Ucu sivri ok ne der,ben çözemedim

fanatik61

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
çatal ok ne der,ben çözemedim

Değerli ustalarım,konuyu daha öncede açmıştım ama bir türlü işin içinden çıkamadım
Israrımı mazur göreceğinize inanarak daha önce bahsettiğim gölün içindeki ok buna benziyor.
Ama bu resimdeki gibi kayaya kalın kazınmamış,hatları daha ince.
Ok gölün güneye bakan belinde ve ucu aşağıya yani gölün dibine dönük.İşareti gölün suyunu boşaltınca görebiliyorsunuz.
Saygılar.resim21.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

a_g_x_14

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
usta sivri uçlu ok tabiri diye birşey yok.ilk önce burdan başlayalım.eğer ok gölün dibini gösteriyor yani toprağa bakıyorsa bu son işaretin hedef için.okun olduğu kayanın çevresinden boşluk alarak okunda ölçüsünü alarak çalışmaya başla mal burda diyo sana zaten. oku incele ama bu resimdeki okun sağ ucu daha uzun ve bi açı yapmış.eğer buna benziyorsa uzun kol yönünde ölçüm yaparak araştırma yapman boşluk araman gerek.rasgele

fanatik61

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Y nin bütün uçları eşit,ayrıca gölün dibi ve yakın çevresi sert kayalık
3m çapında yuvarlak bir kuyu gibi.
su doluykende derinlik 3 m ye yakın [MENTION=20539]a_g_x_14[/MENTION] ustam

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Kardaşım,
Sulu yerden uzak durun derim.
Dalgıç elbisesi lazım, yeri bulsan işçilik baş belası olur.
Bence hiç uğraşma, risk almaya değmez suyun içinde.
Kolay Gelsin.

Hayyam

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ok işaretinin kuyruk kisminda birşeyler var ama belirgin de yil
Ok sana yönünü mesafe ni verir
Gidecegin istikamette tamamlayıcı isareti bulmalisin
Yanlız okun arkasındaki ni de çözüp yada belirlenginlestirirsen işin dahada kolay olur

alaçamlı

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
gölün yapay olup olmadığı önemli.suyu boşaltılabiliyorsa,aradığın orda olabilir.

Son düzenleme:

alaçamlı

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
yanlız oranın bir fotorafı olsa daha net bir şey söyleyebilirdik

Hayyam

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ben yorumu resme göre yaptım
Meyer durum farklı görsel olarak kullanmissiniz özür
Resmedilen isaret in bulunduğu kaya yerinden oynayıp okun yönünü değiştirme gibi bir şansı varmı ? Yokmu ?
Öncelikli olarak bunu ele alın e yer kayma olmuşsa muhtemel gösterdiği yönlere odaklanip
Öncelikli olarak bu yönde keşif yapmanızı öneririm
Sonrasında ikinci unsur olarak
Sonbarda bu golün suyunda bir azalma olacaktır
Tam da bu zaman da
Yüksekten golün içini göreceğiniz bir nokta tespit edip
Golün içinde yatay SAL taşı olup olmadığını gozlemleyin
Neticeleri bildirin saygilar

a_g_x_14

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
benim merak ettiğim olay şu.bu ok hangi işaretin tamamlayıcı son işareti asıl mesele o.ok tek başına işaret olmaz bu şekilde.o civarda araştırma yaptınızmı hiç asıl ana işaret olmalı.o işareti bulabilsen seni bekleyen olayın ne olduğunu büyük ölçüde anlamış oluruz.mezarmı mahsenmi odamı vs.ok işareti tek başına genelde yeraltı ve toprak altı kasaları işaret eder.sen son işarettesin orası kesin ustam.diger ustalarında dediği gibi sualtında çalışmak gerçekten çok güç.ya kurumasını bekleyeceksin yada ben beklemem arkadas deyip pompayı kuracaksın.

fanatik61

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ben yorumu resme göre yaptım
Meyer durum farklı görsel olarak kullanmissiniz özür
Resmedilen isaret in bulunduğu kaya yerinden oynayıp okun yönünü değiştirme gibi bir şansı varmı ? Yokmu ?
Öncelikli olarak bunu ele alın e yer kayma olmuşsa muhtemel gösterdiği yönlere odaklanip
Öncelikli olarak bu yönde keşif yapmanızı öneririm
Sonrasında ikinci unsur olarak
Sonbarda bu golün suyunda bir azalma olacaktır
Tam da bu zaman da
Yüksekten golün içini göreceğiniz bir nokta tespit edip
Golün içinde yatay SAL taşı olup olmadığını gozlemleyin
Neticeleri bildirin saygilar
, @Hayyam Ustam
Yorumların için teşekkürler,özür dilenecek bir durum yok .
Neticede hepimiz bildiğimiz değerli bilgileri paylaşıyoruz ve zaman zamanda beyin fırtınası yapıyoruz.
Daha öncede çok yazdım,gözden kaçmış ve görmemiş olabilirsin bu hiç önemli değil.Yeri bildiğim için her defasında sorana detaylı
bir şekilde anlatabilirim,
Gölün suyunu bir kaç defa dereyi az yukarı yandaki kanala keserek hortumlarla boşlattık.O dediğin sal taşı nasıldır bilmiyorum ama
gölün içindeki molozları boşaltırken ,sanki binektaşı yada at eğeri gibi rengide diğer taşlardan farklı bir taşa rastladık.Taşı yerinden oynatıp altına baktık,hatta gölün dibindede çalışma yaptık.Fakat herhangi bir emareye rastlamadık
Bu çatallı okta (resimdeki görseldir)hemen gölün güney cephesinde ve ucu aşağıya dönük şekilde duruyor.

Son düzenleme:

Hayyam

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bahsettigin binek taşını iyi kontrol etti mi ?
Bazen kasa olarakta yer yer kullanıldığı görülmüştür ...

Ve bu taşın altına en az bi yarım metre dibine yine bakaydiniz keşke
Binek taşın altı kesik murc izi veya kilit seklinde miydi detaylar önemli bu tür durumlarda

fanatik61

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@Hayyam Ustam,
Gölün suyu boşaldıktan sonra ortaya devasa bir in,mağara gibi bir oluşum ortaya çıkıyor.
Gölün tabanı daire şeklinde ve yaklaşık 3 metre çapında.Ayrıca gölde bariz bir işçilikte göze çarpıyor.
Bu kadar geniş bir alanın içindede haliyle bayağı bir moloz birikiyor.Biz o taşı yaklaşık yarım metrede bulduktan sonra
daha bir metreye yakın moloz boşalttık.Gölün dibi tırtıklı bir şekildeydi.Taşı inceledik ama bi netice alamadık.Ayrıca boyutlarıda çok büyük değil bir at eğeri kadar yaklaşık.Ama çok ağırdı,üç kişi zor yana devirdik Binek taşının altı genel olarak düz bir şeklde ama tırtıklı değil hatta taş bütünüyle cilalanmış gibi düz hatlıydı [MENTION=20742]Hayyam[/MENTION] Ustam

Son düzenleme:

Hayyam

Member
Kayıtlı Kullanıcı
O ,ini inceleme şansınız varmı peki bahsettiğiniz şekilde micirli ve moloz ise risklidir elbet allah korusun bir kayma herşeyi alt üst ede bilir