Ustalarim acil

Sivas

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarim alan tarama yla bi yer buldum 4 tarafta n ayni yere goturuyo beni sag elime altin yuzuk alip sag la tek baktim yine oraya goturdu bak irla derinlik olctuk 2.20 cm verdi metalin boyu 10 cm civarı fikir lerin iz nedir simdiden tsk

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Sivas
hayırlı olsun ustam
ölçümlerine, boşluk ve değerli bakma yöntemlerine diyecek bir şeyimiz yok

ustam, bu gibi durumlarda, tesbit ettiğiniz boşluğun ebadı ne olursa olsun
4 köşesine birer taş koyun, veya minik birer dal sokun
üç beş metre geriden bir bakın
hatta, dört köşesi belli olan yeri daha uzaktan çevre ile birlikte fotoğraflayıp
sitemizde paylaşın
bu paylaşımınız, hem tecrube, hemde sizin yer ile ilgili daha kesin net bilgi akışı sağlayacaktır

selametle

Obenim58

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarim alan tarama yla bi yer buldum 4 tarafta n ayni yere goturuyo beni sag elime altin yuzuk alip sag la tek baktim yine oraya goturdu bak irla derinlik olctuk 2.20 cm verdi metalin boyu 10 cm civarı fikir lerin iz nedir simdiden tsk
Aldigin boşluk çapı şekli nedir varmı belirgin geometrik bir cizim

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
metlin sınırlarını belirle diyer metallere de bak ğümüş bakır kurşun saglamasını yap aynı metalik maden aynı yerde olmaz

derinlik hiç bir cubukla derinlik ölçemez sin

Sivas

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yarin resimleri atacam ustam burda boşluk yok sadece tek bi yerde go mu seklinde Sinyal veriyo cubuk mezar seklinde degil yani yarin resimleri paylasicam

Sivas

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yarin paylasicam ustam

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Yarin resimleri atacam ustam burda boşluk yok sadece tek bi yerde go mu seklinde Sinyal veriyo cubuk mezar seklinde degil yani yarin resimleri paylasicam
elbette bekliyoruz ustam.
aklıma gelmişken hatırlatmak isterim.
çubukların minerale kaçma ihtimalini de göz önünde bulundur
o sebeple, zaman kaybetmeden, sitedeki paylaşımlardan
minerali ayırmanın yollarını bir oku derim
okumanın faydasını göreceksin

selametle

kerti17

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kuvvetli ihtimal mineral. Hatta kuvvetli ihtimalden de geçip kesin olarak mineral diyebilirim. Bakın şöyle söyleyeyim. Çubuklarla ilk başlarda aynı yanılgıya bende düştüm. Fakat sonra sonra anladım ki çubuklar altını tespit etmez. Bu sade çubuklar için geçerlidir. Devreli çubuklarda yani makine haline dönüştürülen çubuklar var bu forumda yapan bir ustamız vardı kimdi hatırlayamadım o çubuklar altını yakalayabilir o da yüzeysel olması durumunda. Testlerde kendi koyup bulduğumuz altın sizi yanıltmasın. Hatta size bunu anlamak için şunu önerebilirim. Bir arazide arkadaşınız gümüş saklasın. Onu rahat bulursunuz ama altını saklasın sizi sürekli gezdirir. Kolay bulamazsınız. Testlerde dahi başarı oranı çok düşükken küp dolusu altın falan bulma ihtimali yok denecek kadar az. Testlerde bu arada bakır,gümüş,alimünyum,pirinç vs...bütün çubukları denedim. Siz çubukla boşluk arayın tavsiyem. Selametle

Sivas

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Mineralse 13 santimde n nasil genis oluyo o zaman

Sivas

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yarin mineral testini demir ve bakirla bakalim ustam mineralse belli eder o zaman saolun tekrar

SAHBAZ

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Dusunmenin anlami yok gibi geliyo bana nasip dicen mevladan isticen isine bakican guven meselesi makinene iyi geziler..