Ustalar fikirleriniz önemli

baltazar3412

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
KAYADAKİ U İŞARETİ.jpgU OLAN KAYADA KALP.jpgSSS.jpgFARKLI KAYADA OLAN ÇUKURLAR.jpgÇUKUR OLAN YER İKİ AYAK İZİ GİBİ.jpgGİRİŞ FARKLI AÇI.jpgGİRİŞİN HEMEN YANINDAKİ MERDVEN.jpg

Ustalarım merhabalar otluk alanda dolaşırken dikkatimi çeken işaretleri ekledim. U işaretinin baktığı yönde bir mağara buldum mağara elle örülmüş gibi tabi bu sizin görüşünüz daha önemli mağara büyük bir kayanın içinde taban toprak tavan hemen hemen 3 metre kayanın üstü düzlük aşağıda akarsu mağara yamaçta girmek için kayalardan inilmesi için merdiven gibi oyma yapmışlar toplam 4 basamak inerkende çıkarkende o basamakları kullanırsan tutunmana gerek kalmıyor resim çektim ama aşağıdan çektiğim için basamaklar net görünmüyor olabilir.Ayrıca mağaranın içine hemen sağda niş şekli var nişin hemen yanı ise küflenmiş bunları ayrıca resimlerle detaylandırıcam bu mesajda bu kadar resim aldı konu yardımlarınızı yönlendirmelerinizi yorumlarınızı rica ediyorum doğal oluşum mu elle mi yapılmış şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

timur964

konularim
Süper Moderatör
eşikte duran taşları kaldırın .. [MENTION=16383]baltazar3412[/MENTION] hoş geldiniz

S:W:A:T

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Muhtemelen sağlam bir ablamın mezarı var gibi orda tılsım var tuzağı bilemiyorum dikktli ol . Umarım senden önce birileri selam vermemiştir yer güzel ...

CEYLAN

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
..............

Son düzenleme:

baltazar3412

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam dokunulmamış bir yer tılsım olayını nerden anladınız bilgileriniz tecrübeleriniz bizim için önemli

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
ustam, hayırlı formlar
şu alttaki fotoğrafta bir kalp var
gömü işlerinde kalp, bayan mezarı manasına gelir

muhtemelen bu kalp ile mağaranın da,
bir birlerine yakın olmalarının haricinde bir bağı yok

bu tür bayan mezarları mevcut işaretten pek uzak olmazlar
derinde değil, sıvada, yüzeye yakın olurlar
bayan olması dolayısı ile mezar içinde mücevher, takı daha fazladır
tılsım değil, mezar içinde gaz olur
bu sebeple, bu tür mezarlar açıldıktan sonra
enaz 10 - 15dk havalanması beklenmeli
mezar içindeki hiç bir şeye çıplak elle temas edilmemeli
eldiven kullanılmalıdır

rast gele
selametle

CEYLAN

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
........

Son düzenleme:

Pscyhe

Engellendi
Anlattiklarinizla eklediginiz resimler birbirini tamamlamiyor.reimlerde birsey gozukmuyor keske anlatriginiz isaretleride cekip ekleseydiniz.eklenen resimlerde benim dikkkatimi ceken tek nokta 2 eklenen resimlerdeki son resimde gorunen yer orayi kontrol edin kapama gibi gozukuyor

baltazar3412

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstatlarım yorumlarınız için tek tek teşekkür ederim.@psycyhe Hocam 1.resim U 2.resim kalp 4.resim ayak izleri U ve kalp aynı kayada ayak izleri de hemen çevresinde mağara da u işaretine paralel doğrultuda basamaklar 7.resim cevaptaki son 3 resim mağara içi 1.resim mağara girişi