Ustalar uydu görüntüsü diye birşey var

Afatlim

Yeni Üye
Ustalar bu sunagin yanında uydu görüntüsü alındı buna itibar edilirmi

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Uydu görüntüsü ile alınan bir alanın koordinatında, ben şahsen görüntü alınmayan yer görmedim,bir kaç kezde kendim bu uydu görüntüleriyle de tesbitlerde bulunsamda nikta tesbiti yapamadım,inanıp inanmamaya gelince ise yarı yarıyayım, şu bir gerçek bir yerlere yönlendiriyor bir yerlere yaklaştırıyor, doğruluğu teknolojik performaslı cihazlar ile onay ister, bu anlattıklarım benim arazideki izlenimlerim, şahsi düşüncem bir yerlere yonlendiriyor, son söz ise teknolojik cihazlar tecrübe ve iyi bir gözlem analizi.Sağlıcakla.

saftilki

Moderatör
Moderatör
o kayanın jpg yada png formatında bir resmi voxlerde işleyip çıplak gözle göremediğin farkedemediğin murç izleri yahut kanalları görünür hale getirme imkanın var,
bazıları kayayı ıslatır, bazıları kalemle çizer vb, bu uydu konusuyla ben 3 yıl kadar uğraştım, ve zannettiğin gibi bir şey değil, zamanını boşa harcama da diyemem sana, ama voxlerde resim işlemeye çalış derim,
şimdi bu kayadaki şekilleri neye benzetiyorsun mesela?
ben voxlerle işlediğimde ayan beyan balık fiğürü çıktı, ( belkide hala hayal dünyasındayım ) hata yapmayan hiç bir şey yapmayandır ki oda bir hatadır,, ama benim için uydu ve koordinatla sayısal işlem son buldu, programlarıyla değil,Ekli dosyayı görüntüle 297197

Karabulut

Operatör
Koordinatları gönderirken sapma olmadıysa Bakmanızda fayda var derim