Tümülüs ve Civarı

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Hangi medeniyetin oldugunu bilmedigmiz icin genelde ortalama olandan yola cikarsak giris guney bati kisminda olabilir.alana bakinca tarla acmis ve bayagi surulmus kayalar toplanmis iz isaret olsa bile yerinden kaldirlimis yada toprak altinda kalmis diyelim.simdi cevresinde yani tumulusun uzerinde cokme yapan alan varmi genelde giris kisminin oldugu alanda hafifte olsa toprak yapisi kendini belli ediyor..burda tunel bulunursa giris rahatlikla bulunuru diye dusunuyorum o yuzden cihaz yada cubukla bosluk tespiti yapilmali cevresinde

Jookerturk

Bilgili Üye
Ustam çevre fotoğraflarını fazlasıyla çekitim. Sunum yaparak paylaşmaya çalışacağım tüm detaylarıyla.

Hangi medeniyetin oldugunu bilmedigmiz icin genelde ortalama olandan yola cikarsak giris guney bati kisminda olabilir.alana bakinca tarla acmis ve bayagi surulmus kayalar toplanmis iz isaret olsa bile yerinden kaldirlimis yada toprak altinda kalmis diyelim.simdi cevresinde yani tumulusun uzerinde cokme yapan alan varmi genelde giris kisminin oldugu alanda hafifte olsa toprak yapisi kendini belli ediyor..burda tunel bulunursa giris rahatlikla bulunuru diye dusunuyorum o yuzden cihaz yada cubukla bosluk tespiti yapilmali cevresinde

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Benim gozume takilanlari soyleyim..mesela 3 resimde orta alanda boydan boya cokme var gibi birde son resimde sagdaki kayalarin oldugu alanda cokme var gibi yukari dogru gidiyor ama resim aacisindan gozukmuyor.bu yazdiklarim ilk ekledigin resimler icin..birde bu alanin cevresinde binalar var nasil islem yapmayi dusunuyorsunuz iş makinasi olmaz elle deseniz isciligi cok aylarca surer ne gibi plan yada projeniz var bu alan icin.

Monarch

Member
Usta burası yıgma heralde. Çünkü kiremit parcalari fln var. Tümülüsdede bunların olmaması gerekir
Jookerturk

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Burayı öyle bir inşa etmişlerdirki tüneli karşı uzaktan başlayıp tepenin içine kadar koridor halinde olabilir .
Büyük işler .