• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Ustalar değerli yorumlarınızı bekliyorum

Erdemyan36

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Screenshot_20170729-105710.jpg

Değerli ustalar yorumlarınızı bekliyorum

Dede666

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bölge haritasi gibi kardes ,ama ustatlar varken bizim bakmamız gerek .yorumunu yaparlar kardes

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Merhaba kardesim. Bolgede acilmis magara yada zeminalti oda varmi. Tasin sol on tarafini ve tasin sol ve sag arka trafinin resimleri lazim. Soldaki mezar oda icinde net gorunuyor. Yaoabiliyirsaniz cubuk yardimiyla bosluk bakin. Selametle

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
tek resimle burası çözülmez.
Sağının solunu şöle geriden resimleri lazım ustam.

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim işaretler bariz belli lakin haritamı yoksa yakında biryerden mi bahsediyor anlayabilmek için resimleri çoğalt.

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Erdemyan36
iyi formlar

tek resme yapılan yorum
ustayı zor durumda bırakır
bulunduğu alan hakkında bilgi ve bol bol resim gerekli

selametle

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Bu kayanın bulunduğu yerde başka kayalar var gibi duruyor. Sanıyorum ki bu kaya bir tepenin üzerinde. Tepenin uzaktan ve yakından çekikmiş fotoğrafları, tepenin üzerinden çevre fotoğrafları, tepenin üstünde yer alan diğer kayaların tek tek her yönden fotoğrafları lazım ustam. Böyle olmuyor malesef. Fotoğraflama yapılırken aynı zamanda elde ettiğin bulgulardan yola çıkarak boşluk bakabilirsin en azından. Biraz da çevrenin geçmişi hakkında bilgi lazım. Kim yaşamış kim ölmüş, bilinirse nasıl gömüldüğü veya gömülmediği çıkar ortaya. Yakınlarda yaşam kalıntıları varsa görüntüle. Dere varsa derenin gittiği geldiği yön araştıtılmalı. Sonrasında bol fotoğrafla konuyu zenginleştirmeli. Çözüme böyle gidilir.

Sevgiler.

rrespect

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarımıza kolaylık olsun diye resime bakmaya çalıştım ama ne kadar faydalı olur bilemiyorum bana da bölgeyi anlatan bir harita gibi geldi bölgeyi geniş şekilde fotoğraflayabilirseniz belki semboller ile bir bağlantı yakalayabiliriz.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Haritalardan bölgeyi bir incele ustam. Sevgiler

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bukadar yoruma bir cevabi dahi çok görmüş [MENTION=16598]Erdemyan36[/MENTION]

Pscyhe

Engellendi
Tılsımla buyuyle korunaklinbir mezar var cevrede.kayanin etrafinda bosluk bakin.cevresel resimler varsa ekleyin.kayanin bakyigi yinde tepe kayalik alan varsa olay degisir ilk arastirma orda yapilmali kapali alan aramali

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Bu taşın sol tarafında ne var kardeşim? Taştaki bütün işaretler sol tarafı gösteriyor. Yaşlı ağaç, çeşme, mağara ve kayalık alan bu emarelerden biri varsa görmemizde fayda var. Çevresinde ki kayalarda da işaretler var. Bu yüzden ustalarımızın da dediği gibi çevre resmi ve çevresi hakkında bilgi verirsen. Sonuca gitme ihtimali olabilir. Selametle

Erdemyan36

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli yorumlarınız için teşekkürler ustalar ama bu bana yeni geldi diğer resimleride geniş açıdan yollayacaklar o zaman görselleri bilgilerinize sunarım
Saygılar..