ustalarim bu murc izi mezarmi.

GERMO

Engellendi
Selamunaleykum ustalarim, geçen gün surferden tesbit edilen bu yerde bulduğum kaydadeger tek şekil biçim bu taş, acaba murc izimi, iki parmak rahat giriyor, @sef_er ustam varmı ustam yapay bir hal. @R00T @Kamhi Leonard @Mal bulanındır ustam varmı bir umut ışığı.
Sanirim 3 mezardan daha fazla var, birde o tasin ustundeki cizgi yolmu acaba.
Buyuk delik guneye bakiyor, 3 tane olan delikte batiya bakiyor.
Tas topraga gomulu etrafindan yagmur suyu geciyor kucuk ada gibi topragin ustunde kucak dolusu bir tas.
P190317004.jpgP190317003.jpgP190317002.jpgP190317001.jpg

Son düzenleme:

sef_er

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bolgen ormanlık değilse, çözünürlüğü yuksek uydu görüntülerinden yapay sekillere odaklanmakta fayda var. Zor ama yeni kesifler yapılabiliyor. Tavsiye ederim [MENTION=21784]GERMO[/MENTION] ustam. Gelecek nelere gebe bakalım Allah bilirevet:

Mal bulanındır

Moderatör
Moderatör
Abi bu kaya biseye isaret deil sabit de deil zaman kaybidir.o mezar dedigin alanlara yogunlasmak gerek

R00T

Profesyonel
Moderatör
P190317003.jpg
Selamlar [MENTION=21784]GERMO[/MENTION] ustam . Ben bu stilize edilen geometrik kesimleri tanıyorum.Bu çalışma şekilleri Hristiyanlık hemen öncesi ve sonrası dönemlerini kapsayan ermeni milleti ve urartuya yakın kavim işleri.Senin kayada mezar sayısınca murç izleri var.Bu bir işaret ve alamet olmakla beraber.Bir kere taşın seyyar bu işi kökten bitirir.Ve vereceği durum ekseriyetle basit mezarlar(fakir) .Senin bu bölgeye yakın yerlerde kabartma işaretler bulman mümkün olabilir.Benzer geometrik motiflerle beraber kaya üzerinde kabartma fügür görür isen işte o zaman kıymete biner.Bu kabartma fügürlerin olduğu kayaların büyük kısmı toprak altında olup yerinde oynamazlar.Bu fotoğraftaki taşın işarettir.Lakin gariban işidir.Bir şeyler çıksa bile taş yerli değildir oynamıştır.Kıymeti kalmamıştır seyyar taşın.Bence kuru dere ve blok kayalık bölgeleri seç araştırmanda.Böyle mevkilerde (bölgelerde)

GERMO

Engellendi
[MENTION=22133]R00T[/MENTION] ustam burası kuru derenin hemen bitisigi, taş ilgimi çekti, murç izleri belli, hani şaşırtmaca çıkıyor bazı mezarlar, şu urartular Ermeniler bizi kandirmayi seviyor kandirikcilar, bizde millet olarak kalbimiz temiz kandirilmaya musait oldugumuz için o bölgede üs merkezi kurdum zaten, bakalım şansımıza nasibimize ne düşecek. teşekkür ediyorum hepinize.

Ekli dosyayı görüntüle 238758
Selamlar @GERMO ustam . Ben bu stilize edilen geometrik kesimleri tanıyorum.Bu çalışma şekilleri Hristiyanlık hemen öncesi ve sonrası dönemlerini kapsayan ermeni milleti ve urartuya yakın kavim işleri.Senin kayada mezar sayısınca murç izleri var.Bu bir işaret ve alamet olmakla beraber.Bir kere taşın seyyar bu işi kökten bitirir.Ve vereceği durum ekseriyetle basit mezarlar(fakir) .Senin bu bölgeye yakın yerlerde kabartma işaretler bulman mümkün olabilir.Benzer geometrik motiflerle beraber kaya üzerinde kabartma fügür görür isen işte o zaman kıymete biner.Bu kabartma fügürlerin olduğu kayaların büyük kısmı toprak altında olup yerinde oynamazlar.Bu fotoğraftaki taşın işarettir.Lakin gariban işidir.Bir şeyler çıksa bile taş yerli değildir oynamıştır.Kıymeti kalmamıştır seyyar taşın.Bence kuru dere ve blok kayalık bölgeleri seç araştırmanda.Böyle mevkilerde (bölgelerde)

GERMO

Engellendi
[MENTION=19565]Mal bulanındır[/MENTION] ustam sendede yaşlılık başladı, eeee bizlerin yanında kala kala, üzüm üzüme baka baka kararırmış, bak [MENTION=22133]R00T[/MENTION] ustam noktayı bıraktı, gariban mezarları var ustam.

Abi bu kaya biseye isaret deil sabit de deil zaman kaybidir.o mezar dedigin alanlara yogunlasmak gerek

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
sabit değil gibi kaya yön bulmada sıkıntı yaşatır ufak olan oyma tarafı demek lazım ama durum bu arazide karışmış .

kaynak

Moderatör
Moderatör
[MENTION=21784]GERMO[/MENTION] kardeş domuzdan ne haber ? ilerleme varmı yoğsa kaçtımı :)

deli firat

DOĞACI
Süper Moderatör
@deli fırat kkardeşim, sende bugünlerde birseyler var çok durgunsun, sesin solugun çıkmi, gene gara demliği gaybettiiiiiin, bak ben 51 yaşında koşturirem, çay şeker kömür bittiyse söyle gönderem gardaşıma.
,
Allah razı olsun dostum konulara bakıyorum gereken yorumlar yapılmış aynı şeyleri yazmaya gerek yok diye düşünüyorum demlik çay şeker hastalığı devam çaysız hayat anlamsız bilirsin