• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Ucuz ve etkili çubuk yapımı...

Pscyhe

Engellendi
20171107_200543.jpg

20171107_200706.jpg

20171107_200820.jpg

20171107_200837.jpg

1. Resimde cubugumuzun parçalanmış montajsız hali 2. Resimde toplanmış montajlı hali mevcuttur..öncelikle bu malzemeleri her nalburda bulabileceğimizden yapımıda fiyatıda uygun hemde sırf pirinç malzemedir..kullandığım malzeme 3 çeyrek 4 adet somun 4 adet diş boyutları fazla olan 2 ucu açık tıpa.alt taraflarına kör tıpa takmak isteyen olursa alt tarafına kör tıpa alabilir..ben açık kullandım.4 adet 24 genişliğinde 8 delik çapı olan rulman almanız lazım rulman alırken 24×8 ölçüsü verirsiniz..ortalama fiyati pirinç malzemeler tanesi 4.5 lira rulmanda 6 lira bi kundağın maliyeti 39 lira kaynatma masarfıda 20 lira derseniz bi kundak 60 tl maliyetli oluyor.isteyen bu anlatıklarımı daha ucuza bakır malzemeden yapabilir buzdolap tamircilerinden alacakları tüplerlede yapabilir..dışarda gidipte yok süper çubuk yok kimyasallı yok özel malzemeli diyipte fahiş fiyatlarla çubuklara para vermeyin..en iyi çubuk kendi yaptıklarınızdır sakın unutmayın..ayrıca denemelerimi yaptım altın.gümüş.bakır.pirinç.bronz ve boşluk denemelerimi yaptım çok güzel sonuçlar aldım tavsiye ederim arkadaşlar...

Pscyhe

Engellendi
Resimler ters çıkmış arkadaşlar bi yardım edip düzeltebilirmisiniz acaba...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Hayirli olsun kardasim.
Allah cc rizik bolluguna vesile etsin. Amin.

Bol sifirli cubuklardan daha guzel olmus.

Pscyhe

Engellendi
Ben anten kisminda 9 luk dolgu pirinç çubuk kullandim o yüzden 24×9 rulman kullanmam gerekti..eger yapmak isteyen olursa 6 lık yada 7 lik boru yada dolgu pirinç malzeme en ideali olacaktir..antende kullanacağız malzemenin kalınlığı yada çapı rulmanın iç çapı olmalıdır..yani 24x6 yada 24x7 rulman almanız gerekecektir..bu kundağın en güzel yanı yapacağınız degisik antenleri (bakır.krom.gümüş. vs vs çubuklar) söküp takma yöntemiyle aramanın şekline göre kullanabilirsiniz..

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı olsun.
iyi günlerinde kullan ve bizlere de
güzel görsel showlar yapman dileği ile
allaha emanet ol dostum

selametle

timur964

konularim
Süper Moderatör
[MENTION=11780]Pscyhe[/MENTION] kardeşim herşey güzel görunuyor tek sıkıntı T olan el kundağına kısa mesafe girdiği için ağırlığı taşımaya bilir . içi boş olanı var sende 7 cm T olanın sap bölumune kaynatsak sanki daha sihatli olacak . aynı sistemden mutlaka içi boş olanındanda bir takım ben gelene kadar hazır et . hafif olacak ya benim gucum ona yeter sen doluyu kullan :3:

HükümdariEskiya

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Tam olarak ölçülerle birlikte malzeleme listesi verebilirmisiniz acaba teşekkür ederim güzel bir çalışma olmuş

Jookerturk

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Çubuğu LL şeklinde yapsak nasıl olur?
Bugün 5 mm 1 mt pirinç çubuk aldım yanında iki adet 5 mm girecek ruluman aldım. Bu şekilde çubuk yapmayı deneyeceğim. Bu etkili olur mu?

Pscyhe

Engellendi
[MENTION=20558]Jookerturk[/MENTION] olur kardesim sikinti yok kullandiginizda size faydasi olur.

Pscyhe

Engellendi
Oda olur ama L seklinde cubuk yapacaksan elindede kullanman etkili olur araya aparat koymadan demek istedim.bence soyle bisey dene kardesim her sekilde dene hangisinde daha iyi tepkime alirsan o sistemi kullan [MENTION=20558]Jookerturk[/MENTION]

Jookerturk

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Oda olur ama L seklinde cubuk yapacaksan elindede kullanman etkili olur araya aparat koymadan demek istedim.bence soyle bisey dene kardesim her sekilde dene hangisinde daha iyi tepkime alirsan o sistemi kullan @Jookerturk
ilk önce kabza olmadan deneme yaparım hem pirinç hem bakır çubukla. Pirinç çubukları evde denedim yön değişir gibi oluyor. Acaba hafif eğrilik olan kısımlar var ondan mı diyorum.

Pscyhe

Engellendi
Resimleri cekip ekle buraya bi bakayim yanlis nerde var sana yardimci olayim kardesim

man_correct

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hayalllerimizdeki boşluğuda bulurmu usta bu?