Üstadlar hangi döneme ait oldukları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Feda

Bilgili Üye
[FONT=&quot]4 numaralı sikken Constans II, AE follis, Yıl 1 (641/642), Konstantinopolis.şuan işim var diğerlerine de akşam bakmaya çalışcam.[/FONT]

mehmet2643

Yeni Üye
Konuyu okumadınız sanırım para değeriyle ilgilenmiyorum zaten. Üstadlardan bilgi istedim sadece başkasından akıl değil. Takındığın üslup çok yanlış. Akıl sizde kalsın ben üstadlarımdan bilgi alırım. Yinede teşekkürler.

hayrını_gor

Member
paylaştiğiniz konuda maddi değeri ile ilgilenmiyorum gibi ek bir ifade goremedim. hangi doneme ait oldugunu sormuşsunuz, dogru.. pusula17 isimli ustamiz paylasimda bulunmus,hatta guzel de yazmis ,sizinde bu konuda daha duyarli olmanizi isterim.burasi forum siz bilgi talep etmissiniz,arkadasimizda bilgisi dogrultusunda yazmis.o zaman yazmayacaksin kardesim. Yada not duseceksin sadece şu ustalar yardimci olsun diye.
Bunlar klasik cevaplar maddi degerinin olup olmadigi ,gercek yada sahte olup olmadigi, hangi doneme ait oldugu,burada yapilmasi gerekenlerin neler oldugu (okutmak mi yoksa muzeye teslim mi) nelerin hak sayilacagi nelerin ihlal sayilacagi,arkadasimiz siz sormadan aciklamis,kimse sizin para degeri ile ilgilenip ilgilenmediginizi bilemez ,dogru mu kardesim,ustadlardan bilgi istedim demissiniz bu arkadasimiz da belki bizim ustadimiz ,dogru mu kardesim, herkesin akli kendine yeter ,kimse kimseye akil vermez tavsiye gorus oneride bulunur, burada yazilanlar "ayet" degil ,kesin dogru illa boyle yapacaksin diye bir kaide de yok,bilgi istedim akil degil demissin, akildan suzgecinden gecirilmeyen bilgiyi ne yapacaksin,bilgiyi sadece akli iradesi olan canlilar verebilir.lutfen uslubumuza dikkat edelim.ben kimsenin avukati degilim bende olsam ayni sekilde cevap verecegimden umarim bu uyarimi dikkate alirsin.

Son düzenleme:

pusula17

Engellendi
Konuyu okumadınız sanırım para değeriyle ilgilenmiyorum zaten. Üstadlardan bilgi istedim sadece başkasından akıl değil. Takındığın üslup çok yanlış. Akıl sizde kalsın ben üstadlarımdan bilgi alırım. Yinede teşekkürler.
Ben sana insanca bu bolum lerde klise olan seyleri aktardim asil senin uslubun yanlis ne türde nasil niyetle soyledegimi sen bilemezsin bene sana guzelce birazda espirili bir sekilde yorum yaptim akıl da vermedim elindeki sikkelerin durumu vahim by durumda olan alternatifleri soyledim sana iyilik yaramiyor yeni gelen uyelere nasil olumlu bir sekde ysklastigimi bilen bilir iyi formlar esenlikle.

mehmet2643

Yeni Üye
Beyefendi sizi avukatlıkla itham etmeyeceğim tabiki. Ama pusula17 nin diğer yorumlarıda sürekli Tİ'ye alıcı alaycı yorumlar. "Sadece dönem ogrenirsin :D maddi degeri yok malesef :D" bu ifade bir yol gösterme ifadesi değildir. Tartışmak istemiyorum fakat sizinle ortak nokta bulamayacağız. uyarınızı dikkate alıyorum ama sizi haklı bulmuyorum. tabiki düşünceler farklı olabilir saygı duyuyorum.

pusula17

Engellendi
Beyefendi sizi avukatlıkla itham etmeyeceğim tabiki. Ama pusula17 nin diğer yorumlarıda sürekli Tİ'ye alıcı alaycı yorumlar. "Sadece dönem ogrenirsin :D maddi degeri yok malesef :D" bu ifade bir yol gösterme ifadesi değildir. Tartışmak istemiyorum fakat sizinle ortak nokta bulamayacağız. uyarınızı dikkate alıyorum ama sizi haklı bulmuyorum. tabiki düşünceler farklı olabilir saygı duyuyorum.
Peki ustam dedigim gibi ne niyetle soyledigimi bilemessin zaten iyi formlar esinlikle kal.

mehmet2643

Yeni Üye
pusula17 hayrını_gor yaşca ve tecrube olarak benden büyüksünüzdür. yanlış anlamış anlatmış olabiliriz. kalbinizi kırmak istemedim. kusura bakmayın.

pusula17

Engellendi
pusula17 hayrını_gor yaşca ve tecrube olarak benden büyüksünüzdür. yanlış anlamış anlatmış olabiliriz. kalbinizi kırmak istemedim. kusura bakmayın.
Ne kalp kirmasi ustadim ben arada boyle smile atarsam icimde bir iyilikle smile ataatarim.Bu arada benim yasim kucuk burda bir cok kisiye abi abla diye hitap ederim muahhakkak sende benden buyuksundur konunu senin yorumunla dagittik givbi kusura bakma.

alaçamlı

Bilgili Üye
1 numara osmanlı mangır ,2 numara ve üç numara gene osmanlı ilk dönem 4 numara konstanz ıı,5 konstantin 1bizans yanlız aynı dönemde tedavülde olama ihtimali var.yani yakın dönem paraları.