• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Üçgen İşareti ve karşısında bilmediğim bir işaret

mahmuthoca

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İyi akşamlar ustalar.
Bugün yeni keşfettiğim bir işaretli alan.Ana kaya üzerinde üçgen işareti ve 10 m karşısında fotoğraftaki kaya yamacına yapılmış bir oyma. Yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

Storm

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Keşke o taşları temizleyip net bi şekilde cekseydiniz orayı. Boşluk tespiti ve değerli tespiti yapmanızda fayda var. Ama tek cihaz tek çubuk kullanmayın. Garantilemek icin 2-3 farklı cihaz veya çubukla kontrol edin. Minerale yakalanma olasılığı yüksek. Ustam saygılar sevgiler

Storm

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
9C3D6D84-54DF-478A-9521-E6562B18C8CB.jpeg
Ek olarak burayı akıntı mı vermişler yoksa zamanla tahriş mi olmuş ve o ikinci işaret dediğiniz bu mavi ile işaderlwdigim yönde mi ?

mahmuthoca

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ikinci işaret üçgenin tam uç kısmında.Mavi ile İşaretlediğiniz yerin 6-7 m ilerisinde sabit kaya üzerinde yuvarlak oyma var.

mahmuthoca

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
üçgenin sağ kanadı biraz daha uzun.2.resim üçgenin sol tarafını 3.resim ise sağ tarafın resmidir.Sol tarafta taş yığınlarını kaldırmayı düşünüyorum.

mahmuthoca

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[video=youtube;7MQ90ECt6iU]https://www.youtube.com/watch?v=7MQ90ECt6iU&t=12s[/video]

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
sağ taraf uzun kısımın yönü hakkında verirmisin?

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
Fotoğraftaki yığma taşlar duvar gibi orası neresi.Üçgen için uzaklaşmadan ön taraf ve sırttaki kısımlara bak.Sıkıştırma tuzak gibi olan kısım fake oraya dalma.

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
Şimdi fotoğraflarını alıp işaretleyecem ne işareti güzel fotolamışsın nede arazi görmeye imkan veriyor ancak canlı bakıp gezen iyi analiz eder.Zaten şöyle yosunlu bol yeşil ağaçlı yerler dikenden çalı çırpıdan geçilmeyen yerlerde bişey göremiyorum.

mahmuthoca

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Fotoğraftaki yığma taşlar duvar gibi orası neresi.Üçgen için uzaklaşmadan ön taraf ve sırttaki kısımlara bak.Sıkıştırma tuzak gibi olan kısım fake oraya dalma.
yığma taşlar üçgenin solunda hemen üçgen çizilen ana kayanın devamında bulunuyor.Aynı yönde 10 m mesafede kaya üzerinde başka bir oyma var.Ama tam anlamıyla inceleyemedim belkide doğal oluşumdur.

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bir giriş söz konusu buda muhtemelen mezarın kendisi oluyor.
Tam doğudan hafif sağa doğru olmalı?
Peki ölçüleri elinizde varmı?

mahmuthoca

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Şimdi fotoğraflarını alıp işaretleyecem ne işareti güzel fotolamışsın nede arazi görmeye imkan veriyor ancak canlı bakıp gezen iyi analiz eder.Zaten şöyle yosunlu bol yeşil ağaçlı yerler dikenden çalı çırpıdan geçilmeyen yerlerde bişey göremiyorum.
Başka kişiler tarafından kazılmasın diye temizleyemedim.En kısa zamanda temizlenmiş bir şekilde ( yığma taşlar dahil) çalılıkları keserek foto atacağım.

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
Üçgende oymaya gerek kalmaz.Üçgenin odası zeminde ekseriyetle kayalık alandan girilir üçgene çok uzak olmaz.10 metreyi bulmaz.Bu ağaçlıklardan birşey göremiyorum.Sen boşluk bak bence