Ustalar sizce var midir bir manasi ve çözümü

Bafra55

Bilgili Üye
Burayla ilgili biraz bahsedim bildiğim ve ögrendigin kadariyla

Bafra55

Bilgili Üye
Burası tepe biyerde buraya orda bu bölgeye verilen isimler sole 7 yolun ağzı derler buranın 100 metre asa tarafı baya uzun ve dik rampa oranın ismi deve bağırtan yokuşu derler bu attım fotolar oraya hakim bir tepe bu taşta once üst teki oluk dikkatimi çekti zaman kısıtlıydı duramadım bir kaç foto çektim sonra fotolara bakar ken en son attın foto daki sol alt köşede işaretledim yer dikkatimi çekti orda bi oyuk var arkadaşa rica ederek baktır dim evet aynı çizdim şekilde 10 15 santimlik oyuk var gayet düzgün bir şekil de oyuk sizce üst teki oluga benzeyen yerle bu alt köşedeki oğlanın bir anlamı var midir siz değerli ustalar da bakar memnun olur teşekkür ler mi arz ederim

Apollon01

Moderatör
Moderatör
resimler yetersiz be ustam, biraz geriden geniş açı alsaydınız resim çekerken, işçilik var gibi ama, dediğiniz gibi devebağırtan yokuşu ise orda güzel şeyler olmalı, daha geniş bir zamanda gidin oraya, araştırın, resmini çektiğiniz yerlerin tam manzara olarak görecek şekilde olsun, işaretin kendisinde bişe olmaz, varsa bişe sağında solun da çevresindedir, kolay gelsin rast gele inşallah

Bafra55

Bilgili Üye
Yakın zaman da gitcem tekrar ozaman ayrıntılı çekerim bu oluk dedigim me bende çok fazla bisi diyemedim ama fotonun işaretledim buradaki taşın köşesindeki oyuk dikkatimi çekti bu semtin etrafı arazi anlatına göre yaşlı bi teyze nin annesi anlatır mis burda ozaman da dedikleri gavur un karısı varmış o bahsettim teyzenin annesi ile arkasmis da demiş biz yarin kacacagiz pek birşeyimiz yok 1 tane altın tepsi var onu da sakladılar biz gidince gel alda kullanır sin demiş bu arazide yaşıyor larmis

@ibrhm

Bilgili Üye
Ustalar hayırlı sabahlar olsun öncelik le şu corona belasından kurtulmayı nasıp etsin allahım size 3 tane fotoğraf paylaşcam yorumlar seniz memnun kalirim
Ustam bastan ikinci fotoğraf ,, kare oyma olan fotoğrafın solunda aramamesafesi 15 mt civarı gelirmi? Birde fotoğraflara göre hafif sol, üst tarafta 30, 40 mt. Mesafede akarsu kaynağı varmı?

Bafra55

Bilgili Üye
Evet var sole anlatiyim şu birazdaha yukarda derede şuan bile suyu dereden alıp buranın 40 metre yukarısına çeşme yapmilmis ozaman çeşme deredemi yoksa onlarda mi taşı di bilemem

@ibrhm

Bilgili Üye
Evet var sole anlatiyim şu birazdaha yukarda derede şuan bile suyu dereden alıp buranın 40 metre yukarısına çeşme yapmilmis ozaman çeşme deredemi yoksa onlarda mi taşı di bilemem
Ustam ikinci fotonun sıfirindan 1,75,,,2mt yukarı doğru çiz . Bu alanı sağa doğru içeri 2 metre girecek şekilde 1,, 1,25 mesafede topragi bosalt, iki ,üç basamak merdiven yakalarsan takip et inşallah ..

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Ustam ikinci fotonun sıfirindan 1,75,,,2mt yukarı doğru çiz . Bu alanı sağa doğru içeri 2 metre girecek şekilde 1,, 1,25 mesafede topragi bosalt, iki ,üç basamak merdiven yakalarsan takip et inşallah ..
Konu sahiplerini bu şekilde yönlendirmeniz doğru değil. Ve bu yorumlariniz %80 böyle.

Santimetre santimetre, merdiven merdiven oturduğunuz yerden resme bakıp cubuk tutarımla bu insanları bu kadar yanlış yonlendiremezsiniz.

Ben yorum yaparim isteyen kale alır isteyen kale almaz degil bu iş.

Cogu üye yeni ve bilinçsiz. Ne derse sorgusuz sualsiz yapabilecek bir çok temiz yürekli insan var bu forumda.

Bu bir değil, iki değil , üç değil, beş değil !

Sizin yorumunuza göre 3 m3 taş toprağı aktaracak ve yok deyince ne olacak ?
Ben merdiven varsa dedim diyerek kenara mı cekileceksiniz ?

Her islemin öncesi size göre tespit degil mi ?
Yoksa sizin oturduğunuz yerden pc başınızdan yaptığınız sizin icin yeterli mi ?
Bu konuda ciddi ciddi tespit kriterlerinizin ne olduğunu bilmek isterim ?

Tespit yapılmayan bir taş yığınına bakıpta hangi özgüvenle o kadar taşı toprağı kaldır diyebilme cesaretine sahipsiniz?

Bilinçli ve yardimci olmaya çalışan bir üye neden önce TESPİT yapılmasi gerektigini vurgulamaz?

Sizin konu sahiplerine olan fütursuzca yorumlarinizi şiddetle kınıyorum.

Açtığınız konularda bilimden, manyetikten, ışınımdan bahsedip, satır aralarında resme bakıp bilimin hiçbir tarafına bağlanamayacak sekilde yön göstermeniz ciddi derecede rahatsızlık verici.

Bilin istedim!