• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Üstadlardan yorum rica ediyorum

efezeyus

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm;

Oncelikle belirteyim ki fotograflamam olmadi bilinçsiz öylesine çekilen fotograflardi detayli bakınca sanki farkli birşeyler gördüm sizlerinde yorumunu almak isterim.

IMG_20181018_095058.jpg
IMG_20181018_095313.jpg
IMG-20190512-WA0013.jpg

İlk 2 Fotoğrafin çözünürlükleri iyidir mümkünse yakinlastirarak bakabilirmisiniz.

Sizin gorebildiginiz birşeyler varsa tekrardan gidip detayli fotograflandirma yapacağım.

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Gayet güzel biryer. fotograf çalışmanızı yapın. çubuk kullanabiliyorsanız ilkinci fotografı çekerken durduğunuz yerin 4-5 adım ilerisinden boşluk bakın. işçiliği en ağır yerlerden biridir. ikinci fotoğraftaki kaya aldatmacadır.

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Anibus gibi kolluyor :D
Altında da oda var muhtemelen ve tünelli, boşluk teyidi yapılarak yol alınmalı ve çetrefilli bir yer.
Arka kısmındaki alan şüpheli.

001.jpg

efezeyus

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Fotoğrafa bilgisayar uzerinden bakarsaniz daha net şeyler gorulebilir gibime geliyor yada ben hayal görüyorum :)

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Aleyküm Selam,

Hani gençler diyor ya;
Önemli-güzel anlamında:
ÇOK MANYAK bir yer burası..
Dilimizi de bozdular...
Uyanmazsak Dinimizide bozacaklar Maazallah...

Yer uygunsa,
1 hafta işlem yapılabilecekse ilgilen.
Değilse; beklemeye al, fırsat oluştur.
Final burası olsun.

5 cepheden fotograflayınız.
Muhtemel girişleri bulalım.
Çubukla dairesel gezerseniz tüneli yakalarsınız.
Medeniyet işidir, işçilik ve tuzaklar, sorunlar gani olur.

Ekli dosyalar

epy

Super Moderator
Süper Moderatör
IMG-20190512-WA0013.jpgZirve konumda olması gömü adına uygun.son fotoda zemindeki kesimli yüzeyler buranın işçiliğini anlatmış.sanırım üçüncü fotodaki noktalar işlemden geçmiş.ayrıca yine son fotoda ön zeminde görünen yeşil bitkinin 70 cm üstü hemen sağında ayrı yapıştırma gibi görünen parça kaya üzerine dikkatli bakılınca ileriye bakan erkek başı betimi çok net.yine yeşil bitkinin zeminde solunda kalan yerde zemine dik durumdaki tabanı destekli üçgen görünümlü açılmış mezarın duvarı olabilecek noktayıda bi inceleyin.bence statü bir noktadasınız.

Son düzenleme:

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Selam Arkadaşlar ..
Güzel yer , resimler çok yönlü olmalı sadece tek yüzünün resimleri var .
Sağı solu arka taraflarınıda görmek lazım , uzaktan yüksekten alabildiğiniz kadar resim alın yükleyin konuya .
Yüzeysel olarak işaretlediğim kayaların durumunu inceleyin , çıkartıp arkasına bakın .
Diğer resimlerinide görmek lazım ki , muhtemel yüzeysel sonuç alınamazsa zemin altından ağır bir süreç işlem gerektirir .

Ekli dosyalar

• 896.7 KB Görüntüleme: 409

efezeyus

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Video cektim elimden geldiğince buyrun
[HR][/HR][HR][/HR][video=youtube;hdf1DcB94YI]https://www.youtube.com/watch?v=hdf1DcB94YI&feature=youtu.be[/video]

Moderatör tarafında düzenlendi:

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
İzledim sonuna kadar , güzel anlatım olmuş .
İlk iş sigarayı bırakıp ciğer egzersizi yapmak !
Kamerayı bölgeye çevirdiğinde burasının ufak tefek bir kaya mezarı veya basit çözüm sağlayacak işler olmadıgını siz daha bilirsiniz ve bende görmüş oldum .
Mekan karşıdaki parmakla gösterdiğiniz yerler ve çevredeki her yapı burasının antik şehir oldugunu gösteriyor .
Kilise , tapınak , kale , yaşam alanları , mağaralar ve o dönemim kralları veya yakın soydan zengin kişilerin mezarlığı açıkta yada görünür cinsten değil ve bu kaya yapısı ile işlem yapmak kadar zor bir iş yoktur .Nerde neyin oldugunu kestiremiyorsun ana kaya yapısı ile sonradan onların yaptıgı harçlı işçilik birbirine kaynayıp gidiyor her yer aynı .
Arkadaş burayı göstermişti dediğin yeri ben demiştim , orada işaretlediğim o yuvarlağımsı kaya ile ana kaya arasında yapıştırıcı veya harç belirtisi sezebildiniz mi ? Ben sanki videoda o kayayı oraya tutturan az bi renk farkı gibi ince katman görür gibi oldum .

efezeyus

Member
Kayıtlı Kullanıcı
İzledim sonuna kadar , güzel anlatım olmuş .
İlk iş sigarayı bırakıp ciğer egzersizi yapmak !
Kamerayı bölgeye çevirdiğinde burasının ufak tefek bir kaya mezarı veya basit çözüm sağlayacak işler olmadıgını siz daha bilirsiniz ve bende görmüş oldum .
Mekan karşıdaki parmakla gösterdiğiniz yerler ve çevredeki her yapı burasının antik şehir oldugunu gösteriyor .
Kilise , tapınak , kale , yaşam alanları , mağaralar ve o dönemim kralları veya yakın soydan zengin kişilerin mezarlığı açıkta yada görünür cinsten değil ve bu kaya yapısı ile işlem yapmak kadar zor bir iş yoktur .Nerde neyin oldugunu kestiremiyorsun ana kaya yapısı ile sonradan onların yaptıgı harçlı işçilik birbirine kaynayıp gidiyor her yer aynı .
Arkadaş burayı göstermişti dediğin yeri ben demiştim , orada işaretlediğim o yuvarlağımsı kaya ile ana kaya arasında yapıştırıcı veya harç belirtisi sezebildiniz mi ? Ben sanki videoda o kayayı oraya tutturan az bi renk farkı gibi ince katman görür gibi oldum .
Bakıldığı zaman sanki o kaya oraya koyma gibi ama yapiyi incelediğimde sanki heryer öyle arada taşlar sıkıştırılmış gibi. Burada çok medeniyetler yaşamış bunun bilgisi var elimde, ama malesef ben çok acemiyim :) siz değerli üstadlar belki bir yorum yaparw akil verir diye yukledim. Bu arada rica etsem videoyu konuya ekleyebilirmisiniz ben beceremedim saygılar.

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Bakıldığı zaman sanki o kaya oraya koyma gibi ama yapiyi incelediğimde sanki heryer öyle arada taşlar sıkıştırılmış gibi. Burada çok medeniyetler yaşamış bunun bilgisi var elimde, ama malesef ben çok acemiyim :) siz değerli üstadlar belki bir yorum yaparw akil verir diye yukledim. Bu arada rica etsem videoyu konuya ekleyebilirmisiniz ben beceremedim saygılar.
ok: ekledim .

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Video cektim elimden geldiğince buyrun
Define yeri - YouTube
Kardasim
Sende benim gibi kilolusun herhalde. :)
Acil 10-15 kilo vermemiz lazim.

Yukaridan asagisini cekince olay daha guzel anlasilmis. Burasi ust duzey adamlarin mezar alani. Alan cok genis. Diger yerlerde hep mezarlik.
Burasi nerdeyse tumulus gibi.
İyi bir cubuk ustasi ve iyi cihazlar lazim buraya. Once kolaylardan baslamak iyi olur.
Tunelle ulasilacak odalar var. Tuneli veya tunelleri bulmak da lazim.
Ozetle, burasi ile alakadar olmak gerekir.
Ekrandan resim alamayi beceremedigim icin bazi yerleri de isaretleyemedim. Bazi ustalarimiz yapacaktir. Yarin pc den ekran goruntusuyle birseyler yaparim herhalde inşallah.

efezeyus

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Kardasim
Sende benim gibi kilolusun herhalde. :)
Acil 10-15 kilo vermemiz lazim.

Yukaridan asagisini cekince olay daha guzel anlasilmis. Burasi ust duzey adamlarin mezar alani. Alan cok genis. Diger yerlerde hep mezarlik.
Burasi nerdeyse tumulus gibi.
İyi bir cubuk ustasi ve iyi cihazlar lazim buraya. Once kolaylardan baslamak iyi olur.
Tunelle ulasilacak odalar var. Tuneli veya tunelleri bulmak da lazim.
Ozetle, burasi ile alakadar olmak gerekir.
Ekrandan resim alamayi beceremedigim icin bazi yerleri de isaretleyemedim. Bazi ustalarimiz yapacaktir. Yarin pc den ekran goruntusuyle birseyler yaparim herhalde inşallah.
He abim 110 kilo maşallah de :))

Ben buraya daha doğrusu aşağıda bir yer var orasida var forumda oraya işten anlayan diye soylenen birisi geldi bakti cubuklarla adam diyorki burada mezar var ama 50-100 metre assadan dedim nasil ulacaz dediki burada giriş yok mezarie yapmislar üstünü kapatmislar. Orayida videoya alacam insallah kisa bir zamanda.