• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Ustalar yardım edin

Gölge8206

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu işler birazda hobi şimdiye kadar kolay yer denk gelmedi zaten dediğin gibi risk almak da mantıksız emeklilikte ugraşıcak iş hem tecrübe maksat olaki gözden kaçan kolay olabilecek bi yer vs varsa diye bilir kişilere danıştım olaylı oldu ama birbirimizi anladık neticede

Gölge8206

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Burada onemli olanlar gorunenler degil, gorulmeyenler. Genel olarak bu tur yerlere medeniyet isi deniyor.
Medeniyet isi denilen yerlerde de basarili olmak icin en az 1 tane paletli lazim.
Tumulus gibi dusun. Hersey en asagida en iyi sekilde saklanmis ve genelde tuzaklanmis odada. Burasi da boyle. Ne varsa kayalarda degil topragin altinda olur.
Tespit etmek buyuk bir sorun
İslem yapmak basbelasi olur.
Ayrica bu tur yerler kayit edileli en az 100 sene olmustur. Kayitli yerlerin rutin kontrolu olur.
Eskiden Turk sinemasinda olaya giderken sireni acilan toros taksiler vardi. Zaman cok degisti, ne siren kaldi nede toros. Bagci ile kimse ugrasmiyor. Herkes uzumun pesinde. Uzumu sepete koyana kadar bekliyorlar. Sepette uzumu gorunce tabiat canlaniyor. Aslanlar kaplanlar sirtlanlar hepsi kosuyor. Bunlar hedefe ulasmasada çita muhakkak ulasiyor. Zira en hizli kisa mesafe kosucusudur.

Tecrubeniz, zamaniniz ve finansmaniniz yetersiz ise emeklilik gunlerinize birakiniz derim. O kadar zordur. Abd D sapli kurekle asla olmaz.

Ben ilerlerim yavas yavas derseniz bu kadar aciklamadan sonra:
Bolgeyi parsellere ayiriniz. Her parselin fotograflarini detayli cekiniz. O parselde ne var ne olabilir? Gordugumuzde yardimci oliruz inşallah.
Bizim koyde 2 tane mezarci var. Tum olenlerin mezarini bu ikisi kazar. Cok tasli bir alan olmamasina ragmen bizim koyun mezarligi, yaklasik 2 saatte ancak hazirlarlar mezari. Bir mezar yerinden yarim remork toprak cikar.
Kolay Gelsin.
Kasa vs bulursam umudu var yoksa harici bi işlem için hem malzeme hemde mekan sorun iş makinesi vs araziyi almam lazım bak ozaman bu iş olur tarım arazisi sonuçta:)))

Gölge8206

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Şöyle diyecektim de demedim yokk oyalansın diye dedim nedir hiç yazma ozaman burda insanlar bilgi edinmeye tecrübe kazanmaya geliyor sizin gibiler de oyanlansın çocuklar diyip başın dan atıyor sonra telefon definecisi biz oluyoruz ne güzel memleket iyi yere tezgah açmışşın ben sordum soruşturdum kendimce bilgisi olan yok tahmini olanlar vardı bende paylaştım bilsem burda ne işim var hazır konu buraya baglanmışken hakkaten burda ne işin var

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Kayıtlı Kullanıcı
Benzer bir bölgede etütler neticesinde düzlük topraklı alanda sinyaller alındıydı cevreyi cihaz ile etüt ediniz

İndiana jones

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
20200110_224006.jpg
usta şurası bir insanın çıkabileceği yerse yanda giriş olabilir rast gele

R00T

Profesyonel
Moderatör
Giriş geçitten çık yukarı bak .Bide girişten çık 33 adım kadar düzlüğe bak.

Üst Alt