin?
Gerçi bu gibi yerlerde çalışmış olsan bu sunum ile çıkmazdın buraya. Bu tür yerler salt çubuk işide değil bilesin. neyse hevesini kırmayayım. Kolay gelsin.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Çok güzel bir yerdesiniz. Bölge mezarlık oda mezarlar var açılmamış .
Bunların kralıda o yamaç kayalıkta biyerdedir ama çok deforme olmuş o yüzey full sıva ile kabartma şekiller olması lazım dı .
Resimde görünen yer tepiştirilmiş gibi olan yer mezarın yan duvarı olabilir . Belirttiğim kaya o yüzeye itina ile yapıştırılmış sanki arkasıda düz duvar gibi . Üstten akarlar var , kanallar oraya iniyor .
Üstünü gezmiş olsanız sunakları görmeniz lazımdı .

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Bu kısımlarda dikkatli incelenmeli .
Bol Şans .. Saplama kaya çok dikkat çekici keşke daha detaylı resimleri olsa imiş .

bestami

Aktif Üye
@kazama abiciğim teşekkür ediyorum, anladım da, alttaki örülü olan yer midir giriş, yandaki yapıştırma taş mı? hangiisi kolay olur, ya da bunlar ayrı mezarmı? kaarşısı kayalıklar da çok güzel abi, en kısa zamanda resimleri eklerim abi, yine bakarsın inşallah hayırlı geceler olsun

Son düzenleme: