Ustalar video yükledim fikirlerinizi bekliyorum

varsabuluruz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar gündüz gözüyle detaylı bir şekilde video çektim değerli yorumlarınızı bekliyoruz video linki 2 Mayıs 2018 - YouTube

Azrad

Engellendi
[MENTION=18687]varsabuluruz[/MENTION] Kardeşim sana gece resimde işaretlediğim yerden kırıcı ile giriyorsun inşallah.

Azrad

Engellendi
[MENTION=18687]varsabuluruz[/MENTION] Bu kanal o art arda olan sunak lardan geliyor dimi

Azrad

Engellendi
Son olarak anlayacağın şekilde sorayım asıl derin e giden delikle gece işaretlediğim nokta arasında kaç metre var ?

varsabuluruz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Hayır ustam video da çektiğim büyük sunaktan geliyor

Nil

Engellendi
boşluk sesi üstteki çürük katmandan dolayı gelir, alın o çürük katmanı sonrasında boşluk sesi asla gelmez. zaten tam altında boşluk olsada sesi asla gelmez, boşluk sesine takılmayın, neyle boşluk tespiti yaptınız bilemiyorum ama 10 yerde boşluk var dediğinize göre boşluk tespitiniz de sorun var demektir. bu kayalar defineci arasında köyke diye geçer jeoloji de tüf diyorlar , işaret reel bir kaya mezarı işareti, kaya kırıp kaya kazmaya çalışıp açmayı denemeyin ömrünüz yetmez, zaten boşluğu gerçek anlamda tespit ederseniz olduğu kayanın etrafının toprağı açıldığında girişi görürsünüz, etrafını açtık ama giriş yok derseniz bilinki boşluk tespitiniz de sorun var demektir, bu tip mezarlar ya olduğu kayanın altında olur yada karşısında olur, su yolu (kanalı) asla kata kapı göstermez, kapı bulunup mezar soyulmasın diye saklamakla uğraşan insanlar , su yolu burda takip et kapıya git şeklinde bir iş yapması mantığa aykırı bir davranış, su yolu sadece ve sadece adağın kanının akıp gitmesi ile alakalı bir durumdur.

varsabuluruz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
boşluk sesi üstteki çürük katmandan dolayı gelir, alın o çürük katmanı sonrasında boşluk sesi asla gelmez. zaten tam altında boşluk olsada sesi asla gelmez, boşluk sesine takılmayın, neyle boşluk tespiti yaptınız bilemiyorum ama 10 yerde boşluk var dediğinize göre boşluk tespitiniz de sorun var demektir. bu kayalar defineci arasında köyke diye geçer jeoloji de tüf diyorlar , işaret reel bir kaya mezarı işareti, kaya kırıp kaya kazmaya çalışıp açmayı denemeyin ömrünüz yetmez, zaten boşluğu gerçek anlamda tespit ederseniz olduğu kayanın etrafının toprağı açıldığında girişi görürsünüz, etrafını açtık ama giriş yok derseniz bilinki boşluk tespitiniz de sorun var demektir, bu tip mezarlar ya olduğu kayanın altında olur yada karşısında olur, su yolu (kanalı) asla kata kapı göstermez, kapı bulunup mezar soyulmasın diye saklamakla uğraşan insanlar , su yolu burda takip et kapıya git şeklinde bir iş yapması mantığa aykırı bir davranış, su yolu sadece ve sadece adağın kanının akıp gitmesi ile alakalı bir durumdur.
ustam değerli ve uzun yorumun için öncelikle teşekkür ederim , yorumunuzdan anladığım kadarıyla işaret gerçek olup mezarın başka yerde olduğu yönünde , bir diğer ustam sunağın sol tarafın da iki adet murç izi olduğunu söyledi ve sağ tarafında da yön verme şeklinde bir işaret çizip göstermiş , sizin yorumunuz nedir ustam tam olarak nasıl bir yol izlemeyiz acep ?

man_correct

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
definecileri en çok sasırtan bu ses olayıdır zamanla su kayada kabarma yapar sen toklamakla vurcukca bosluk sesi alırsın kazarsın ama kabaran bölüm bitince ses yine orjinal sese döner kazdıgın yerin az ilerisi kayanın bitimine bak tepeden girmeye calısma

Nil

Engellendi
mezarın yeri konusunda kimse foto dan birşey diyemez çok çok tahminde bulunur , an itibarı ile isabetli bir tahminde bulunulacak görsel yok malesef

varsabuluruz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
IMG_3722.jpgBoşluk sesi gelen yer kazdıkça böyle bir katman çıktı . Çevre fotoları da böyledir . IMG_3724.jpgIMG_3725.jpgIMG_3726.jpgIMG_3728.jpgIMG_3729.jpgIMG_3730.jpgIMG_3731.jpg

Azrad

Engellendi
[MENTION=18687]varsabuluruz[/MENTION] Kardeşim soru soruyorum sağlıklı bilgi alamıyorum senden.Sunaklarin hakkın da arkadaşların bildikleri gerçeği yansıtmıyor.Bu kan genelde Mezar odasına , Mezar odasının toprağına , Şahsın adamın toprağına gidecek şekilde tasarlanır.İnanç böyle aynı ölünün yanına eşyalarını koymaları gibi aynı yerden geliyor bu inanç sunak olayıda öyle.Her kaya mezarın sunağı vardır.Sunak yoksa kaya mezarı değildir.İşlem yaptığın yerde dış katman gittikten sonra hala boşluk alıyorsan çubuk tut olumlu ise sonra kırıcı yi tepesine tepesine bindir.Gece attığın fatoda solda kendini göstermişti.Evet çoğu giriş yanlarda nadirde olsa altta olur ama burda olmaz.Tepeden gİren odaya ulaşan çok insan olmuştur.Açık konuşmak istemiyorum.
Allaha emanet ol

Azrad

Engellendi
Bu arada buraya gece işlem yapma.Gündüz yap.içeri girdiğinde dışardan kuş saldırısı olabilir. çığlık sesleri duyabilirsin.Böyle olursa işlemi bitir.Eğer koca koca yaratıklar çıkarsa arkaya bakmadan kaç.Ben bilgi vereyim.Benden çıksın.

varsabuluruz

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam hepinize günaydın , üst katmanı aldıktan sonra boşluk sesi kayboluyor ustam , alan işaretlerle dolu , doğru hedefi belirlemedikçe zor bizim işimiz , çubuk makine imkanımız Yok maalesef , Azrad ustam yardımın ve yorumların için çok teşekkür ederim , sunakta ki kanalın bitişinde eğim alıyor Kaya video da gördüğünüz gibi , bir daha ki gittiğim de oraya yoğunlaşacağım , bir ustam daha murç ve yön izi vermiş oralara da yoğunlaşacağım sağol ustam

man_correct

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
cubuk yok makine yok bilgi birikim yok yanlıs biraz araştır bilgilen ilerleyen zamanları bekle