TÜMÜLÜS Zemin altı tünel bulunur mu

Vatan

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
images (3).jpeg
Ustalar 5 tane yan yana TÜMÜLÜS mevcut bakir çubuklar baktığım zaman kucukten ten buyuk tumuluse doğru çubuk götürüyor zemin alti tünel gibi geldi bana genişlik 1 adım tünelin tahminimce lakin yurt işi yurt dışındaki TÜMÜLÜS böyle bu zemin alti tünel gözükmüyor çok odalı TÜMÜLÜS gördüm nette ama böyle tunelli yok sizce böyle bisey mumkun mu büyük TÜMÜLÜS boyu 38 metre diğerleri 16 falan

omerolmaz

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili Kardeşim Benim Bölgemde bir birine bağlı 2 tane tümülüs gördüm olma ihtimali var tümülüsleri açmışlar resimleri bulabilirsem atarım inşallah

pusula17

Engellendi
Tumulusler cok farklidir isteseler agactan tunellerler :D mumkun her medeniyet farkli gomu ve inanc sistemine vakiftir.

Vatan

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
FB_IMG_1534621855679.jpgbüyük TÜMÜLÜS bu

Vatan

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
IMG_20180727_114838.jpg resim deki bi digeri

edirne22

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
araştırma geliştirme bölümünde bir başlık açtım.
orada bazı tümülüslerde dromos olduğu yazıyor.
hatta bir tanesinde 90 m dromos varmış. dromosun sonu duvar ile örülmüş...

timur964

konularim
Süper Moderatör
ilk resimde yerdeki kapak nedir acaba

Vatan

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam üstündeki toprak bizim bu bölgenin toprağından farklı en üstü çok yumuşak elimle yarim metre farklı bi durum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Slatrokh

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bulunabilir hocam. Koridorlarla, tümülüsler arası bağlantı aile üyelerinin mezarları olma ihtimalini doğuruyor.

omerolmaz

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sevgili kardeşim dediğim gibi benim bölgemde 2 adet tümülüs bir birine bağlı tunellerle ve açılmış kimin açtığını bilmiyorum ama mesajda belirtiğim gibi oyle bir durum varsa tedbiri on saflarda tut çunku çok riskli ama ilk once teyit et sonra işleme geç

Mal bulanındır

Moderatör
Moderatör
[MENTION=12870]pusula17[/MENTION] üstad ilk resim temsilidir İnternete tarih bilgisi sitelerinde mevcut Zonguldak Çaycuma tarafında olabilir orda yanana 3.tane var açılmayıkk kesin bilgi

Vatan

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Işlem yapacak zaminim yok araştırmayı bilgi edinmeyi seviyorum senin dediklerini aklımda her daim tutcam saol abi

Vatan

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İşlemden çok boyle yerleri gezip görüyorum sohbeti ediyom bilgi topluyorum çok iyi bişey en yakın sürede bi yazı paylaşam arkadaşım götürmüştü kaya da hangi medeniyete ait olduğunu bilmediğim bi yazı vardı arkeolog gösterdim klişe varmış dedi gidelim dedi ama iş güç derken kalmıştı yazının yakın mesafesinde yer alti şehri falan çıktı dediler uzun zaman oldu yakın bu sürede onuda paylascam