• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Usdatlar deniz kumu hakkında acil yardım..

Altındağlı

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustadlar klise harabesi olarak bildiğimiz eski bir yapı üzerinde tabanda oda oldugu dusuncesi ile karot çalışması yapıyoruz. 4 metre civarı normal yığma bir toprak tabakadan sonra yoğun bir kum tabakaya denk düştük. Tahmini 40-50 cm civarı yoğun süzülmüş çok yoğun bi kum tabakası. Karot saplandı ve iş göremez durumda. Bu mesafede böyle bir kum tabakası vs ne manaya gelir ne yapmamiz gerekir acil yardımlarınızı bekliyoruz

cinahmet

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bölge neresi acaba? Zeminde deniz kumu olma ihtimali yüksek bölgelerimiz var, hatta dağların zirvesinde deniz kabuklarına bile denk gelinebiliyor. O yüzden daha açıklayıcı bilgiler yazılırsa daha sağlıklı olacaktır. Saygılarımla...

avır

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tamda bu konuyu araştırıyodum iyi denk geldi takipçiyim

Altındağlı

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Üstad bölge İzmir fakat deniz seviyesinin çok üstü dağ eteği bi yer. Bildiğimiz şu var eski bi yerleşim alanı ve güzel bir mimarisi işçiliği olan eski bi yapı kalintisi

Altındağlı

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Olabilir üstad. Peki ne anlama geliyor

Altındağlı

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustadlar altta bi yapının muhafazası için konulmuş bir katMan olabilir mi

acemi 55

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
kum oraya tuzaklama için getirilmiş olabilir siz yanlış yerden başladıgınız için kuma den gelmiş olabilirsiniz eger tüneli bulmuş olsaydınız ordan devam etseydiniz muhtemelen odaya giderken tuzak faaliyete geçecek odaya ulaşmanızı engelleyecekti kum tüneli dolduracaktı

Altındağlı

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadım şartlar geregi baska imkan yok tepeden inme dışında. Ne tavsiye edersiniz kumda çalışmaya devam edeyim mi nasıl yapalim

omurcelik

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşım şimdi kaynağı bulamadım sadece aklımda kalanı söyleyeyim çok uzak olmayan geçmiş tarihte izmir çevresinde deniz 80-85 metre daha yukarıda imiş bilgine