Tümülüs mü acaba resimdeki yer bilen varsa yardımcı olabilir mi .

Sinan98521

Yeni Üye
Arkadaslar Resimdeki tümülüs ise izin alarak kazı yaparsam bana maliyeti ne olur kolluk, iş makinası işçi vs. Bu arada kraterin çap ölçülerini de aşağı yukarı görüntüye çizdim yorum yapmanıza yardımı olabilir diye

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sinan bey paylaşımınız tümülüs veya değil ama kesin olan birşey var oda kültür varlığı kategorisine giren yerlere kazı izni verilmiyor

Sinan98521

Yeni Üye
Kültür varlığı olup olmadığı hangi kritere göre değerlendiriliyor . Ve üstad aklınız ne kesti ufak bir tahmin bizim köye yakın bir yer ama köyüme gitmem biraz meşakkatli olduğu için fiziken bakamadım

mayhem

Co Admin
Co Admin
Hoşgeldiniz . Bu genişlikte resmi izin çıkmaz dediğiniz gibi tümülüs ise sit alanı ilan edilir ve kimse yaklaşmaz . iyi forumlar

Sinan98521

Yeni Üye
Hosbulduk Peki üstad tümülüs olma ihtimali nedir kraterin içerisindeki düzenli muhtemel taş yapılar neye işaret olabilir

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bu şekilde dizilim Mezar der . Fakat uydu görüntüleri her zaman yanılta bilir yakından incelemek gerek .

Sinan98521

Yeni Üye
Anladım usta teşekkür ediyorum da dizilim mezar niye yapılır nedir ne değildir hiç bilmiyorum Google'dan aradım birşey bulamadım buna iliskin

kraltaym

Aktif Üye
Burası höyükte olabilir bence,gidip yüzey araştırması yapılması lazım

Son düzenleme:

Turko

Uzman
Parsel sorgulama yaparak nasıl buldun , kendi arazin ise veya tanıdık birinin arazisi ise tapu var ise imar li değilse tarla olarak geçiyor sa ekin tarıma katkiniz olsun boş boş durmasın sürün tarlayı toprak havalansin .