Uatalar Bir El atalım.

hayalsaati

Bilgili Üye
Selam Aleykum
Artık turist gibi gezmeyi bıraktım. Eller nasırlaşmaya başladı.
Bölge bir kaç medeniyet görmüş. En son ermeni köyüne 1 km uzaklıkta. Ermenilerin meyve bahçelikleri bağ evciklerinin bulunduğu bir yer. Bir vadi içi ortadan bir dere geçiyor. Bir kaya dikkatimi çekti indim kayanın yanına. Kaya görseli gelsin devam edeyim.
Ekli dosyayı görüntüle 242713
Kayanın yanına indim görünenin sağ arkasında dört metreye dört metre bir düzlük var. Düzlüğün tam ortasında bir metre çapında bir metre derinliğinde bir çökme oluşmuş. Bir yanında elim girecek gibi bir belli belirsiz delik. Toprak attım dolmadı habire gitti deliğe. Bir seki. Dedim alttan giriş var mı ve alta geçtim bir duvar ve taşın birinde bir işaret.
Görsel gelsin.
Ekli dosyayı görüntüle 242714
Kayanın yakın çekimi ve diğer görseller aşağıda. Güzel yarumlarınız .işlem yapmaya değerse nasıl bir işlem uygundur. Çubukla boşluk tesbiti aldım çöküntü olan yer ve çevresinde. Şimdiden teşekkürler.
Ekli dosyayı görüntüle 242715
Ekli dosyayı görüntüle 242716
Ekli dosyayı görüntüle 242717

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Sondan ikinci resim bu kayalik tepenin alti komple yasam alani oda tapinak tunel hesaabi.olabilir emsalleri kirikkale ve nevsehirde var.
Birazdaha bakip fikir aktaririz

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ekli dosyayı görüntüle 242723
Basamklı mı ön yer yoksa üçgen koltukvari bildiğim tünel ile gidilen mahzenlerden mi bahseden ermeni kesim motifleri mi? Sarı oklar yönünde.bak kuru duvar mı?

R00T

Profesyonel
Co Admin
Burda bir kuvar var fotolarında fotoları eklenti çıkıyor diye düzenleyip tekrar yüklemek zor geliyor.Ondan çizip paylaşmadım.Kuru varın bir yerinde bir gömü olup bu kuruduvar diplerinden bir köşesinden tünel ile mahzen odaya gidilmeli.Burası bir eski yapı .Madem kutsal yer vb olabilir.

hayalsaati

Bilgili Üye
Basamklı mı ön yer yoksa üçgen koltukvari bildiğim tünel ile gidilen mahzenlerden mi bahseden ermeni kesim motifleri mi? Sarı oklar yönünde.bak kuru duvar mı?
Ustam sarı ok yönünde bir duvar var. Duvarın üstü bir düzlük. Ot var ortası tandır gibi çökmüş duvarda taşın biri artı veya haç. Görseli şu.
Ekli dosyayı görüntüle 242743

R00T

Profesyonel
Co Admin
Düzenle mesajı tekrar yükle eklentiler açılmıyor.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Gücün yetecek mi kuru duvarı açmaya yada müsait midir.

hayalsaati

Bilgili Üye
Gücün yetecek mi kuru duvarı açmaya yada müsait midir.
Duvarın üstündeki çökükten girmeyi düşünmüştüm. Şimdi duvarı yıkmak mantıklı geldi. Duvarı yarım saatte indiririm. Bölge meyilli aşağı devrilir. Yer müsait hele ramazanda daha müsait olur.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Dikkat etmek lazım gece ayrıntılı bakarım fotolara.