Üçgen kabartma işaret

diego1923

Yeni Üye
Ustalar @mayhem @bulursankader25
Bir tane yassı kaya var yanlarında yine dikili kaya masa şeklinde sanki sunu gibi kaya ve 20 m ilerisinde sağ tarafında oturak gibi kaya var.

Yassı olan kayada üçgen kabartma var telefonla gözüküyor yıllarca yıprandığı için yosun vs tutmuş. üçgen dar yeri sol tarafı gosteriyor. üçgen 4 cm . yarım metre sol taraftave yarım metre altta bahsetttiğim masa gibi küçük kaya var (- - - - - -) bu şekilde masa gibi kayadan fazla derin olmayan murç izleri var.masa gibi kayanın altına gidiyor iz. yassı kayanın hemen yanında ki kayada X şeklinde işaret var 30 cm (/ \)
Hemen yassı kayanın 15 metre altında çakıl taşları var. çakıl taşlarını derinlik 10 cm bile yok altında 70 cm enine 50 cm boyuna 2 tane yukarıdaki yassı kayaya doğru giden döşeme taş var.makarna dilersiniz ya aynı öyle.traşlanmış sanki küp şekeri gibi.ama görünümü dikdörtgen.bıraktım geldim sizce bu nedir akıl sır erdiremedim.devlet kurumlarımızdan yasal olarak izin alıp araştırmaya değer mi ?
Tarihi ve kültüre saygım sonsuz.Yasal olmayan hiçbir işe karışmak istemiyorum.
Değerli yorumlarınız içim teşekkür ediyorum.

diego1923

Yeni Üye
sitenizdeki araştırmalarıma göre galiba mezar işareti. mezarda yasal olarak açılması kazılması suç olduğuna göre ustalar vereceğiniz cevabın artık benim için bir önemi kalmamıştır.yasal olmayan hiçbir işe bulaşmak istemiyorum.yinede teşekkür ediyorum.saolun

Karabulut

Operatör
Oyma bu çizim yaptığın yerin üstünde murç izi var neye hizmet için yapılmış araştırmak gerek mezarmı başka birşey mi yanlız bu kayada araştırmanı yap derim

mayhem

Co Admin
Co Admin
Yerin detaylı resimlerini çekiniz . Belkide oda diyor tek resime göre ne yazsak yanlış olur .