• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Tümülüs istimlak duvarı

Dogo

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
9BD89048-2AA6-4342-AE68-3F71B5C98D39.jpg9BD89048-2AA6-4342-AE68-3F71B5C98D39.jpg11CA01D1-2020-4EF1-BBA2-C97A2CD8C230.jpgTümülüs ün 4 mt altında duvar var arkadaşlar tünel gibi değil bi yön verebilirmisiniz fotolar yan yüklenmiş olabilir

Cann

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Tumulusu görelim dört yönden mümkünse

sandalci14

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim daha çok höyükte eski yapı kalıntısına benziyor.tepenin önceki hali varmı yada uzaktan çekilmiş hali.

banker42banker42

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Höyük olma olasılığı çok Fazla.. Çıkan toprağı eleyiniz. Rastgele

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Şu konuya bi sahip çık ..bak millet yardımcı olmak istiyo ..böyle biyeremi denk geldin yoksa arkadaşın vs resimlere yorummu istiyor..images (6).jpegimages (5).jpeg

Dogo

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Şu konuya bi sahip çık ..bak millet yardımcı olmak istiyo ..böyle biyeremi denk geldin yoksa arkadaşın vs resimlere yorummu istiyor..Ekli dosyayı görüntüle 249313Ekli dosyayı görüntüle 249314
Şimdi öncelikle teşekkürler ilginiz için tümülüs yaklaşık 10 mt yüksek 120 metre kare ebadında şimdi bu Güney Doğu yönünden gelen duvar yaklaşık 4-5 mt altında çıktı buna duvarın arkasından giriş tahmin ediyorum sadece başına böyle bişey gelen varmı bilgisi olan varmı diye bilginize ihtiyaç duyduğum için paylaştım bu roma değil tahminim Yunan dan kalma çünkü tünel değil istimlak duvarı diye tahmin ediyorum bilgisi olan varsa bi baksın teşekkürler

Dogo

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim daha çok höyükte eski yapı kalıntısına benziyor.tepenin önceki hali varmı yada uzaktan çekilmiş hali.
uzaktan hali Yok risk olduğu için paylaşmadım eski yapı kalıntısı olsa idi 4 duvar kalıntısı olurdu burada 6 metre ye yakın tek duvar bulundu

Dogo

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Höyük olma olasılığı çok Fazla.. Çıkan toprağı eleyiniz. Rastgele
Öncelik le teşekkür ederim toprakta höyük için tutan bi tek küp kırıkları var oda zeminin sağlam olması için atılan tahmin ediyorum çok fazla değil

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Tamam tümülüsn duvarıda neresinin duvarıı ?
Resimler tümülüsü gösterecek şekilde olmalı , içerdeki durum sizin resimlere ve güvenlik sebebi ile çoğalmıcağnı belirtmişsiniz , tümülüsün drok denilen koruma duvarı , tümülüs mezar odasına giden tünelin duvarı , mezarın odasının duvarı olabilir , tünelin kendisi olabilir .
Resim olmayınca bilgide tam verilmeyince ne oldugunu anlamak çok güç.
İlk açanlar kimlerdi ? Buda önemli .
Sizden önce açılmış veya talan edilmiş olabilir , odanın içerisi gibi duruyor .
Tümülüs zor ve tehlikeli iştir.Dıştan istenilen açıdan resimler , biraz bilgi olması lazım.

Ekli dosyalar

feltom

Engellendi
Yav bana bak super modulatör olmuşsun biraz sakin ol adam senin malını götürüyor sen de teşvik ediyorsun. nedir bi anla bakalım bu küçük iş değil adam tümülüsü bozuyor sen kimsinki bu bilgiyi veriyorsun sen nesin bunu açıkla önce senin sıfatın ne bu vatanın varlığını korumak böylemi sen türkmüsün yazıklar olsun sana sen vatan hahinisin .

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Yav bana bak super modulatör olmuşsun biraz sakin ol adam senin malını götürüyor sen de teşvik ediyorsun. nedir bi anla bakalım bu küçük iş değil adam tümülüsü bozuyor sen kimsinki bu bilgiyi veriyorsun sen nesin bunu açıkla önce senin sıfatın ne bu vatanın varlığını korumak böylemi sen türkmüsün yazıklar olsun sana sen vatan hahinisin .
Sen de bu vatanın evladı değil misin? Gelip soyup soğana çeviren kafirlere engel olsana? Elin gavuruna ses yok. Benim fukara vatandaşa mı borun ötüyor hadsiz. Ancak klavye başında konuşursunuz.

Dogo

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
E99C08BA-14E3-4FB1-BF06-02F767F18C48.jpg
Tamam tümülüsn duvarıda neresinin duvarıı ?
Resimler tümülüsü gösterecek şekilde olmalı , içerdeki durum sizin resimlere ve güvenlik sebebi ile çoğalmıcağnı belirtmişsiniz , tümülüsün drok denilen koruma duvarı , tümülüs mezar odasına giden tünelin duvarı , mezarın odasının duvarı olabilir , tünelin kendisi olabilir .
Resim olmayınca bilgide tam verilmeyince ne oldugunu anlamak çok güç.
İlk açanlar kimlerdi ? Buda önemli .
Sizden önce açılmış veya talan edilmiş olabilir , odanın içerisi gibi duruyor .
Tümülüs zor ve tehlikeli iştir.Dıştan istenilen açıdan resimler , biraz bilgi olması lazım.
bilgi için saol fakat duvar karşılıklı olabilir ilk açıldığında duvar bulundu sonrasında dağıtıldı fakat aklımı kurcalayan duvarın altı yerli Kaya