• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Ustalar böyle bı yapıya rastladık en alttaki kayayı da kaldırdım ama hala sonuç yok

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
neye göre calışma yapıyorsun burda arazinin resmi varsa yükle bakalım

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
bi önceki paylaştıgın yerse calıştıgın emegine yazık olmuş derim ordada yönlendir dik seni arkadaşlar ile düzlüge bak diye

meteferrika

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam L çubukla tesbitim hala burası yönlendirdiğini yerlerde de çalıştım ama boşluk alamadım burada en alttaki kaya kapak şeklindeydi onuda kaldırdım altından bı kapak daha çıktı onuda aldım şimdi bir tane daha var aynı yapıdan oda

Ekli dosyalar

Moderatör tarafında düzenlendi:

meteferrika

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Benim burada derinlik tesbitim falan hepsi tutuyor usta en alttaki Kaya'nın etrafında böyle sıra gibi biraz balçık tarzı birşeyle sıvanmış gibiydi sadece o kayada vardı bu

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
burda sadece boşluk tespitimi yaptın metal tespitide yaptınmı aldıgın boşlugun büyüklügü ve şekli nasıl

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Konuyu bende hatırladım.
Poseidon ustamın dediği gibi;
arkadaki düzlüğe yönelin etrafında tünel arayın demiştik.
Siz orada sinyal alamayınca burada işlem yapmışınız sinyal aldığınızdan.

Sanıyorum; mineral kurbanı oldunuz.
Çubuklar minerale gitti.
Kaybedecek birşey yok. Tecrübe kazandınız. Gelecekte bu tecrübenin çok faydasını görürsünüz.
Burada çubuklar bir oda şekli verdi mi?
Ölçü ne çıkmıştı?

meteferrika

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1.5/1.5 kare bicimde aldım usta 4 metre inildi aşağıya hala minarel olma ihtimali varmıdır hocam hala aynı bölgede çubuk tepki veriyor tünel gibi bı boşluk alamadım maalesef

meteferrika

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam ben L çubukla yaptım bunları benim çubuklar elimde altın yokken sadece boşluğa gidiyor elimde değerli varken sadece ona yöneliyor burda çalışmaya başlamadan bunun testini yaptım

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Deyerli metal tespit ederken sadece altına bakmayın gümüş bakır ve kurşuna da bakın küp içinde altın gümüş bakır mazeme olur hepsini bir arada yakalarsın küçük alanda eski süt bakracları olur bunlar bakır olanıda var demir olanıda bakır ise bakracın köşelerini yakalarsın demir ise onunda köşelerini yakalarsın ve en önemlisi bir birine saglama yapmış olursun üç dört metalik madende bir arada olmaz cubuklar ile bir daha konturol et altın gümüş yüzük bi parca bakır ve oltaların ucuna takılan kurşun

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Hocam ben L çubukla yaptım bunları benim çubuklar elimde altın yokken sadece boşluğa gidiyor elimde değerli varken sadece ona yöneliyor burda çalışmaya başlamadan bunun testini yaptım
Peki burada sadece altın ve ya boşluk testi yaptınmı? Yaptıysan ve ona göre çalışıyorsan ve hala aynı tepkileri alıyorsan sana önerim başka metallerle de (kurşun, bronz, gümüş vb.) test yap. Tepki aynı olursa bırak boşuna yorulma. Yok eğer sadece boşluk ve altınla tepki var diyorsan vazgeçme derim. Son sistem maalesef bu. Selametle

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Tabandaki yuvarlak kayayı yukarı alıp üstüne çubuk tutun sizi yanıltan o mudur? çukur içine girip tekrar çubuk tutun. hem tabana hem yan duvarlara makina tutun. Rast gele

meteferrika

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam sadece boşluk ve altınla yaptım diğer madenlerle denemedim alttaki kayayı aldım kenara üzerine çıkıp gene aynı şekilde hem boşluk hemde altınla denedim kayayı çıkardığım noktaya gidiyor orada zaten kapak vardı bariz belli elle yapılıp konulduğu onuda aldım ama gene aldığım kapak gibi birtanem daha var merak ettiğim böyle bir durum olabilirmi kaç tane daha çıkacak bir türlü anlam veremedim dediklerinizide birbir uygulayacağım hocam

meteferrika

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam sadece boşluk ve altınla yaptım diğer madenlerle denemedim alttaki kayayı aldım kenara üzerine çıkıp gene aynı şekilde hem boşluk hemde altınla denedim kayayı çıkardığım noktaya gidiyor orada zaten kapak vardı bariz belli elle yapılıp konulduğu onuda aldım ama gene aldığım kapak gibi birtanem daha var merak ettiğim böyle bir durum olabilirmi kaç tane daha çıkacak bir türlü anlam veremedim dediklerinizide birbir uygulayacağım hocam.

meteferrika

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam sadece boşluk ve altınla yaptım diğer madenlerle denemedim alttaki kayayı aldım kenara üzerine çıkıp gene aynı şekilde hem boşluk hemde altınla denedim kayayı çıkardığım noktaya gidiyor orada zaten kapak vardı bariz belli elle yapılıp konulduğu onuda aldım ama gene aldığım kapak gibi birtanem daha var merak ettiğim böyle bir durum olabilirmi kaç tane daha çıkacak bir türlü anlam veremedim dediklerinizide birbir uygulayacağım hocam selametle