• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Tümülüse MERHABA Deyin Ustalar

varsabuluruz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar fotolar yan yüklendi düzeltmedim , mod arkadaşlar düzeltir ise sevinirim , yorumlarını bekliyorum ustalar , yere çok yaklaşamadım , sürü hayvan vardı başlarında da mübarek ayı boğan gibi 3 tane çoban köpeği :)

Ekli dosyalar

turkoglu1

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yer güzel ama uğraşılmış mı sanki. Arkasının fotosu var mı?

varsabuluruz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yer güzel ama uğraşılmış mı sanki. Arkasının fotosu var mı?
Ustam İnan ki çok yaklaşamadım dikkat edersen ilk foto da tepenin sağ ucunda ufak baş hayvanlar var , biraz daha yaklaştığım da köpekler çıktı birden gidemedim :)

turkoglu1

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
:) fıraatın olursa bakarsın. O tümülüsü gören kayalık yerler varsa oralara da bak. Sağ aşağıda ağacın ordaki kayalar gibi. Sağlamasını yap derim :) ama kurcalanmış. Ne yaptıklarına da bi bakarsın. Arka tarafın fotosu önemli ama :) Allah gönlüne göre versin

varsabuluruz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
:) fıraatın olursa bakarsın. O tümülüsü gören kayalık yerler varsa oralara da bak. Sağ aşağıda ağacın ordaki kayalar gibi. Sağlamasını yap derim :) ama kurcalanmış. Ne yaptıklarına da bi bakarsın. Arka tarafın fotosu önemli ama :) Allah gönlüne göre versin
Ustam en yakın zaman da yeniden gideceğim gerek foto gerek video ile sizlerleyim inşallah .

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
büyük iş agır olur hiç ugraşma

Smokin

Moderatör
Moderatör
Büyük başın derdi de büyük olur :)
Kolay iş değil

varsabuluruz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bir de ustalar ; bulunduğu yerden ayrıldığım da foto çekmek aklıma geldi maalesef ki geri dönme imkanım da olmadığı için , ben sizlere şöyle anlatayım : tümülüse gelmeden tahminimce 30-40 metre civarında tarla ortasında Yerlikaya yer ile sıfır şekilde üstünde tam anlayamadığım bi kaç işaret ve Kaya nın bulunduğu yerin hemen hemen 3-4 metre ön tarafında 7-8m2 bir alanın toprağı bariz şekilde çöküntü yapmıştır , sıralı mezar olma ihtimali var mıdır ? Alan eski bir yaşam alanı Bizans dönemine aittir.

deli firat

DOĞACI
Moderatör
Bir de ustalar ; bulunduğu yerden ayrıldığım da foto çekmek aklıma geldi maalesef ki geri dönme imkanım da olmadığı için , ben sizlere şöyle anlatayım : tümülüse gelmeden tahminimce 30-40 metre civarında tarla ortasında Yerlikaya yer ile sıfır şekilde üstünde tam anlayamadığım bi kaç işaret ve Kaya nın bulunduğu yerin hemen hemen 3-4 metre ön tarafında 7-8m2 bir alanın toprağı bariz şekilde çöküntü yapmıştır , sıralı mezar olma ihtimali var mıdır ? Alan eski bir yaşam alanı Bizans dönemine aittir.
Keşke foto çekseydin peki dikkat çeken üçgen kaya gördünmü orda

varsabuluruz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Keşke foto çekseydin peki dikkat çeken üçgen kaya gördünmü orda
Ustam gördüm desem yalan söylerim , açıkcası çevreye öyle dikkatli bakmadım , bu Yerlikayayı da üstünden geçtiğim için tesadüfen gördüm çünkü dediğim gibi Kaya yerle sıfır bir vaziyette , taş çatlasın 3 parmak kabarıklığı çıkıklığı var .