Tünel mi ???

Bekçitekmesi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Abiler burası sizce el oyması mı içeriye 20.25 metre kadar girdim hala devam ediyor alet edevat olmayınca geri çıktım. Yarından sonra tekrar gideceğim . Tünelin tavanı gayet güzel işlenmiş gibi bombeli . Doğal oluşuma benzer hiçbir çatlak yok. Yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Duvarların yosunlu olduğuna bakarsak suyun geçtiği söylenebilir. Tünelin dışı nasıl? Tepe mi düz arazi mi? Dışarıdan baktığında gittiği veya geldiği yeri tahmin edebileceğin bir merkez var mı? Ne ararken buldun burayı?

Sevgiler.

Bekçitekmesi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle yorum için teşekkürler üstad. Su gelmemiş. Tünelin girişi düz. Ayak bastı bir yer Yani. Bunun önünden eski bir at arabası yolu çıkıyor yaylaya. Su gelme ihtimali yok. Hiç bir dere eğim su aşındırması yok buranın girişinde. Zaten yol gibi önü. Dağdan yaylaya doğru çıkıyor. Bir den sürpriz vereyim buranın tam önünde bir sürü eski çivi tam tünelin içinde 10.15 metrede de eski bir at nalı buldum. Bu bölge kaçakçı bölgesi. Ve bir çok Bizans kalıntıları mevcut. Eski boru hatları bir çok yapı küpler sikkeler buldum. Bu mağara da yerleşim yerinden 100 150 metre ileride biraz zirvede.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
rrrrrrr.jpg [MENTION=13000]Bekçitekmesi[/MENTION] kardeşim formun hayırlı olsun ....bu işaretlediğim yerlerin yakın fotosunu çekip yüklermisin .....özellikle sarı içersine aldığım kısmı nasıl yap yap ustaların görüp anlıyacağı hale getirip fotolandırmaya çalış ..orada şüphelendiğim işaretmi var acaba .... rast gelsin

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Kardasim, magara tunel tecruben yoksa kesinlikle girme derim. Gireceksen tecrubeli birisini bul yanina.
Girerken iyi bir bicak ve tabanca da yaninizda olsun.
Eldivensiz birseye dokunmayin. Eldiven olsa da eldiveni islatacak birseye degmeyin.
Cok iyi bir aydinlatma yapmadan da girmeyin.
Tabanda bosluk ve ozel dosenmis taslara dikkat edin. Tavan ve yan duvarda ne varsa resimleyin.
Girerken sag duvarda cikarken sol duvarda bosluk testi yapin. Ve en onemlisi bastiginiz yere cok dikkat edin. Ve metal bir sey gorurseniz asla oynamayin saga sola cekistirme yapmayin.
Cok dikkatli olun.

Muhtemelen mezarlar vardir ve tuzaklidir.
Hersey olabilir.

Kolay gelsin.

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Bekçitekmesi
iyi formlar

ustam, paylaşımında bir çok bilgi noksanlığı var.
Mevcut tünel, hafif mehilli olarak bir tepenin üzerine çıkıyor olmalı
bu tünelin bulunduğu tepenin zirvesinde araştırma yapmanı önericem. Ne ararsanız, zirve de bakmalısnız

BulursamKader ustamın dediği gibi bir sürü risk içermekte. Tek başınıza girmeyin derim.
bu tünelin, herhangi bir gömü ile alakalı değil, bir medeniyet işi olduğunu düşünüyorum

Çubuk kullanmasını biliyorsanız, tünelin diğer ucunu tesbit edin.
tünelin girişini muhakkak suretle, kapalı tutun.
evcil veya yabani bir hayvanın içeriye girmesine engel olmalısınız

selametle

HükümdariEskiya

Member
Kayıtlı Kullanıcı
İçeri ışıklı kameralı bir drone yolla yavaş yavaş git izle fotografları videoları incele ondan sonra - baret,ip,maske ,alpine emniyet kemeri,elfeneri,2lt su , konserve erzak, yedek pil , DÜDÜK veya havalı korna ufak bir ilk yardım çantası , tuşlu bir ceptelefonu ,bataryası full olsun 1 kişiyi girişte nöbetçi bırak el feneriyle gir fotoğraflaya fotograflaya yavaş ve emin adımlarla git dikkat et.Girmeden önce tanıdığın birine koordinat ve konum bilgisi ver şu saatte seni aramassam bir kaza olması muhtemel jandarma ve sağlık ekiplerine haber versin. Altın da görsen Elleme dokunma sadece gözlemle ondan sonra istişare sonucunda karar verin.

Bekçitekmesi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu tünel hafif bir tepede Yani düzlük araziden kayanın dibine doğru yükselerek çıkıyor. Tırmanarak yanına ulaşabildik. Önü fındık ağaçlarıyla çevrili uzaktan görülmüyor. Yarın yere tekrar gidecek bi ekip ve ekipman yardımıyla giriş yapacağım. Çevrenin ve tepenin daha detaylı görsellerini çekip sizle paylaşacağım. Takipte kalmanızı rica ediyor değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum. İyi forumlar.

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bu tünel hafif bir tepede Yani düzlük araziden kayanın dibine doğru yükselerek çıkıyor. Tırmanarak yanına ulaşabildik. Önü fındık ağaçlarıyla çevrili uzaktan görülmüyor. Yarın yere tekrar gidecek bi ekip ve ekipman yardımıyla giriş yapacağım. Çevrenin ve tepenin daha detaylı görsellerini çekip sizle paylaşacağım. Takipte kalmanızı rica ediyor değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum. İyi forumlar.
evet tahmin ettiğim gibi. o bölgede tünel içine girmek yerine, tünel çevresinde gezmeli, dikkat çeken her taşı, kayayı
uzak yakın, bir kaç cepheden fotoğraflamalısınız
google map ten, tepenin yakınlaştırılmış fotoğrafı da yardımcı olabilir

tünel girişine yakın, kilise veya kale olalı

selametle

HükümdariEskiya

Member
Kayıtlı Kullanıcı
evet tahmin ettiğim gibi. o bölgede tünel içine girmek yerine, tünel çevresinde gezmeli, dikkat çeken her taşı, kayayı
uzak yakın, bir kaç cepheden fotoğraflamalısınız
google map ten, tepenin yakınlaştırılmış fotoğrafı da yardımcı olabilir

tünel girişine yakın, kilise veya kale olalı

selametle
Tepeye uzanan bir tünel ve tepelikte kayalık ise vede tünelin uzunluğu 20 metrenin üstünde ise gördüğüm kadarıyla tünelin içi geniş ve yüksek olması itibari ile kalenin kaçış tüneli olduğunu büyük ihtimalle mahsene veya sığınağa gittiğini tünelin sonunda yukarıya uzanan bir taş merdiven blokları ve bir kapak taş olduğunu ebatlarının da 1m2 olduğunu kalınlığının 20 cm olduğunu düşünüyorum bu tamamen benim düşünce ve hayalim :)

HükümdariEskiya

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Tepeye uzanan bir tünel ve tepelikte kayalık ise vede tünelin uzunluğu 20 metrenin üstünde ise gördüğüm kadarıyla tünelin içi geniş ve yüksek olması itibari ile kalenin kaçış tüneli olduğunu büyük ihtimalle mahsene veya sığınağa gittiğini tünelin sonunda yukarıya uzanan bir taş merdiven blokları ve bir kapak taş olduğunu ebatlarının da 1m2 olduğunu kalınlığının 20 cm olduğunu düşünüyorum bu tamamen benim düşünce ve hayalim :)
Vede kaçış tüneli ise kesinlikle tuzaklı olacağını düşünüyorum .