Udayagiri mağaraları: Görkemli mağaralara

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
[h=3]Arkeoloji Müzesi:[/h][FONT=&quot]Sir John Marshall Bungalow'a sadece birkaç adım uzaklıkta, Hem Buda hem de büyük İmparator Ashoka'ya adanmış bir Arkeoloji Müzesi bulunmaktadır. Farklı heykellerin en güzel koleksiyonuna sahip olduğunu bildiğim en güzel müze sanırım. Müzeye girdiğiniz gibi, sizden çıkan tek kelime WOW'dur ... Bunun arkasındaki ana cazibe merkezi: "Ashoka Pillar 10. (lotus üzerinde aslanlar)". Bu şaheser, M.Ö. 3. yüzyılda yapılan lotus üzerinde yan yana 4 sırt ağına sahiptir.[/FONT]
[FONT=&quot]Bu arada, müze salonunun ambiyansı tamamen klimalı galerilerle sarımsıdır. Bir diğer şey ise, galerilerde ve salonda birçok heykel eseri var. Müzeye bir göz atabilirsiniz ....[/FONT]
Büyük İmparator Ashoka'nın aslan direği (Amblem of India)Arkeoloji Müzesinde Lord Buddha'nın varlığı[FONT=&quot]Müze kesinlikle bir zorunluluktur site Sir John bungalov ile birlikte ziyaret edin. Müzeye giriş ücretleri Sanchi stupas bileti, yani sadece Rs.20 / - vatandaşlar ve Rs için dahildir. 200 / - yabancılar için.[/FONT]
[FONT=&quot]Sanchi'yi ziyaret ederken amcamı çağırdım. Seyahat etmeyi sevdiği için sadece bizimle gelip Udayagiri'yi gezmesini istedim. Bhopal'da (Sanchi'den 40 km.) Bulunduğu için 1.5 saat içinde oraya ulaşabildi. Dolayısıyla, bu kapsamlı müzeyi ziyaretimden sonra doğrudan Udayagiri tepelerine doğru yöneldim.[/FONT]
[h=3]Udayagiri Mağaraları:[/h][FONT=&quot]Sanchi stupa'dan sadece 20 dakika uzaklıkta, görkemli geçmişimizi yansıtan bir arazi var. Vidisha kentinin geçit yollarında mağaralar var ya da birçok mağarayı birbirine bağlayan galeriler diyebilirim. Bu mağaralar içeriyor ya da Hindu'nun en eski heykellerinden bazılarını korudu diyebilirim. Kuru ve tozlu tepelerde yer alan bu mağaraların sürünülmemiş bir yol veya daha az yolculuk yeri olduğu söylenebilir. Bu nedenle, bu Udayagiri mağaralarının bozulmamış doğanın bir örneği olduğunu söyleyebilirim. Aslında Hindu tanrılarını ve Buda'yı simgeleyen figürler serisini gösteren 20 kazılmış mağara var.[/FONT]
Udayagiri tepelerinde Udayagiri mağaraları[FONT=&quot]Bazı mağaralar Jainizm'e ithaf edilmiştir. Bu mağaraları ziyaret ettiğinizde, bazı mağaralar birbirine oldukça yakındır, bazı mağaralarda dağ gezmeye ihtiyacınız var. 20 mağaranın tamamını görmek için mağaralar arasındaki 2 km'lik mesafe boyunca 2 tepe üzerinde yürüyüş yapmanız gerekir. Yukarıdakilerin hepsi, yaz günlerinde oradaydım, bu mağaraların etrafındaki sıcaklık, yıl boyunca birkaç derece daha az kaldı. El değmemiş çevreden dolayı olabilir.[/FONT]
Hindistan'ın hangi Arkeoloji Bölümü Udayagiri mağaraları hakkında söyleyeceklerini[h=4]Tarih:[/h][FONT=&quot]Kelimenin tam anlamıyla Udayagiri'nin anlamı şudur: "udaya" gündoğumu, "giri" dağ demektir. Bu nedenle, "Gün doğumunun dağları" olarak bilinir. Bu Udayagiri mağaraları, 3.-4. Yüzyıl arasında Chandragupta II (Gupta hanedanı) tarafından kurulmuştur. Udayagiri, Vishnugiri (Vishnu ayak izlerine sahip tepeler) olarak da bilinir. Bu mağaraların ifade, enkarnasyon ve mağaraların benzersiz tasarımlarını basitleştirdiğini de söylüyor. En dikkat çekici olanı bu tepeler Hindistan'ın Arkeoloji Bölümü tarafından ele alınmış olmasıdır. Bununla birlikte, bu mağaraların o kadar yönetilip tutulmadığını buldum.[/FONT]
Udayagiri mağaraları etrafında dolaşırken[FONT=&quot]En göz alıcı siteler, Lord Vishnu'nun (Vaftiz Lordunun) Vahra Avtar'ı kaya kesiminde olan sitelerdir; Oyma Shiva Linga (Lord Shiva) yüzü; Tapınakta (manastırda) Buda duran en yüksek nokta mağara. Mağaraların çoğundan farklı olarak, bunların bazıları kapatıldı. Muhtemelen bozulma gerçeğine bağlı olarak bunlar kapalı kalır. Aralarındaki en önemli yer, Lord Vishnu'nun (uyku pozisyonu) Anant Shayya'yla olanıydı. Ancak ızgaraların içinde kilitlenmişti. Ayrıca, bazı sütunlarda Devanagari lipi (script) ve yazılmış diğer senaryoları bulacaksınız. Mağaralara bir göz atın ...[/FONT]
[h=5]1 ila 6 numaralı mağaralar:[/h]
Kardeşlerimle ve amcamla beni
Vahra: Lord Vishnu'nun enkarnasyon merkezi cazibe merkezidir.[FONT=&quot]Vahra Avtar, Lord Vishnu'nun enkarnasyonu bu mağaraların cazibe merkezidir ...[/FONT]
Lord Ganesh heykele güzelce oyulmuş
Mağaralar duvarlarında oyulmuş heykeller.
Lord Vishnu farklı stillerdeBen (ortada) amca (bir sol) ve kardeşim (sağdaki)[h=5]Lord Vishnu'nun Muhteşem Anant Shayya pozisyonu:[/h]
Lord Vishnu anant shayya'ya giden yolAnant shayya'daki Lord Vishnu, barların arkasında kazıldı.[h=5]Hayalet ağacı:[/h][FONT=&quot]Bu ağaca hayran kaldım. Kökleri var ve kökleri hayalet gibi. İnsanlar gece ağacına baktıklarında sitenin korkutucu olduğunu söylüyor.[/FONT]
Hayalet ağacı: Tüm hayalet ağacı yakalayamadım[h=5]Tepenin üstündeki Budist mağara:[/h]
Sakin Buda heykeliyle mağaranın üst sırası
Tepenin üstündeki Gautum Buddha heykeli
Tepenin tepesinden panoramik panoramik görüntü[h=5]Shiv Linga varlığı ile sakin mağaralar:[/h]
Sakin Şiv Linga mağara görünümüBüyük kardeşlerim ve Shiva mağaralarının önündeki amcamın
Lord Shiva ve Nandi dev
Lord Shiva linga (Panch mukhi Şiva linga)
Devanagari lipi (senaryo), Shiva mağaralarının sütunlarına yazılmıştır[FONT=&quot]Sonunda, bu Udayagiri mağaralarının yalnızlar için gerçek bir eğlencelik olduğunu söyleyebilirim. Hindistan'ın en eski hanedanlarından birisi hakkında bilgiyi edinmeden, manevî çevrede kaybolmaya. Dolayısıyla, mutlaka görülmesi gereken bir yer. Bu mağaraları ziyaret etmek için bile giriş ücreti yok ... ..[/FONT]

timur964

konularim
Süper Moderatör
güzel görseller eline sağlık dostum

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bir kaç görsel

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
paylaşımlar harika teşekkürler...

kabakburgiba

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 153222bakıpta hayran kalmamak eldemi.böyle bir eserin türkiyede olduğunu düşünüyormusunuz.millette ne mimarlar var be kardeşim .ne ustalar var.hayran olmamak eldemi.bizdeki mimarlar odasıda köprülere karşı.yollara ,parklara yani herşeye karşı.ağzını açana bayan dava açıyor.belediyeden bedava aylık alıyor.ismi neydi hatırlayamadım.bunların aldığı paralarda benimde,sen,nde si,z,nde,çoluk çocuğunda hakkı var.ben hakkımı haram ediyorum.haram ediyorum.haram ediyorum.yazıklar olsun karpuz aldım pazardan.afiyetle çoluk çocuk bi yiyek dedim.vurdum bıçağı,,,,aneyyyyyyy bi ne görem. içi çürümüşşşşşşşşşş.attık çöpe. anladınız zannedersem. biz de içten çürümüşük.ihanet içten.içimizden.aç ellerini ALLLAH,a dua et.?????????????????

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör

DOĞADAN NE GÜZEL DOĞAL İŞARETLER VAR BİLMİYEN GERGEDAN DİYECEK OY SA TAMAMEN DOĞALDIR.

Son düzenleme:

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör

KUYU TİPİ MEZAR DERİZ YA İŞTE KUYU TİPİ MEZAR AÇILMİŞ KUYU TİPİ MEZAR.

SAYGILAR VE SEVGİLER.

Son düzenleme:

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.a.değerli kardeşlerim bu kaplumbağanin mali neresinde alinmiş sizce.

Saygilar ve sevgiler.

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Bu daha ilginç [MENTION=7906]nik[/MENTION] usta burda bence gördüğüm 2 kaplumbağ var gasteli bölgeden girmişler sanırım birde yukardaki cisim nedir merak etdim .image.jpg​