• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Üstadlar Acil Yardım Acaba Boşa Bir Umutmu ?

batukatu

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Avdaykan kayanın üzerinde bir işaretle karşılaştık üstadlarım ayrıntılı fotoğraflarını çektim değerli yorumlarınızı bekliyorum.IMG_1282.JPG

Ekli dosyalar

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
ustam hoş geldin
hayırlı formlar

ustam, mevcut fotoğraflarında gömüye değer bir emare
ben, göremedim.
dikkatimi çeken tek, şu alttaki taş yığma var
çam ağacının yaşını ve dizilişine bakar isek
o kısım da yeni be ustam
dizili taşın arkasına bakıyorum
mevcut kaya iki parça
mezar yapmaya da müsait değil
elde var SIFIR

nasibini bir başka yerde ara derim
bu benim şahsi fikrim

selametle

batukatu

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
yorumunuz için teşekkürler ama o kare işaret nedir acaba ?

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Ormancıların bıraktığı işaret... Boyası bozulmuş...

batukatu

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
boşa ümitlenmişiz :) neyse birdahaki sefere inşallah

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Ben olsam o yığma taşların arkasını merak ederdim. :)

Sevgiler.

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
boşa ümitlenmişiz :) neyse birdahaki sefere inşallah
Kardesim sondan ikinci resmi ceken kardesin, yani kayanin arkasinda tumsekli yerde mezar odasi var ALLAH tealanin izni ile. Kayaligin asagi tarafi gozukmuyor bir mezarda o bolgede olmali. Ayrica kayanin kendisinizde incelemek lazim, kare kok boyayla yapilmis sanirim. Bosluk bakabilirseniz yakalayacaginizi umuyorum. Selametle

batukatu

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kardesim sondan ikinci resmi ceken kardesin, yani kayanin arkasinda tumsekli yerde mezar odasi var ALLAH tealanin izni ile. Kayaligin asagi tarafi gozukmuyor bir mezarda o bolgede olmali. Ayrica kayanin kendisinizde incelemek lazim, kare kok boyayla yapilmis sanirim. Bosluk bakabilirseniz yakalayacaginizi umuyorum. Selametle
Ne yapmamız lazım yani şimdi nasıl bulabiliriz ?

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Karenin baktigi yonu yazabilirmisiniz. Yalniz yon olarak baksak bile girisi kacirmamak adina illaki cubuk yardimi almaniz lazim. Girisi net veren emareler olsa dahi birkac adim acigindan girilirse kacirilabilir kardesim. Selametle saglicakla kal

batukatu

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Karenin baktigi yonu yazabilirmisiniz. Yalniz yon olarak baksak bile girisi kacirmamak adina illaki cubuk yardimi almaniz lazim. Girisi net veren emareler olsa dahi birkac adim acigindan girilirse kacirilabilir kardesim. Selametle saglicakla kal
İşaret kuzey batı yönüne bakıyor. Peki çubukları girişi bulmak için nasıl kullanacağız ki sadece altta boşluk olup olmadığını anlamıyormuyuz çubuklarla. Girişi net veren emaraler demişsiniz nedir o emarelet acaba?

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
İşaret kuzey batı yönüne bakıyor. Peki çubukları girişi bulmak için nasıl kullanacağız ki sadece altta boşluk olup olmadığını anlamıyormuyuz çubuklarla. Girişi net veren emaraler demişsiniz nedir o emarelet acaba?
Kardesim karenin sag alt kosesinde tas kesim izine bakarsaniz idayi verdigini gorursunuz. Suan icin buranin girisinde iki ihtimal var ve kayanin arkasina bombe yapan yere odayi atiyor. Giris icin ilk olarak kare oymanin sag tarafindan baslanip hemen kayanin bitisiginden sola dogru. Birde kare oymanin hemen arkasindanda girisi olabilir kardesim. Karenin altindaki tas kesim izinde bazen arka tarafindan girisi verdigi gorulmustur. Isinizi saglama baglamak icin bir cubuk ustasi bulmanizda fayda var, yalniz isinin ehli olmali. Yada siz sitedeki cubuk konularini okuyup denemeler yaparak kendinizi gelistirp biraz zamana yayarak bakabilir tespitinizi yapabilirsiniz. Selametle