• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

ustalar resim istiyorsunuz atacagim konu kapali ben pazarlama yapmiyorum

kertenkele

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
@pschye [MENTION=1208]epy[/MENTION] ustam resimlere bi bakin

APOLLONUS

Moderatör
Moderatör
Benim şahsi düşüncem sikkeler orijinal ama kafamı karıştıran üzerindeki patinesi ve kalıntılar. Onun için sizin anlattığınız aklıma daha yatkın geliyor. Şöyleki,arkadaşınız sikkeleri asitle temizliyor ama o şekilde olunca para etmediğini öğrenince tekrar patine alması için lağımda bekletiyor ve bu hale geliyor çünkü üzerindeki kalıntılar sanki lağımda beklemekten oluşmuş gibi geldi bana. Sikke konusunda uzman değilim ama bana orjinal görünüyor. Dudaklardaki gülümsemelerden diğer ayrıntılara kadar

uçmuş

Super Moderator
Süper Moderatör
benimde sikkelerden anladığım pek söylenemez .. ben sadece şu formülü uyguluyorum ... ben çıkartmadım sa ... babamın oğlu ben çıkardım dese .... yemez ler .......sen çıkarttınsa hayırlı olsun kardeşime .

deli firat

DOĞACI
Moderatör
Kardeş senin olmayan birşeyin neden bu kadar özerinde duruyorsun anlamadım diger konunda yazdım sen bulmadıysan ograşma derim senin iyiligin için ayrıca kiminse gitsin müzeye evraklan teslim etsin selametlen

kertenkele

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=3347]APOLLONUS[/MENTION] ustam banada gerçek gibi geldi sahte ele yapışıyormuş bunlar elde kayıyo yere düşürdüm ondan biliyorum

kertenkele

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=11780]Pscyhe[/MENTION] [MENTION=1208]epy[/MENTION] ustalar şimdi bakın bakalım usta sizsiniz

kertenkele

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeş komşuda pişer bizede düşer anlıyonmu o hesap yani

Pscyhe

Engellendi
images.jpg

images-1.jpg

images-2.jpg

2017-11-17-04-53-04-.jpg

2017-11-17-04-53-07-.jpg

Buyur kardesim bi bunlari kontrol et sendekilerle karsilastir hatta kendinde bak internetten..paralarda belli noktalar vardir oralara bakarim ona gore yorumlarim..insallah ben yanilmisimdir sende çorbana bakarsin..biz exper degiliz ahim sahim bilgisi olanda degiliz nacizane kendince bilgisi olan onla yetinen biriyim..diyorum ya fotolsrdan yorumlama yapiyoruz yanilma payimiz cok fazladir bunu sakin unutma

epy

Super Moderator
Süper Moderatör
Paralarin ayri ayri birkac tanesini dikine tutup yakindan detayli fotola bakalim 10 cm den. .ayrica bu paralarin bir biri arasi bulunma mesafelerini arkadaşinizdan ögrenirmisin.

Metehan0770

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Orjinallikleri konusunda net bir şey diyemem, lakin üstlerinde ki paten %90 lağım işi. [MENTION=3347]APOLLONUS[/MENTION] 'un söyledikleri de çok mantıklı geliyor.
Bu kadar eski bir orjinal sikkenin üstünde ki paten böyle pütürlü olmaz, sikkeyle bütünleşmiş olur, bu resimdekileri bir bezle silsen sanki o petenler silenecekmiş gibi duruyor, orjinalinde bunu sadece bez-su ile yapamazsınız.

HükümdariEskiya

Member
Kayıtlı Kullanıcı
ustalar resimler bunlar sahtemi gercekmi
Fikrim Hepsi sahte eskitme yapılmış üstünde ki yeşil küf ve paslaşmalardan belli geçen de de aynı tarz birşey gösterilmişti toprağa gömüp çabuk pas ve küfleşmesi için hergün üzerine bayatlamış çay ve su döküyorlar diye. Bu zamana kadar baykuşun orjinalini ya 1 defa görmüşümdür yada 2 .

Son düzenleme:

azzem

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar bu baykuşlu sikkelerin orjinali gümüşmü yoksa bakır veya pirinç mi

kertenkele

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam bu paranın aslı gümüş araştırdım