Türkiyede gizlenenler!

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Değerli dostlar!

Hemen her zaman devlet, ülke hakkında konuşacak olsam her serefinde sözde hür özde esir milletiz derim.

Bu konuda bu görüşüme yine katkı nitelikte.

Ülkemiz 1946 dan beri Amerikanın hazırladığı bir yasayla kıskanç altına alınmıştır. Dar kafalı insanlar Lozan anlaşmasına baglasada her şeyi, malisef gizlenen bir çok mesele bu milletin üzgürlügünü kısıtlamakta!

1946 larda Amarekinanın hazırladığı ve halâ uygulamada olan yönetmelikte olan bu kanun yeraltı kaynaklarıyla alakalıdır .

Bu yasa ve maddeler, malisef kendi ülkemiz ve yerli şirketlerimizi aşırı şekilde kısıtlamakta!

Türkiye bu yasaya göre sadece Güneydoğu Anadoluda ve bazı bölgelerde belli derinlikte ve yılda en fazla 15 sondaj çalışması yapabilir!

Aslında PETROL ARAMAMA KANUNU diye arastırırsanız bir çok ayrıntıya ulaşırsınız!

Orta Doğunun en büyük rezerv kaynakları aslında Turkiyededir. Bir çok maden yatağı olduğu gibi. Bu gün tecnelojinin gelişmesiyle LANSAD uydularından dahi bu rezervler ap açık görülmektedir.

Lakin derinliği 5000-6000 metre kadardır. Karadeniz başta olmak üzere Doğu tamamen kaliteli petrol yatagıdır!

Ama elimize verilen bir yasa olduğundan dolayı bir petrol denizi üzerinde yasasakta günlük çıkardığımız petrol varil sayısı gülünç bir durumdadır! Bu miktar Batman'da sadece günlük 15 -20 varil kadardır!

Türkiye neden dışa bağımlı neden çıkarmıyor sorularını sormak adeta yasak olduğu gibi bu güne kadar işin üzerine giden bazı Siyaset adamları ya hayatını kaybetmiş yada siyasi hayatı son bulmuştur!

Bir damla petrol bir damla kana eş değerdir diyen Siyonistler petrol çıkan her yeri kan gölüne cevirmistir!

Aslında Osmanlının parçalanması dahi sadece petrol kaynaklarıyla ilisiktir!

Bu gün gelinen son noktada istila edilen kaynaklar tükenmek üzere olup, en büyük ve bakir kalan kısmı sadece Türkiye topraklarındadır!

Bu yüzdendirki Türkiye parçalanmak bölünmek küçük lokmalar halinde yenilir şekle sokulmak isteniyor.

Bu gün gelinen Federasyon - Başkanlık Sistemi dahi sadece bununla alakalıdır! Zira AKP nin özü Halifelige yakındır. Ama her görünenin dışı içi gibi değildir!

Kimi Ülkede seçim ve sandık var desede hepsi boş laf onlar kimi isterlerse onu getirir kimi isterlerse onu götürürler! Geçin bu sağcı o solcu kimliğini dahi. Hepsi satılmış hepsi maşadan ibaret kukladırlar!

Boyun eğmeyen ya ölür ya siyaseti bırakır işin özü budur!

Biz defineciler kanunlardan muzdarip iken. Devlet kendi yeraltı kaynağını çıkarıp kullanamıyor!

Yazamadıgım aklıma gelmeyen çok ayrıntı var. Googleden dahi bu konuyu arastırırsanız bir çok ayrıntı çıkacak karşınıza!

Petrol arama kanunlarına iyi bakın tüm yer altı zenginliklerinin neden cıkarılmadıgını göreceksiniz!

Son düzenleme:

PiSaGoR

Engellendi
Ah be dostum ahh....!!!
Her yil igidişimde bu gozlerin gordugunu size anlatsam bu form yetmez...:(

Eritilen tas ocakları haline getirilen daglarimi desem

Daha yeni yapılmış kara yolu
Tali yol
Şehirler arası yolları

Yanlış yerde geçmiş diyerek düzenleme adı altında
Eski kalıntıların olduğu yerlere çekilen esnetilen
Ek yollarimi desem
Ne bilim ışte
Doğu dan eser yok bunu diye bilirim

SelçuK

DogacıyıZ
Siyaset yapmayın :16:

SelçuK

DogacıyıZ
Sonra kavga çıkıyor sıkıntı olmasın kalpler kırılmasın

ll Shadow ll

Aktif Üye
Kendimden geçtim de çocukların geleceğini bari kurtarabilsek :(

Sedegor

Engellendi
Siyaset yapmayın :16:
Ustam inanki siyaset değil!

Bir partiyi övüp diğerini kötülemek siyasettir! Bana göre hepsi aynı satılmış lar! Benim anlatmak istediğim, tüm iplerimiz biz istesekte istemesekte dış güçlerin elinde.

İstersen konuyu kapat!

Konuyu zaten çok ayrıntılı kaynak vererek yazmadım kaynak bilgi çok bu konuda!

SelçuK

DogacıyıZ
Ustam inanki siyaset değil!

Bir partiyi övüp diğerini kötülemek siyasettir! Bana göre hepsi aynı satılmış lar! Benim anlatmak istediğim, tüm iplerimiz biz istesekte istemesekte dış güçlerin elinde.

İstersen konuyu kapat!

Konuyu zaten çok ayrıntılı kaynak vererek yazmadım kaynak bilgi çok bu konuda!
Biliyorum dostum siyaset olmadigini ama birileri tutar yanlış bir şey yazar sıkıntı çıkabilir.o

Sedegor

Engellendi
Biliyorum dostum siyaset olmadigini ama birileri tutar yanlış bir şey yazar sıkıntı çıkabilir.o
Yazan olursa ben tartışmam Ustam bu konuda! Benim her hangi bir partim bile yok! Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu nu çok severdim oda gidince benim için Siyaset diye bir şey kalmadı zaten! Erbakan Hoca belli .

Bu konuya AKP liler alınırsa alınsınlar. Düşüncelerini özelden yazarlar istiyorlarsa :)

Son düzenleme:

sepetkaya

Editör
bencede ustalar siyasete girmeden kiyisindan gecersek sedagor ustamin dusuncelerinin bir kismina katiliyorum.... rahmetlik enistem maden teknik aramada 30 yil gorev yapti... turkiyenin illerinin ve ilcelerinin cogunda calisma yaptiklarini ve hayal edilemeyecek kadar petrol yataklarinin oldugunu iSaret koyup tekrar kapattiklarini hep anlatirdi... ben inaniyorumki cok seyler var bu bizim yer altinda ama umuyorumki gun gelecek hepsi cikacak gun yuzune beyler kafqnizi takmayin.oyunu bozacaz allahin izniyle...

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ben bütün dediklerine katılıyorum ama yeri bura deyil
düzelecek inşallah