• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Ustalar bi goz atarsanis sevinirim

Moik

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Degirmen tasi bunun yaninda 50 metrade yuvarlak oyma vardi ve degirmen tasinin altinda olu kemikleri cikti ve durdum devam edeyimi

Ekli dosyalar

Moik

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Olu kemikleri degirmen tasini kaldirdigim gibi cikti ic kazmadim

Moik

Member
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] tmm usta yakin olsaydi giderdim ama uzak sizce napayim bu konulan

Son düzenleme:

Moik

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yakin olsa cekeyim fotolari ama uzak bu konulan sizce napayim ustam BulursamKader25@

Define sohbeti

Engellendi
Bn orda taş yığma gibi birşeyler gördüm sanki.2 resimde oraları bı araştır gidersen 4 cepheden foto çek.uzzak ve yakından.:)

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
S.a değerli kardeşim, resimlerden anlaşıldığı kadarıyla çok hırpalanmış ve hatta dönem soygunu bile yemiş diyebiliriz. Böylece değirmen taşının da yerinden oynayıp oynamadığını bilemiyoruz. Bu durumda uzakta da olsa @BulursamKader25 üstadın dediği gibi resimlemenin detaylı yapılması resimlerle ustalara bölgeyi gezdirmen gerekir ki net bir fikir söylenebilinsin. Ayrıca çoğu yerlerde değirmen taşı patika yol üzerinde ise çevrede değirmen olduğuna da işaret olarak konulduğu görülmüştür. Senin değirmen taşı da değirmeni araman gerektiğine bir işaret olabilir. Çevrede değirmen yoksa bile ikinci bir değirmen taşı daha olmalı. Değirmeni ve ya diğer taşı da bulman gerekir. Hayırlı forumlar

Son düzenleme:

Moik

Member
Kayıtlı Kullanıcı
@toyalp ustam hemen yanin da var baskada degirmen tasi ve degirmen aradim ben ama yoktu degirmen tasini kaldirdim ve kemik cikti ic işlem yapmadim sizce kazi yapmalimiyim mi
??

Son düzenleme:

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
@toyalp ustam hemen yanin da var baskada degirmen tasi ve degirmen aradim ben ama yoktu degirmen tasini kaldirdim ve kemik cikti ic işlem yapmadim sence işlem yapayim mi ??
Değerli ustam, forumda kazmak, kazı yapmak, kırmak vb. kelimer yasak olduğundan yazınızı forum kuralları çerçevesinde düzenledim.
Konuya gelelim;
İlle bir şeyler yapmak istiyorsan önce tespitini yapmanı öneririm. Daha sonra yaptığın tespite teşhis koyduktan sonra gerekeni yaparsın zaten. Ezbere bir yere işlem yap demek akıl karı değil. Tespitsiz işlemi kesinlikle öneremem. Hayırlı Forumlar

Moik

Member
Kayıtlı Kullanıcı
saol ustam tespit etim ama sakindim boyle olunca [MENTION=13886]toyalp[/MENTION] ustam