ustaları görelim bu at ne diyor

kadir08

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bu resim iki metre boyunda ve bulunduğu yerede ejder kayalığı deniyor.ve 2700 rakımda bi yer. ustalar bu resme yorum istiyorum. etraflıca resim çek at demeyin resmin ne için yapıldığını ve amacını söyleyin. yardımlarız için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
bu sözü dicen ve yorum beklicen oldu gazozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

resim çek at demeyin resmin ne için yapıldığını ve amacını söyleyin

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Resmi kimin kac yasinda yaptiginida soylesinlermi...uslubun sert arkadasim senin dedigin agac gazoz agaci butopraklarda yetismiyor diye biliyorum,usalar aydinlatir belki...

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Zamanında bu kayalıklarda ejderhalar yaşıyormuş. Dağın eteğindeki köyde yaşayan insanlar mert, güçlü ve savaşçı insanlarmış. Atlarına bindiler mi kimse duramazmış bu insanların önünde. O dağdaki ejderhalar yılın belli zamanlarında köye saldırıyormuş acıktıkları için. Köylünün bu ejderlere kurban verdiği binlerce genci olmuş. Ama savaşmayı bırakmamışlar. Başka köylere göç etmek kimsenin aklından bile geçmemiş. Savaşacağız ve öleceğiz demişler. Savaşmışlar ve ölmüşler. İşte bu at o köylülerin en güçlü genci olan Gazozius'un atıymış. Adam öyle bir savaşçıymış ki ejderhayla at üstünde kapışırken bir elinde cirit bir elinde gazoz varmış. Bir yudum gazoz içer ciriti fırlatırmış. Ejderhanın boğazından midesine kadar inermiş cirit. Öyle bir kahramanmış.

Bu kayaya çizilen at. Tam olarak bunu anlatyor. Atın üstünde Gazozius'un da resmi vardı, ben gördüm. Sonraları bilinçsiz defineciler kırmış.

Öyle!

Stavroz

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Atı arkasındaki rahat bıraksa çok şey diyecekte o arkasındaki hayvana ne yapıyor onu çözemedim :)

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Değerli kardeşim atın yapılış amacı süslemedir ve yaptıran kişinin asaletini soyluluğunu simgeler bazende para veya mezarı simgeler. Senin at ise arka ayaklarının nalları, ok kulakları ters V yapmış. Daha başka işaretlerde var ama bu senin sorun için yeterli açıklama bence. Selametle

bluee

Member
Kayıtlı Kullanıcı
gerçekten çokçok acaip bi resim olmuş:zuhaha::zuhaha::zuhaha:

lagardel

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
banada kalırsa orada ki resim çiftleşem atları resmetmişler :D

azzem

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=13459]kadir08[/MENTION] Bu resmi siteye atmaktaki amacın neydi bu resimden yola çıkarak define bulmak mı yoksa farklı bi fikrin mi var bari onu söyleseydin ustalar ona göre yorum yapardı