ustalar lütfen yardım yılan işareti

1453bur

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Öyle gezerken bunu buldum bitane daha isaret vardi cekmeyi unuttum iki cizgi biri saga biri sola gidiyodu saga gidenin onundeki tasta bosluk sesi geliyodum sizce bunlar nedir

Ekli dosyalar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Metalicvoice

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
00686449-EE51-46CB-8527-B53743BD157F.jpeg

92CB2D01-6207-4646-B951-4EB5BF1D0221.jpeg

Kırmızı alan işçilikle yapılmış belli de
yeşil alanların işçiliği var mı net ıslatarak bakılmalı,

yılanın deliği ne kadar gidiyor aşağıya doğru bi yılan kamera salınabilir. Diğer işaret ile Tüm resimleri geniş açılı manzaralı yön belirterek attığınızda işinize yarar bilgiler verecek inşaallah ustalar...

1453bur

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Eyvallah ustam yarın guzelce her yeri çekip atıcam

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
işaretin ne kadar büyük oldugunu gösteren birşey koy yanına işaretin oldugu yeri konpile görülecek gibi uzak resim ve cevre resmi gerek

epy

Super Moderator
Süper Moderatör
İlk fotonun sağ üst kenarında kesimli ve farklı renkteki yüzün alt noktasını daha açmadınız mı.aşağı inen traşlı bir görünümü var.ayrıca üzerinde yılan görünümlü döşemenin önündeki beşinci taşı sizmi aldınız.orada bir taş eksik gibi.zemin döşemeleri bir şeyleri anlatıyor. burası için zemin altı mezarın üst verileri denilebilir.bu nokta ve çevresini detaylı fotolarsanız zaten mezar olasılığı çok fazla olan bu yer için yorumlar fazlasıyla gelecektir.zemin temizliğine başlamadan bu noktaları detaylı fotolayıp arşivleyin.boş yer değil.ayrıca kırmızı okla gösterdiğim noktadaki kare görünümlü taş sıkıştırma veya sabit ise deneyimlerimle söyleyebilirimki arkası veya çok yakınındaki özellikle kuzeydeki odanın varlığına işarettir.yılan görünümlü yontu veya horasan sıvamada baş yönü taş yüzeyler arasından aşağıyı hedeflemiş.unutmayın bazen yılan mezarı da temsil eder.kolay gelsin.92CB2D01-6207-4646-B951-4EB5BF1D0221.jpeg

Son düzenleme:

1453bur

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Eyvallah abi sagol

1453bur

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yılan işaretinin devamı yorumları bekliyorum

Ustalar daha once dedigim gibi kesif sirasinda buldum burayi.Burasi deniz kenari bi yer bütün halinde bir kaya daha once yakın cekim fotolar attım.kayaların altı kireç gibi bi yapıyla birlesik fakat anlamadim ne oldugunu isaretin onundeki kayalari cikarmaya basliycam yorum larinizi bekliyorum saygilar...

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Siva

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Denizin icindede olabilir

uçmuş

Super Moderator
Süper Moderatör
[MENTION=23831]1453bur[/MENTION] kardeşim konuların birleştirildi buradan devam edersin .. rast gelsin

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
işte geniş açılı fotoğraf eklemenin doğru yorum yapmaya olan katkısı
büyük olasılıkla çökel kaya
yılana benzettiğimiz şekil de bir canlıya ait fosil
ne dersiniz [MENTION=12326]jeolog[/MENTION] hocam

ÇÖKELME ve ÇÖKEL KAYALAR

Tabiatta en yaygın kaya gruplarından biri de çökel kayalardır. Sedimenter kayalar adı ile de bilinen bu kayalar çökelme (sedimentasyon) adı verilen işlevlerle oluşturulurlar. Çökel kayalar gerek oluştukları jeolojik dönemdeki iklim koşullarına, oluştukları ortamın fiziksel, kimyasal ve biyolojik koşullarına ışık tuttukları için gerekse petrol, kömür, tuz, boraks vb. gibi çok sayıda ekonomik maddeye yataklık yaptıkları için enteresan kayalardır. Çökel kayalar tabakalı yapıları, buna eşlik eden sedimenter yapıların mevcudiyeti, çökelme yolu ile oluşabilen mineraller içermeleri, fosil içermeleri gibi özellikleri ile diğer kayalardan ayrılırlar.

Çökel kayalar oluşma şekillerine göre farklı gruplara ayrılırlar. Kırıntılı çökel kayalar mevcut kayaların aşınma ve ayrışması sonucunda oluşan kırıntıların çeşitli etmenlerle taşınıp uygun koşullarda çökelmesi sonucunda oluşmuşlardır. Kimyasal çökel kayalar su içerisinde çözelti halinde taşınan maddelerin kimyasal reaksiyonlar sonucunda sudan ayrılıp çökelmesi sonucunda oluşurlar. Biyojenik ya da organik çökel kayalar ise canlılar tarafından oluşturulurlar.

Bir çökel kayanın oluşmasında çeşitli aşamalar vardır. Kırıntılı bir çökel kayayı oluşturan malzemeler mevcut (daha yaşlı) bir kayanın atmosferik koşullar nedeniyle aşınması ve ayrışması sonucunda üretilirler. Bu malzemeler rüzgar, su gibi etmenler tarafından tane ya da ergiyik halinde başka alanlara taşınırlar. Taşıma gücünün yeterli olmadığı ya da su içerisindeki malzemenin kimyasal reaksiyonlara uğradığı yerlerde bu malzeme birikmeye (çökelmeye) başlar. İçerisinde çökelme olan bu alanlara çökelme ortamı denir. Çökelme ortamı içerisinde biriken malzemeler uzun jeolojik dönemler boyunca üst üste yığılmakta, her yeni malzeme bir alttakini sıkıştırarak onun gömülmesine ve giderek taşlaşmasına neden olmaktadır.

Çökelme ortamları tektonik olaylar sonucunda oluşurlar. Jeolojik süreç içerisinde denizlerin karalar üzerine ilerlemesi (transgresyon) ile aşınma alanları su ile kaplanarak çökelme alanları haline gelirler. Benzer şekilde denizlerle kaplı olan alanlar da zaman içerisinde denizlerin karalar üzerinden çekilmesi (regresyon) ile aşınma alanı haline gelirler.

Metalicvoice

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Zeminde olduğundan Suyun karadan çekilmesiyle kaya üzerinde kalıp oluşan bir fosil olabilir. Fakat görüntü yüzeyi kayanın diğer alanlarıyla aynı şekilde eskimiş olması şüphe uyandırıyor. Şekil Ucundan kırılarak kaya içinde aşağıya doğru nasıl bakılarak merak giderilir. Başka emare yoksa uğraşmaya değmez bence...

Keskingöz

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Yanında bir de yavrusu var. Çevrede başka bir emare yakaladınız mı?
Bu Kaya yığını gel gitlerde su içinde kalır mı? Suya Teması var mı ?

The King1

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yilanin mali zehirli olur. Ciplak elle dokunmayin. Mutlaka eldiven kullanin. Eger nasip olur cikarirsaniz taze sagilmus sutun icine ocak kulu dokun malzemeyide icine koyun ve 3 4 saat kaynatin sonra cikarip killi topraga gomun ve 2 3 saat bekleyin sonra dokunun Allah muhafaza. Yilanin kafasinin baktigi delige sis soktunuzmu derinmi baya bir bakin. Kuyruk kismina bakin yon vermis. Iki yerdeda calisma yapabilirsiniz. Kuyruk istikametinde analiz yapin tasyigintisi olmali dogaya benzetmeye calisirlar lakin siritir. Mali ordadir. Sayet yok ise isaretinoldugu kayanin sag tarafi kesme taslarla orulu gibi. Burda sonuc cikar insallah. Rast gelsin. Dikkat edin