Ufak oyma taş

akinaldo

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Herkese merhaba, üstadlarımdan bu kaya hakkında yorum bekliyorum. Bir patikanın yanında üzeri kırılmış şekilde buldum. Ancak fazla hırpalanmamış. Lütfen yardımcı olunuz. Murç ile 4-5 cm lik bir oyma yapılmış. Çapı ise max 2 cm. Saygılarımla.

Ekli dosyalar

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kopartıldığı kayayı bulabilirseniz o bölgeyi araştırmanız gerekir. şu haliyle bir anlamı yok.

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Bu kaya sabit değil yan yatmış sanırım kayanın yan taraflarının resmini çektiyseniz konunuza ekleyiniz iyi forumlar .

akinaldo

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Etrafta başka bir kaya ya da koparılacağı bir büyük kaya parçası yok, dibinden keçi yolu geçiyor. Kaya yan yanmış değil, aksine sanki yüzyıllardır tek parça orda durmuş gibi duruyor. Diğer resimlerinide en kısa sürede ekleyeceğim. Siyah boyalı kısım ne manaya geliyor ya da gözünüze çarpan bir şey var mı? Pirinç çubuklarım ( 005 Metin abi) taşın delik yönünde ilerlememi söylüyor ve 10 adım sonra çapraz oluyor. Defalarca denedim ama sizinde yorumlarınız çok önemli. Bu işte henüz amatörüm ve sizlerin ışında ilerlemek doğrusu olacaktır. Tekrar teşekkür ederim, saygılarımla.

akinaldo

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kayanın üst kısmındaki kırık bölümün parçaları hemen dibinde duruyor ve adeta yapboz gibi tekrar birleştirilebiliyor ancak sadece kayanın ucunu oluşturuyor. Bir işaret yok

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin

akinaldo

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadım ilgin ve alakan için çok teşekkür ederim. Az önce taşın diğer fotoğraflarını çekmeye gittim ancak senin mesajını yeni gördüm. Kırık parçaları birleştirdim ve dört tarafından çekim yaptım şimdi yüklüyorum. Tam net olmayan fotoğrafta taşın arkasında dikkatlice bakınca iki tane oyma olduğunu fark ettim. İnşallah sizlerinde dikkatini çeker Ekli dosyayı görüntüle 177200Ekli dosyayı görüntüle 17720120180118_151027.jpg20180118_151034.jpg

akinaldo

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Dışarıda inanılmaz bir yağmur ve fırtına olduğu için acele ile çektim. Kusuruma bakmayın, hava muhalefeti geçtiğinde dediğiniz çekimler en kısa zamanda yapılacaktır.

yolgezer

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
En iyi ihtimal kayada kasa ara derim.
Boşluk tespiti yaptığı yeri de kurcalayabilirsin

akinaldo

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kayada kasa? Yani kayayı parçalamaktan mı bahsediyoruz? Biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz rica etsem.
Hislerime çok güvenirim ve yaklaşık 2 aydır 2 defa define ve altın manasına gelen rüyalar gördüm. Ardından bu kaya parçası karşıma çıktı. Ömrüm boyunca hiç görmediğim rüyalar bunlar ve hissedebiliyorum çok yoğun bir şekilde. Tanrım bunu nasib eder inşallah.

akinaldo

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Dedektörüm yok lakin rulmanlı pirinç çubuklarım var ve bahsettiğim gibi murç ile açılan yönde ilerleyince çubuklar işaret veriyor ancak bu mineralde olabilir okuduğum kadarıyla bu sorun çok fazla karşımıza çıkıyormuş.