uğraşılmalı mı dersiniz ustalar?

frighti

Member
selâmün aleyküm değerli dava arkadaşlarım. buraya çok fotoğraf yükledim. etrafta baktığım bir kaç yerde 4-5 mağara girişi, aşağı düzlükte 3 adet sıralı tümülüs (ortadaki açılmış) tepede ise 3-4 tümülüs tarzı yapılar var. fotoğrafları çektiğim tepe ise üzeri düzlük, yamaçları mıcırlı ve ot boyu normalden uzun olan bir bölüm var. ayrıca tepede dikkatimi çeken yerleri fotograflayip bi fikir almak istedim. bir çok oyma tarzı işaret var fakat oyma olup olmadığı hakkında emin olamadım. ben benzetemedim ama özellikle elle koyulduğu çok net olan kayalar var. çekiçle vurduğum bir kaç yerden tiz sesler aldım ama yine emin olamadım. dediğim gibi oyma tarzı yerler var fakat tam emin olamadım. bunların çoğu yuvarlağa yakın. yardımcı olursanız sevinirim. Allaha emanet olun. Ekli dosyayı görüntüle 154399Ekli dosyayı görüntüle 154399

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Buraları inceleyin .Sol taraftaki yer çok güzel bir çatı şekli azcık üst noktası kalmış gibi ve merdivenle çıkılan biyer sanki. Eğer öyleyse çarpılı yerleri inceleyin .Resimlerin kalitesi bozuk .Sağ taraftaki yeri de inceleyin .

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Buraları inceleyin .Sol taraftaki yer çok güzel bir çatı şekli azcık üst noktası kalmış gibi ve merdivenle çıkılan biyer sanki. Eğer öyleyse çarpılı yerleri inceleyin .Resimlerin kalitesi bozuk .Sağ taraftaki yeri de inceleyin .
Söylemek istediğim tek şey bu olacaktı ki kazama dostum daha önce davranmış. Patika yollar kişiyi direkt mezar girişine götürür.
Ustamın çarpı koyduğu yeri incele. Üst taraflara yol devam ediyor. Takip et. Yol boyunca her yeri ince ince kontrol et.

Sevgiler.

Son düzenleme:

kazama

Buraylada ilgilenin kapama yapılmış yere benziyor .Kayaları almalımı bilemedim resimler yetersiz tek açıdan da ne kadar sağlam olur bilemedim .Ama bu açıdan öyle duruyor .

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
s.a.değerli kardeşim resimler tümü tamamen doğaldır boşuna uğraşma derim.

saygılar ve sevgiler.

kazama

Yakınlaştırdım burası nı ağacın orayı inceleyin . Üçgen yeri de araştırın görülenler bunlar ..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
10ncu resimdeki guzel bir tosbag.

Cok dikkat cekici yerler var.

Resimlemeler cok kotu.

Kaya Mezari/Mezarlari haric her yerin isciligi agir,
Derinlik fazladir.

Ekibin varsa devam et, yoksa ekip kur, ekip bul.

İyi bir resimleme yaparsaniz hersey net gorulur. Girisiniz cikisiniz isaretlenir.
Makina/cihaz destegi almaniz gerekir.

Once kaplumbaga yonelin.
Biraz ugrasilmis orasiyla. Amator isi.
Once hediyesini alin.Bence duruyordur.
Sonra da sirasiyla digerlerini.
Dedektor tutmayi unutmayin tosbaya.
Etrafina iyi bakin, kasa kontrolu yapin.

Kolay Gelsin.

Son düzenleme:

frighti

Member
tamamdır ustam. yarın tekrar inceleyeceğim. tekrar bu konu altında bilgi ve resim sunacağım. sizin söylediğiniz yerin sol tarafında dikine doğru kapama yapılmış 3 büyük kaya var ve onların hemen dibinden mağara girişi gibi giriş var ve bu girişin ucu ileriye sağa doğru gidiyor. tabi ki bir kişinin sürünerek anca girebileceği bir yer ve benim bedenim sığmaz diye giremedim

frighti

Member
ustam ben kaya mezarlığından şüpheleniyorum. çünkü burası frigler dönemi bir yerleşim alanı. açılan tümülüs frig tümülüsü, acilmayanlar da muhtemelen öyle. fotoğraflar maalesef kötü çünkü cep telefonu. yarın daha iyilerini çekmeye çalışırım.