• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Ustadlar Tunelde işaret

sait

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
IMG-20171113-WA0001.jpg
Tunelde ilerlerken böyle birseyle karşılaştık abiler arkadaşlarım ve ben bu işaret hakkında çok tartıştık ama tam sonuç yok define sohbeti olarak bu konuda sizinde fikirleriniz benim için çok önemli şimdiden teşekkürler

sait

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=12713]Turko[/MENTION] [MENTION=15329]Mirkut[/MENTION] [MENTION=7906]nik[/MENTION] [MENTION=11453]Kafkaslı[/MENTION] [MENTION=14853]S:W:A:T[/MENTION] [MENTION=12913]timur964[/MENTION] [MENTION=13767]ragıp[/MENTION] [MENTION=9991]mayhem[/MENTION] [MENTION=16835]bozoklu[/MENTION] [MENTION=15598]Koray Kor[/MENTION] [MENTION=11780]Pscyhe[/MENTION] [MENTION=14464]uçmuş[/MENTION] ve saymadigim butün ustalar abiler yorumlarınız benim için çok önemli

palaks

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
konuyu biraz aç kardeşim, ne tüneli bu nereye çıkıyo senmi açtın nedir neyin nesidir tek fotoyla bu iş çözulmez, bu haliyle doğaldır rastgele

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Nasıl bir tünel? magara, yeraltı şehri gibi birşey mi? işaret değilde kroki gibi geldi. ışık gölge.. tam şekli çıkartamadım. doğal aşınmaları dikkate almadan kalan şekli bir kağıda çizip yükleyin. Bir sonuca varılır inşallah.

sait

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tüneli ben açtım 4 metre içerde bu işaret gibi olan taşla karşılaştım [MENTION=14374]palaks[/MENTION] ustam yeri ben cozmusum sadece bu attığım resimi çözemedim tünelin içinde ne anlam ifade ediyor bilgin için teşekkürler

SAHBAZ

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Su tasi guzel islatip temizleyip hafif geriden cekme imkanin varmi? Hac dicem!! Papatya dicem!! ona gore seni kisa kol yonunde arastirmani derinlestir dicem iyi geziler..

sait

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Mağara değil toprak dolgu toprak [MENTION=16835]bozoklu[/MENTION] ustam kil ile sivamislar ve içini dolgu yapıp çıkmislar hatta tunelde iki parça da kemik çıkardım

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
aga tünel diyon gün ışıgı var nasıl oluyor bizmi tüneli bilmiyoruz

işi çozdüysen işaretle ne işin var devam et çalışmaya

sait

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=6382]SAHBAZ[/MENTION] ustam hac ve papatyaya benziyor ama anlam veremedim bu taş toprak altında kaldı böyle fotoları var bende

sait

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=12576]poseidon2023[/MENTION] tunelden çıkardım çözdüm de ama bunu çözemedim bunun içinde yardimlariniza ihtiyacım var

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
cevre ve tünel dediğin yerin resimlerini koymazsan kimin ne demesini bekliyorsun bir şeyler görecezki seni yonlen direlim

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Odalari tesbit etmissein dolu odayida bilirsin. Sait ustam tunel cok uzunsa ve zemin kayalik alan degilse iyibir inceleme yap kardesim ve dolu olan oda yamacta degilse fazla derindede degildir direk odanin ustunden giris yap. Belki bunu dusunmussunuzdur fakat yinede gozden gecirebilirsiniz selametle kal kardesim

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Mağara değil toprak dolgu toprak [MENTION=16835]bozoklu[/MENTION] ustam kil ile sivamislar ve içini dolgu yapıp çıkmislar hatta tunelde iki parça da kemik çıkardım
Kardasim,
Tunel medeniyet isi bir hedefe gidiyorsa,
Tuzak ve tuzak isaretleri genelde yan duvarlarda olur.
Doldurup ciktilarsa genelde tuzak olmaz. Lakin yine dikkatli olunuz. Ozellikle bastiguniz yere cok dikkat edin. Metal parca cikarsa, etrafini tam olarak acmadan, analiz etmeden tutup cekip cikarmaya asla calismayiniz. Actikca kalas uzerinde hareket etmek emniyeti saglar.
Dolgudan yon verecek sey ciktiguni ben hic duymadum. Bu nedenle dikkate almaya gerek yok diyorum. Her 1 metre ilerleyiste cihaz veya cubukla tespitleri kontrol etmekte fayda var.
Kolay Gelsin.

uçmuş

Super Moderator
Süper Moderatör
11212121212.jpg [MENTION=8344]sait[/MENTION] ustam formun hayırlı olsun kardeşim ......yüklemiş olduğun resmi çok inceledim ....hertürlü şey çıkıyor ..hayal gücün çoksa daha fazla şeylerde çıkabilir ....illa bu taş üzerine yoğunlaşıyorsan ...taşı güzel temizle ısla kurumaya yakın fotolandır ... iz işaret ne varsa belirginleşsin 1 de öyle bakalım ....konunu birazdaha geriden yani işe başlangıcından resimlendiri ve anlatırsan ustalarında işi kolaylaşır ....ben ençok dikkatimi çeken işareti çizdim ... birazdaha belirginleşirse daha iyi olur .. şudur diyemiyorum ..rast gelsin

Pscyhe

Engellendi
Valla [MENTION=8344]sait[/MENTION] kardesim konuyu ilk actiginda gordum baktim baktim saga cevirdim sola cevirdim resmi herseye benzettim.o yuzden birseykerde yazip yaniltmak istemedim seni.anlattigina bakarak yola cikarsak eger odalari tespit ettiysen bosver bu tasi tuneli bosaltmaya devam et.tabi tam detayli bilgide olmadigindan muallaktada kaliyoz ciktigi yer isleme basladiginiz yerin resimleri burda hangi isarete gore tespit yapildi bunlarda bilgiye eklenmis olsa en azindan kafamizda birseyker belirir ona gore net biseyler anlatabiliriz...ben buna ilk baktigimda kanal var tuneli isaret ediyor sagli sollu odalara dogru gidiyor diye dusundum.hatta isaretin sonundada sanki oda var gibi geldi bana..