• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Tuzak Var..!!!!

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
ustalar burası eşkiya işi mi, medeniyet işi mi acaba? kapak olan kayanın kapalı yönü güneybatı yönünde, biraz yüksek olduğundan üstüne bakamadım ama güney tarafı tamamen taş duvar örülü, hemen önünden dere akıyor, bir de şelale var önünde ama şu anda kuru akmıyor, yorumlarınız ne olur ustalar, burda bizi neler bekler

Ekli dosyalar

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
tuzak olarak değerlendirdiğim yer kapağın üzeri ustalar, orda kapağın üzeri küçük taşlarla örülmüş, mıcırdan biraz büyük ama çok fazla taşlarla örülmüş tonlarca diyebilirim görsel olarak da harika biryer

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
tuzaklı dediğim yer burası ustalar, devamında biraz duvar var ilerisi kaya ama kayanın devamı fazla yok 15 20 metre falan sonrası ormanlık bir alan

Ekli dosyalar

Berkay Yücesoy

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Apollon01 ustam bu yeri açarsak inşallah sende bende karşımıza ne cikacak. Oda mi kilisemi mağara mi, ki biz buraya ters nal işaretine göre hareket etmiştik.ama şuanda kafam durdu Bilgim de yok.sen ne bekliyorsun?

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Apollon01
ustam, anlatımlarınızdan bu yerin medeniyet olduğu aşikardır
emniyet önlemleri alarak, tuzağı bozmalısınız
sonrasında ise işleme devam edin.

su bütün zamanların, bütün canlıların olmaz sa olmazıdır.
dolayısı ile mezarın da bereketli olacağı kanısındayım

selametle

Smokin

Moderatör
Moderatör
Usta Evvela hayırlı olsun. Burası güzel bir yer. Mekân görüntü itibariyle ugrastiran cinsten.
Ben olsam 2 günümü buraya ayırıp etrafi güzelce temizlerim .
Resimlemeyi de ondan sonra yaparım .
Çok güzel bi iş çıkarmış olursun.

Örülü taş duvar dediginiz yer ne kadar ? Eni boyu ? yüksekliği nedir ?

Smokin

Moderatör
Moderatör

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Anlattıklarına ve göründüğü kadarıyla burası bir yapının kayalarla birleştirilerek örülmüş dış duvarı. Belki bir değirmen belki küçük bir kale veya kilise. Üst ve iç kısım araştırılmalıki ne olduğu ortaya çıksın.

Suboxone

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
aınen yasam alanındasın dag ev yasam tarzı daglar ve buyuk kayaclar oyularak cok gusel bır yasam alanı olusturulur.. orası yasam alanı yakınlarında mezarlıgı ve degırmenıde olma ıhtımalı cok yuksek ras gele o tuzagın aynısında antalyada rastlamısdım

Suboxone

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ama şevkını kırmak ıstememde cok ıyı bır ustat deyılsen herzaman ılk gıren ölur tuzakla ıyı bılen bırısı olman lazım deyılsen önce kucuk ısler yap sonra burayla bılen bırısıyle denetımle yapın tek kısılık bı iş deyıl :D senın o iş gıbı 2 uc tane varda ıste ben bıle tırsdım tuzagı görunce yerse hesabı 1 tuzakdan sıyırdım sanarsın daha fenası 3 adım sonra gelır kensınlıkle makına ve bılınclı ustat arkelog kontrolunde gırılır bılgıne :D

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Smokin @Suboxone @APOLLONUS ustalarım burası çok iyi sağlam kalmış bir yer, eğer ki o çalıları temizlesem orda 2 günde bir şey kalmaz, giriş duvarı 2,5-3 metre yükseklik ve 4 metre uzunluğunda, kayanın devamındaki duvar ise 3 metre yükseklik ve 5,5 -6 metre uzunluğunda hayırlısı giyelim ustam kilise olabilir, değirmen olamaz suya bayağı yüksek bir yer ama değirmenin malı olan bir yer olabilir, çok büyük bir iş ustalar......herşeyin bilincindeyim hayırlısı olsun herkese saygılar

Son düzenleme: