Tunelli Mezar yeri hakkında bilgi

Ruzgarbeykoz

Member
Selamun aleykum BulursamKader25 Aliömer odin Sedegor posedion2023 ve diğer ustalar odin ustanin tavsiyesi üzerine yeni konu açıp konumu buraya taşıdım.yer istanbul bölge boğaza yakın sayılır mahallemizde eski yerlesim olmuş tarihi çok eski ormanlık bölgede bir tüneli mezar keşif ettik orman yamaç ve kuzey batı yününde mezarın üstündeki toprak akmış yada çökmüş tünel ve diğer 2 taraf yamaca uygun doğal halde mezarın kuzeybatı yünü yamaç aşağı güney tarafında mezarın bitişiğinde tahminim destek kayaları ağaç meydana çıkarmış buraya girmek istiyoruz ama nasıl daha kolay olur bilmiyorum siz değerli ustalarımın bilgisini almak istiyorum.acemi ciraginiza yardımcı olursanız sevinirim kabakburgiba Apollon01 Mhmt82 Trakyalı81

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Selamun aleykum BulursamKader25 Aliömer odin Sedegor posedion2023 ve diğer ustalar odin ustanin tavsiyesi üzerine yeni konu açıp konumu buraya taşıdım.yer istanbul bölge boğaza yakın sayılır mahallemizde eski yerlesim olmuş tarihi çok eski ormanlık bölgede bir tüneli mezar keşif ettik orman yamaç ve kuzey batı yününde mezarın üstündeki toprak akmış yada çökmüş tünel ve diğer 2 taraf yamaca uygun doğal halde mezarın kuzeybatı yünü yamaç aşağı güney tarafında mezarın bitişiğinde tahminim destek kayaları ağaç meydana çıkarmış buraya girmek istiyoruz ama nasıl daha kolay olur bilmiyorum siz değerli ustalarımın bilgisini almak istiyorum.acemi ciraginiza yardımcı olursanız sevinirim.
Bu taarife gore girmeyiniz..yokmus gibi yapiniz.....mal bulunurda.Can bulunmaz...istanbulun merkezdeki cogu eski semtlerin altlari tunellidir..uzak durunuz.

Ruzgarbeykoz

Member
Bu taarife gore girmeyiniz..yokmus gibi yapiniz.....mal bulunurda.Can bulunmaz...istanbulun merkezdeki cogu eski semtlerin altlari tunellidir..uzak durunuz.
Selamun aleykum @malbulanindir ustam dediğim yer anadolu yakasında boğaza yakın bir mahalle sizin neden uzak durin dediginizi merak etdim biraz aça bilirmisiniz

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Selamun aleykum @malbulanindir ustam dediğim yer anadolu yakasında boğaza yakın bir mahalle sizin neden uzak durin dediginizi merak etdim biraz aça bilirmisiniz
Cogu cokme tehlikesi bilincli dolgu aniden 10 dakkada dolan su basmalari....kurum okul kilise manastir askeri alan gibi yerlere uclari cikar.bir cogunun ucuda Kom subeye...hem sosyal hem sagligin riske girer ugrasma

poseidon2023

Uzman
sen doktor musun önce senin yazını çözecek insan bulmak gerek

detaylara girmeden
odaları tüneli girişi oda yüksekligini derinlik her şeyi çözmüşün bizden ne istiyorsun

Ruzgarbeykoz

Member
sen doktor musun önce senin yazını çözecek insan bulmak gerek

detaylara girmeden
odaları tüneli girişi oda yüksekligini derinlik her şeyi çözmüşün bizden ne istiyorsun
Ustam yazı için kusura bakmayın ozentisiz oldu tünelden girmeyi düşünmüyoruz mezar kenarından girmek istiyoruz nasıl yapalim diye siz ustalardan bilgi almak istiyorum ben acemi çırağim ne öğrendimse BulursamKader25 ustamdan ve siz ustatlardan yani bu siteden ogrendim haliyle cirak olarak ustalarımdan gurus almak istiyorum

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Selamun aleykum @BulursamKader25 @Aliömer @odin @Sedegor @posedion2023 ve diğer ustalar odin ustanin tavsiyesi üzerine yeni konu açıp konumu buraya taşıdım.yer istanbul bölge boğaza yakın sayılır mahallemizde eski yerlesim olmuş tarihi çok eski ormanlık bölgede bir tüneli mezar keşif ettik orman yamaç ve kuzey batı yününde mezarın üstündeki toprak akmış yada çökmüş tünel ve diğer 2 taraf yamaca uygun doğal halde mezarın kuzeybatı yünü yamaç aşağı güney tarafında mezarın bitişiğinde tahminim destek kayaları ağaç meydana çıkarmış buraya girmek istiyoruz ama nasıl daha kolay olur bilmiyorum siz değerli ustalarımın bilgisini almak istiyorum.acemi ciraginiza yardımcı olursanız sevinirim @kabakburgiba @Apollon01 @Mhmt82 @Trakyalı81
Merhaba,
Tespitinizi çubuk ile yaptıysanız ;
1- Çubuğunuz hangi metalden ?
2- Metal testlerini adım adım gerçekleştirdiniz mi? Sırasıyla,altın,gümüş,bakır,kurşun,demir v.b. metaller ile tek tek test ettiniz mi ? Etti iseniz,en az 5 metalden sadece yazdıklarınızı mı verdi ?
3- Çiziminize göre yan yana 5 mezar mı var ? Bu mezarların en ve boy uzunluklarını da yazabiliyor musunuz? Tek bir oda mı var ? Oda/odaların en ve boylarını yazar mısınız ? Odanın devarları kaç cm ?
4- Tünelin duvarlarını tespit ettiniz mi? Duvar var mı ? Tünel boş mu ?

Soruları daha sıralayabilirim. Şimdilik bunlar kafi. Bulduğunuz boşluktan emin olmalısınız. Metal testleriniz için vereceğiniz cevaplar hayati önem taşıyor. Tespitiniz kaç dk/saat sürdü? Detaya iner misiniz ?

Tastan

Editör
Birkaç örnegi var bu tünel mevzularının belki ayrı olabilir bölgeniz ama siz yinede dikkatli olun riske girmeyin

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Ruzgarbeykoz benim tavsiyem güzel ölçüm yapmışsınız ama ölçüm doğru mu? teyit ettiniz mi? ölçümlerinizi destekleyen bulgular neler? burda en güzeli tüneli bu kadar tespit ettiyseniz tünel tespiti doğru bence, çünkü çubukların en doğru yaptığı ölçüm boşluklardır, tabii ki benim görüşüm; tünellerde tuzaklar olur, tünellerde tuzaklar virajlarda olur (@Mal bulanındır ustam uyarmış bakınız) maksat mezara girmekse bir tüyo vereyim tünel bitimi mezar girişinin yan tarafından girmeye çalışın, tam üstten paletli olmazsa ne tünele , ne de mezara giremezsiniz, o kadar zordur. tünelin tam yan kısmından yer açıp girmeye çalışın, ama tehlikeyi unutmayın, gaz olur hayati tehlike had safhadadır, çok dikkat edin lütfen başarılar

Ruzgarbeykoz

Member
Ustalarim temsili resim gibi duvar kalınlığı metre ile olçmedim ama 30cm den kalın bazi yerler biraz daha kalin metal testlerini altin gumus bakir ve kursun ile yaptim mezar odasi içinde yanyana 5 bolme var her mefta ayrı oda içinde ayrı günlerde 2 gün 4er saat uğraştım yalnız mineral testlerini tamamlamadım.yanimda metre olmadığı için meftalarin ölçüsünü alamadım tünel girişten 1veya1.5mt sonra kapama yapılmış ama tünelin içi boş çalıştığım için her zaman fırsat bulamıyorum ama hava şartları el verirse fırsat buldu mu testlere devam edicem kepçe sokmak gibi bi ihtimal yok anca küçük jenaratör bulup hilti takviyesi olabilir gerisi bilek gücü ilginiz için herkeze teşekkür ederim

Son düzenleme: