Ustalar yardım, nedir bu?

alemdaroğlu

Member
Kayıtlı Kullanıcı
07AA44C0-C03A-4178-A55A-BE38A0A47C3A.jpegOyma çok derin ölçü alınamadı

alemdaroğlu

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam hava akımı varmı yokmu dikkatlice kontrol etmedik fakat delik derin kıvrımlı şekilde gidiyor

alemdaroğlu

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Forumda bulunan değerli ustalar acemi biri olarak burada nelere dikkat etmem gerekir. Sizin yönlendirmenizle bu alanı kontrol etmek isterim ...

epy

Super Moderator
Süper Moderatör
Birinci fotodaki durum o noktanın önceden işlem gördüğünü anlatmış.yüzeysel renk farklılıkları olayı doğruluyor.görünen oyma alttaki odaya ulaşan ruh deliğinin zemine çıkmadan yapılan işlemle kaya içinde kalan kısmı sanırım.içini toprak veya kaya kırpıntıları tıkamamışsa yılan kamera ile odaya inebilirsiniz.

alemdaroğlu

Member
Kayıtlı Kullanıcı
epy ustam allah razı olsun. Ustam ve formdaki diğer degerli ustalar ben bu odayı nasıl tespit edebilirim yön olarak ne tarafa bakmam gerekiyor arazide nelere dikkat etmem gerekiyor. Allah hepinizden razı olsun

APOLLONUS

Super Moderator
Süper Moderatör
Konuyi biraz daha fotoğraf ve bilgiyle renklendirirseniz eminimki daha güzel cevaplar gelecektir. Mesela paylaştığınız geniş açılı fotoda deliği göremedim. Kayalığın her bir yönden,tepe noktasıda dahil fotolarını eklerseniz ve deliğin olduğu kısmı belirtirseniz eminimki nokta atışi yapacak ustalarımız çıkacaktır. Sanki birşeyler gizleniyormuşta ustalara yoklama çekiliyormuş gibi olmuş bu sunum ile konunuz.

alemdaroğlu

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Apollonus ustam allah razı olsun. Hocam burasını tesadüf eseri bulduk ve bir anlam yükleyemedik fakat bize garip geldi ve siz ustalardan yardım istedim ustam. Ben hep rahmani düşünürüm ustam bu işler bana uzak fakat son zamanlarda merak saldım ustam formdanda takip ediyorum okuyorum diğer konuları eger yanlış anlaşıldıysam özür dilerim . Ama gerçekten bu bölgeyi anlamaya çalışıyorum

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
tuhaf
aslında deliğin en dış kenarındaki kırık kısım horasana benzemiyor ama
işaretlediğim kısım sanki komple sıvama/kapama gibi duruyor
:20:
deliğin dıştan içe doğru kıvrımlı gidiyor olması da başka şekilde izah edilemez zaten
kontrol edin

Ekli dosyalar