Tümülüs

Ibrhm

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı akşamlar cümleten.20190628_154503.jpgEkli dosyayı görüntüle 24895820190628_203817.jpg20190628_203950.jpg20190628_204432.jpg20190628_204327.jpgYarın içerisini gezeceğim, muhtemelen dışı çekilmiş. Etrafını dolaştığimda çubukla bir noktada değerli işareti verdi. Açık yer batıya bakıyor değerli işareti tam doğuda boşlukta aldım , çift girişli olabilirmi değerli ustalarımız yorumlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Bence bunun disi cekulmemistir.
En azindan azi disleri duruyordur.
Yandaki mezarlara merhaba denmis.
Derine inmek cok zor. Ayruca asil mezara giris buralardan olmaz.
Duvarlari iyi kontrol et.
Belki girilmeyen veya girulmeyen bir oda kalmistir. O da senin nasibin olur insallah.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Cubuk kullanabiliyorsan dere tarafindan baslamak uzere etegin biraz uzerinden palalel dolas. Belki tuneli yakalarsin.

kazama

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hayırlı akşamlar cümleten.
Yarın içerisini gezeceğim, muhtemelen dışı çekilmiş. Etrafını dolaştığimda çubukla bir noktada değerli işareti verdi. Açık yer batıya bakıyor değerli işareti tam doğuda boşlukta aldım , çift girişli olabilirmi değerli ustalarımız yorumlarınızı rica ediyorum.
Muhtemelen değil , kesin ve kati olarak dişi çekilmiş .
Çubuğun verdiği değerli başka bir cisme veya yapım aşamasında ölüye sevgi anlamında etrafındaki katmanlar arasında varsa eğer o döneme ait belki bir avuç sikke , belki sadece 1 tane yada başka bir cisim .
Tümülüs mezar kral ve dengi kişiler ve ailesi için yapılan anıt mezarlar .
Görüntüdeki dromosu açıp ulaştıktan sonra o iş biter .
Yani orası o kadar , başka bir girişi yok.
Tümülüs mimarisinde oyle bir mantık yok , onun karşısına sağına-soluna yine aynı şekil tümülüs tipi mezar yapılır oraya defin işlemi gerçekleşir .Aynı tepenin içinde düşündüğünüz gibi bir olayın olma ihtimali yoktur.

The King1

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ana girisi orasi. Isin ehli kisilerce patlatilmis. Nasibin varsa eteklerin biraz ustunde mezarlar olur. Oraya gomulen zengin kisi bizi korusun diye gomerler olulerini tumulus eteklerine. Yuzeyinide dedektorle gezmislerdir buyuk ihtimal. Eeee bosuna tumulusun yanina telefon vericisi koymuyor adamlar....

Ibrhm

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] Hocam burad yakınlarda dere yok .dağın tepesi açık taraf aşağısı uçurum doğuşu arka taraf düzlük ,arka tarafta eteğinde değerli işareti yaklaşık üç mt.sol üstünde boşluk tespit ettim vakit dardı ,yarın inşallah detaylı içerisinde fotoğraflarım. Etrafını tam tur attım sadece bir yerde değerli ve bakır işareti verdi .

Ibrhm

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=14077]kazama[/MENTION]
[MENTION=23601]The King[/MENTION] teşekkür ederim. Içerisini gezeyim fotoğraflayım yinede tecrübe olur. Fakat dönüş yolunda yaklaşık 400,mt. Tekrar çubukları tuttum ters istikamette döndüm direk oraya yön verdi. Tam karşıma merkezi çubukların arasına aldım 90° açtı birkaç saniye sonra kapandı ,tekrar açtı ve altın işareti verdi o mesafeden çekim yapması nedeniyle tekrar gitmeye karar verdim.

Ibrhm

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=19565]Mal bulanındır[/MENTION] hocam doğru söylüyorsun
Fakat kazı yapmayacağım detaylı tespit ve içini görmek için. Çocukluğumda kapalı idi taş bir kapı ankara taşına benziyordu, o kapının üzerine içerden çıkan toprağı atmışlar .Bir mt . Kapının arkasından açmışlar.

kazama

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@kazama
@The King teşekkür ederim. Içerisini gezeyim fotoğraflayım yinede tecrübe olur. Fakat dönüş yolunda yaklaşık 400,mt. Tekrar çubukları tuttum ters istikamette döndüm direk oraya yön verdi. Tam karşıma merkezi çubukların arasına aldım 90° açtı birkaç saniye sonra kapandı ,tekrar açtı ve altın işareti verdi o mesafeden çekim yapması nedeniyle tekrar gitmeye karar verdim.
Çubuklar altın vermez diyenler burdamı :)
Bol nasipler dilerim size.

The King1

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=14077]kazama[/MENTION]
[MENTION=23601]The King[/MENTION] teşekkür ederim. Içerisini gezeyim fotoğraflayım yinede tecrübe olur. Fakat dönüş yolunda yaklaşık 400,mt. Tekrar çubukları tuttum ters istikamette döndüm direk oraya yön verdi. Tam karşıma merkezi çubukların arasına aldım 90° açtı birkaç saniye sonra kapandı ,tekrar açtı ve altın işareti verdi o mesafeden çekim yapması nedeniyle tekrar gitmeye karar verdim.
Sen gezerken orayi hafizana aldigin icin. Ne kadar uzaga gidersen git bir kere beyin algiladigindan dolayi seni oraya goturur diye dusunuyorum. Cubuk hic bilmedigin bir alanda birsey bulmak tespit yapmak icin elbette olmazsa olmaz lakin bildigin biryeri teyit etmek icin ise tum ihtimalleri eleyip seni oraya goturur. Bu benim sahsi dusuncem ve deneyimim. Elbette gez. Gez ama sadece bayrak dikili yer gozetleme sahasi icinde. Kesif icin on numara besyildiz yer. Insan isciligi gorunce bile mali bulmus gibi oluyor. Rast gelsin abi

Mal bulanındır

Moderatör
Moderatör
[MENTION=19565]Mal bulanındır[/MENTION] hocam doğru söylüyorsun
Fakat kazı yapmayacağım detaylı tespit ve içini görmek için. Çocukluğumda kapalı idi taş bir kapı ankara taşına benziyordu, o kapının üzerine içerden çıkan toprağı atmışlar .Bir mt . Kapının arkasından açmışlar.
Bulasmaaaaa....tumulus ve antik diini kitap islerinden uzak dur gerisi teferruat

Ibrhm

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=23601]The King[/MENTION] hocam anladığım kadarıyla çubukla aranız iyi değil, orası 35 sene önce çocukluğumda bir sefer gittiğim bizim köye yakın sayılır bir yer orada ilkkez tespit yaptım ,çubugu beynin yönlendirdiğine inanmıyorum. Bu iş bir bilim, başımıza bir elma düşecek Ustaları tenzi ederim yüzeyde ,sonradan gizlenmiş işaretini bildigım hiç bir nesne kaçmaz, bulurum. Yer altinda altın ve gümüş noktalamak zor,fakat onlarda yakın alanda kesin anlamak için geniş açmak lazım. Nacizane bir öneri olarak kabul et , gümüş çubukla çalış,inşallah sonuç alırsın. Saygılarımla.

Gönül_Eri

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Göztepe timülüsüne ne kadarda benziyor...

Siva

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tumulusun mezari ortada derinde olmaxmi bu acilan giris mezar neden bu kadar yuzeyde ustam iceri gir bak bakalum nereye kadar gutmisler suan goremiyoruz belki ortasina kadar gidilmustir