• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Üstadlardan dedektör önerisi bekliyorum

Şahitoruk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadlarım ve siteyi uzaktan uzağa takip edip göz gezdiren arkadaslarımın hepsine iyi geceler sabah gözlerine çarpıcak arkadaşlarımızada hayırlı sabahlar dilerim üstadlar artık bu işlere çok fazla vakit kalmıyo ama gittiğim gezdiğim yerlerde birde dedektör ile gezmek el alışkanlığı olmuş ama artık hobiye dönüstü derin işlerde gözümüz yok çokta bilgimizde yok gerçi tek tekçi sistemi dediğiniz öyle sikkedir bir kaç kücük tarihi parçayı gözden kaçırmıcak cokta pahalı olmuyan dedektör önerileriniz var ise firma adı veya sirket adı olmaksızın dedektör isimlerinizi bekliyorum saygılarımla 💱

Şahitoruk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Cümlelerimde konu başlığımda bir yanlışım varsa ricam olsun lütfen değiştirin sürcü lisan insanın oğlunun yeri gelir belini büker biz dik kalmaya çalısalım:227:

Şahitoruk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
HİTİTLİ eyvallah hocam allah eksik etmesin başımızdan yanlışlarımızı düzeltmeye gönüllü olanları

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@HİTİTLİ eyvallah hocam allah eksik etmesin başımızdan yanlışlarımızı düzeltmeye gönüllü olanları
Bak işte bu cümle yanlış oldu düzeltmeliyiz .))
Hepimiz yanlışız yanlışlık içindeyiz.
Bizim düzeltmelerimiz site kuralları geregi yazım,amaç hususlarına sadece.
Yoksa hepimiz yanlışız zaten ne haddimize başkalarının yanlışlarını düzeltmek.
:227:

Şahitoruk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bence yanlışı görüp uyarmak bir sıcaklıktır hocam site diyip geçemiyorum açıkcası neler neler cıkar bizim milletimizden sırf site içinde bile ki oluyodurda siz daha iyi biliyosunuzdur üstadım yanlışı görmek bir erdemdir uyarmak büyüklük düzeltmek ise bir helallik hakkıdır bence ister herhangi bir sitedeki sıradan bir yazı olsun ister yaşantımızdan bir kesit o yüzden bir teşekkürü herzaman borç bilmeliyiz sizlere ☺☺ HİTİTLİ

Şahitoruk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
deniz_efe evet hocam doğrudur vlf dedektör arıyorum çokta pahalı olsun istemiyorum açıkcası keyif için düsünüyorum bunu yoksa elimde özel yapım 8 senelik bi cihaz var tamammen saf 8 altın borudan olusma bunun aynısını arazide kaptırmıstım jandarmaya daha ilk yıldı bide 300 bin tl koydu simdi bunuda kaptırırsam 4-5 katını gömmüs olucam cokta büyük malda gözüm yok o yüzden zevk isi benimki defineyi illede bulcam diyenden kaçıyo bu defin işleri:13:

Metehan0770

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@deniz_efe evet hocam doğrudur vlf dedektör arıyorum çokta pahalı olsun istemiyorum açıkcası keyif için düsünüyorum bunu yoksa elimde özel yapım 8 senelik bi cihaz var tamammen saf 8 altın borudan olusma bunun aynısını arazide kaptırmıstım jandarmaya daha ilk yıldı bide 300 bin tl koydu simdi bunuda kaptırırsam 4-5 katını gömmüs olucam cokta büyük malda gözüm yok o yüzden zevk isi benimki defineyi illede bulcam diyenden kaçıyo bu defin işleri:13:
Saf altın borudan oluşma derken tam anlayamadım, dedektör başlık borusu mu altından oluşma? Bu dezavantaj olur ararken, makinenin kafası karışır.

D

deniz_efe

Guest
@deniz_efe evet hocam doğrudur vlf dedektör arıyorum çokta pahalı olsun istemiyorum açıkcası keyif için düsünüyorum bunu yoksa elimde özel yapım 8 senelik bi cihaz var tamammen saf 8 altın borudan olusma bunun aynısını arazide kaptırmıstım jandarmaya daha ilk yıldı bide 300 bin tl koydu simdi bunuda kaptırırsam 4-5 katını gömmüs olucam cokta büyük malda gözüm yok o yüzden zevk isi benimki defineyi illede bulcam diyenden kaçıyo bu defin işleri:13:
Konuları okursan marka/modeller hakkında 3 aşağı 5 yukarı fikir sahibi olabilirsin.
Aklına yatanları burada paylaş ki bizde seçmene yardımcı olalım ...

Şahitoruk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Metehan0770 hocam ilk öncelikle iyi akşamlar yorumuz için teşekkürler eğer yazlığa gidersem paylasım yaparım modern çağ dedöktör tarzı değil bu dediğim normal sallarken kol desteği manuel ayarları olan ama asıl aşağı inilince 8 ayrı som altından yapılma silindir var ve içlerinde manyetik bir kitle var onuda yapan iki kardeş rum usta söylemedi zaten yaşları felanda 70 kusur vardı zar zor yaptırdık altından başka hiçbirseye tepki vermez buda arasırada olsa tarihi seyleri kaçırmamıza neden oluyo tabi yıl oldu kullanmıyorum hocam manuel ayarda dediğime bakmayın tek düğme hassasiyet ayarı iste onuda cok açtığınız zaman net bilgi alamıyosunuz cünkü altın cok kücük tanelerde hiç tahmin etmedğimiz yerlerde toz zerresi halinde bile bulunabiliyor

Şahitoruk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
deniz_efe tabikide takipteyim üstadım diğer konuları ama modernlikten biraz uzak kaldık videoların biçoğunda göz yanıltması ve yeni ilgi saranları hataya düşürcek kurnazlıklar var tam karara ulaşamıyorum ama en kısa zamanda iki üç seçenek arasından yardımcı olmanızı isterim büyük keyiflede tecrübelerinize dayanarak yazdığınız yorumları okur kararıma varırım